Z kladn kola karvin nov m sto t dru by 1383
Download
1 / 13

- PowerPoint PPT Presentation


  • 88 Views
  • Uploaded on

Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT VY_32_INOVACE_696_2TR_PRV Autor: Mgr. Jana Stolá. Domácí mazlíčci. CZ.1.07/1.4.00/21.3526 – EU Peníze školám METODICKÝ LIST VÝUKOVÉHO MATERIÁLU.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - yetta


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Z kladn kola karvin nov m sto t dru by 1383

Základní škola Karviná – Nové Město tř. Družby 1383

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

VY_32_INOVACE_696_2TR_PRV

Autor: Mgr. Jana Stolá

Domácí mazlíčci


Dom c mazl ci

CZ.1.07/1.4.00/21.3526 – EU Peníze školám 1383

METODICKÝ LIST VÝUKOVÉHO MATERIÁLU


Dom c mazl ci

V dnešní době chová mnoho lidí v bytech domácí mazlíčky. Jsou to živí tvorové, kteří se stávají členy našich rodin. Musíme jim poskytnout nejenom potravu a vodu, musíme je udržovat v čistotě, vybudovat jim vhodný příbytek, často je nutné navštěvovat i zvířecího lékaře – veterináře. Zvířátko potřebuje také pocit bezpečí a naši lásku, se kterou o něho pečujeme.

 V bytě nejčastěji chováme (pojmenuj):

Při pořizování domácího mazlíčka musíme myslet na to, že nám nastanou další povinnosti. Živý tvor není hračka, kterou uložíme do skříně a můžeme ji vytáhnout třeba až zítra. Proto je potřeba poradit se s rodiči, kteří nám určitě s péčí o zvířátko pomůžou.

Domácí mazlíčci

kočka

pes

had

morče

křeček

papoušek

rybičky

fretka

želvy


K e ci mor ata b l my ky

Křečci, morčata a bílé myšky žijí v teráriu (akvárium bez vody, s pískem, kamínky nebo pilinami) nebo v uzavřené kleci. Živí se zrním, granulemi a zeleninou. Rádi si hrají.

Křečci, morčata, bílé myšky

křeček

morče


Zakrsl kr l ci
Zakrslí králíci (akvárium bez vody, s pískem, kamínky nebo pilinami) nebo v uzavřené kleci.

Jsou to větší hlodavci, kteří se dají dobře ochočit. Žijí v kleci. Jako podestýlka se používá seno nebo piliny. Mají rádi mrkev a jinou zeleninu, zvířecí granule nebo zrní.

 Spočítej králíky!

Králíků je 10.


Dom c mazl ci

Známe mnoho druhů psích ras. Do bytu se hodí menší pejsci. Pes spí v pelíšku. Má rád psí granule nebo vařené maso. Je třeba ho několikrát denně venčit, chodit s ním na procházky a hrát si s ním. Výcvikem se pes naučí poslušnosti. Je věrný kamarád.

Psi

Psí galerie


Ko ky
Kočky pejsci. Pes spí v pelíšku. Má rád psí granule nebo vařené maso. Je třeba ho několikrát denně venčit, chodit s ním na procházky a hrát si s ním. Výcvikem se pes naučí poslušnosti. Je věrný kamarád.

Kočky jsou velcí mazlíčci. Mají hebký kožíšek, rády se nechávají hladit. Spí v kočičím pelíšku. Nemusíme je venčit, ale potřebují „kočičí záchod“. Musí si brousit drápky, protože rády loví myšky nebo ptáky. Krmíme je granulemi, kočičími konzervami nebo masem. Známe mnoho druhů koček.

 Která kočka se ti líbí nejvíce?


Papou ci a andulky
Papoušci a andulky pejsci. Pes spí v pelíšku. Má rád psí granule nebo vařené maso. Je třeba ho několikrát denně venčit, chodit s ním na procházky a hrát si s ním. Výcvikem se pes naučí poslušnosti. Je věrný kamarád.

Papoušci, andulky, korely a jiní ptáci se chovají v drátěných klecích. Měli by mít dostatek místa, aby se mohli také proletět. Krmíme je zrním a různými semeny. Papoušci mají silný zobák, kterým rozlousknou ořech. Opakují zvuky, často se „naučí mluvit“.

Papoušků je mnoho druhů. Žijí dlouho.

Poznáš andulku?


Akvarijn ryby
Akvarijní ryby pejsci. Pes spí v pelíšku. Má rád psí granule nebo vařené maso. Je třeba ho několikrát denně venčit, chodit s ním na procházky a hrát si s ním. Výcvikem se pes naučí poslušnosti. Je věrný kamarád.

  • Rybky chováme v akváriu. Jsou nenáročné, potřebují jen vzduchové bubliny k dýchání a suché akvarijní krmivo. Někdy je třeba v akváriu vyměnit vodu – s tím by vám měli pomoci rodiče. Je mnoho druhů akvarijních ryb, většinou jsou krásně barevné a mají zajímavé tvary.

  • Znáš některé druhy akvarijních ryb? Vyhledej v encyklopedii.

Skalár, závojnatka, paví očko, bojovnice, neonka, tetra, mečovka, ancitrus, čichavec atd.


Suchozemsk a vodn elvy

Želvy žijí v teráriu. Potřebují teplo, vodní želvy potřebují také nádržku s vodou, protože se potápí. Živí se různými sušenými červy a jiným speciálním želvím krmivem. Mají rády maso a ovoce. Dožívají se mnoha let.

Suchozemské a vodní želvy

 Jak se říká „želvímu domečku“ na zádech?

Je to krunýř.


Hadi a je t i
Hadi a ještěři potřebují také nádržku s vodou, protože se potápí. Živí se různými sušenými červy a jiným speciálním želvím krmivem. Mají rády maso a ovoce. Dožívají se mnoha let.

 Proč se hadům říká také plazi?

Protože se plazí.

Hady chováme v teráriích s pískovým nebo kamenitým dnem. Potřebují velmi teplo, proto je potřeba do terária umístit svítící lampu. Na potravu jsou nenároční, krmí se méně často, je však třeba jim dávat např. živé myši. Doma chováme hady nejedovaté.

Podobně můžeme chovat také různé ještěry – chameleona, gekona apod.


Fretka

Fretka vypadá jako malá lištička. Je velmi přítulná, dá se dobře ochočit. Krmíme ji speciálními fretčími granulemi, má ráda také ryby, maso, čerstvé ovoce a zeleninu. Musíme jí vytvořit podobné podmínky jako psovi nebo kočce. Můžeme ji venčit na vodítku.

 Napiš na tabuli slovo FRETKA a hláskuj ho.

fretka


Zdroje

Klipart Microsoft PowerPoint 2007 dá se dobře ochočit. Krmíme ji speciálními fretčími granulemi, má ráda také ryby, maso, čerstvé ovoce a zeleninu. Musíme jí vytvořit podobné podmínky jako psovi nebo kočce. Můžeme ji venčit na vodítku.

MÜLHAUSEROVÁ, Hana. SVOBODOVÁ, Jaromíra. Prvouka 2, učebnice pro základní školy. Brno. Nakladatelství Nová škola, 2001. ISBN: 80-7289-034-4, str. 20

ZDROJE


ad