Download
parasv tmes asuvad loodusv ndid n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
PARASVÖÖTMES ASUVAD LOODUSVÖÖNDID PowerPoint Presentation
Download Presentation
PARASVÖÖTMES ASUVAD LOODUSVÖÖNDID

PARASVÖÖTMES ASUVAD LOODUSVÖÖNDID

181 Views Download Presentation
Download Presentation

PARASVÖÖTMES ASUVAD LOODUSVÖÖNDID

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. PARASVÖÖTMES ASUVAD LOODUSVÖÖNDID Hanna Sein 8a 2010

 2. PARASVÖÖTME METSAD

 3. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad

 4. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad Parasvöötme kliima, temperatuuri muutused aasta läbi suured.

 5. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad Parasvöötme kliima, temperatuuri muutused aasta läbi suured. Piisavalt sademeid, läänetuuled, 4 aastaaega.

 6. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad Parasvöötme kliima, temperatuuri muutused aasta läbi suured. Piisavalt sademeid, läänetuuled, 4 aastaaega. Okasmetsades on leetmullad, sega- ja lehtmetsades pruunmullad.

 7. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad Parasvöötme kliima, temperatuuri muutused aasta läbi suured. Piisavalt sademeid, läänetuuled, 4 aastaaega. Okasmetsades on leetmullad, sega- ja lehtmetsades pruunmullad. Iseloomulikud taimed on kuusk, kask, mänd, tamm ja paljud teised.

 8. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad Parasvöötme kliima, temperatuuri muutused aasta läbi suured. Piisavalt sademeid, läänetuuled, 4 aastaaega. Okasmetsades on leetmullad, sega- ja lehtmetsades pruunmullad. Iseloomulikud taimed on kuusk, kask, mänd, tamm ja paljud teised. Iseloomulikud loomad on pruunkaru, rebane, põder, ilves, rähn, käbilind.

 9. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad Parasvöötme kliima, temperatuuri muutused aasta läbi suured. Piisavalt sademeid, läänetuuled, 4 aastaaega. Okasmetsades on leetmullad, sega- ja lehtmetsades pruunmullad. Iseloomulikud taimed on kuusk, kask, mänd, tamm ja paljud teised. Iseloomulikud loomad on pruunkaru, rebane, põder, ilves, rähn, käbilind. Inimtegevus- põllumajandus, kalandus, korilus, maavarade kavandamine, metsatööstus, tselluloosi- ja paberivabrikud.

 10. PARASVÖÖTME METSAD Jagunevad- okasmetsad, lehtmetsad, segametsad Parasvöötme kliima, temperatuuri muutused aasta läbi suured. Piisavalt sademeid, läänetuuled, 4 aastaaega. Okasmetsades on leetmullad, sega- ja lehtmetsades pruunmullad. Iseloomulikud taimed on kuusk, kask, mänd, tamm ja paljud teised. Iseloomulikud loomad on pruunkaru, rebane, põder, ilves, rähn, käbilind. Inimtegevus- põllumajandus, kalandus, korilus, maavarade kavandamine, metsatööstus, tselluloosi- ja paberivabrikud. Keskkonnaprobleemidest esinevad õhusaaste tööstuspiirkondades, veekogude reostumine, tööstusjäätmed.

 11. PARASVÖÖTME METSAD

 12. ROHTLAD

 13. ROHTLAD Rohtlad esinevad kõikidel mandritel peale Antarktise. Nad paiknevad vööndina metsavöötme ja kõrbetevöötme vahel.

 14. ROHTLAD Rohtlad esinevad kõikidel mandritel peale Antarktise. Nad paiknevad vööndina metsavöötme ja kõrbetevöötme vahel. Tasane sademetevaene avamaastik, taimkatte moodustavad kuivalembesed ja lühikese kasvueaga rohttaimed.

 15. ROHTLAD Rohtlad esinevad kõikidel mandritel peale Antarktise. Nad paiknevad vööndina metsavöötme ja kõrbetevöötme vahel. Tasane sademetevaene avamaastik, taimkatte moodustavad kuivalembesed ja lühikese kasvueaga rohttaimed. Rohtlad moodustavad loodusvööndi nii põhja- kui ka lõunapoolkeral. Euraasia parasvöötmes nimetatakse neid stepiks, Ungaris pustaks, Põhja-Ameerikas preeriaks.

 16. ROHTLAD Rohtlad esinevad kõikidel mandritel peale Antarktise. Nad paiknevad vööndina metsavöötme ja kõrbetevöötme vahel. Tasane sademetevaene avamaastik, taimkatte moodustavad kuivalembesed ja lühikese kasvueaga rohttaimed. Rohtlad moodustavad loodusvööndi nii põhja- kui ka lõunapoolkeral. Euraasia parasvöötmes nimetatakse neid stepiks, Ungaris pustaks, Põhja-Ameerikas preeriaks. Seal elavad loomadest põldvutt, piison, mäger, termiidid, ämblikud jt.

 17. ROHTLAD Rohtlad esinevad kõikidel mandritel peale Antarktise. Nad paiknevad vööndina metsavöötme ja kõrbetevöötme vahel. Tasane sademetevaene avamaastik, taimkatte moodustavad kuivalembesed ja lühikese kasvueaga rohttaimed. Rohtlad moodustavad loodusvööndi nii põhja- kui ka lõunapoolkeral. Euraasia parasvöötmes nimetatakse neid stepiks, Ungaris pustaks, Põhja-Ameerikas preeriaks. Seal elavad loomadest põldvutt, piison, mäger, termiidid, ämblikud jt. Tuntud taimed on hõbevaher, põõsad, hikkoripuu, pujud jt.

 18. ROHTLAD Rohtlad esinevad kõikidel mandritel peale Antarktise. Nad paiknevad vööndina metsavöötme ja kõrbetevöötme vahel. Tasane sademetevaene avamaastik, taimkatte moodustavad kuivalembesed ja lühikese kasvueaga rohttaimed. Rohtlad moodustavad loodusvööndi nii põhja- kui ka lõunapoolkeral. Euraasia parasvöötmes nimetatakse neid stepiks, Ungaris pustaks, Põhja-Ameerikas preeriaks. Seal elavad loomadest põldvutt, piison, mäger, termiidid, ämblikud jt. Tuntud taimed on hõbevaher, põõsad, hikkoripuu, pujud jt. Inimesed tegelevad enamalt karjakasvatuse ja maaviljelusega. Pinnase ärakurnamine ja uhtorud on levinud keskkonnaprobleemid.

 19. ROHTLAD