slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Brunejský sultán

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 46

Brunejský sultán - PowerPoint PPT Presentation


  • 166 Views
  • Uploaded on

Brunejský sultán. V Indonézii, na severnom pobreží ostrova Borneo, je malá krajina Brunej. Riadi ju sultán Hassanal Bolkiah od roku 1967. Sultán je absolútny monarcha, je predseda vlády, minister obrany a financií, a je zástancom islamskej viery. Je to jeden z najbohatších ľudí na svete.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Brunejský sultán' - yehudi


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

V Indonézii, na severnom pobreží ostrova Borneo, je malá krajina Brunej. Riadiju sultán Hassanal Bolkiah od roku 1967. Sultán je absolútny monarcha, je predseda vlády, minister obrany a financií, a je zástancom islamskej viery. Je to jeden z najbohatších ľudí na svete.

slide3

Sultán žije v najväčšom paláci sveta na ostrove Nural Iman. Obývaná plocha je cca 200 000 m2, je tu v 1788 izieb, 257 kúpeľní, 18 výťahov a 3 podzemné garáže pre stovky tých najlepších áut sveta

slide4

K vybaveniu patrí päť bazénov, klimatizované stajne pre stovky koní, spoločenská hala pre 4000 ľudí a mešitapre 1500 veriacich.V paláci osemčlennej rodiny sultána je 600 služobníkov. Okrem toho má sultán luxusné lietadlo jumbo-jet, vrtuľník, loď za päťsto miliónov dolárova ponorka.

slide5

Palác je obklopený nádherným parkom, a každý deň si môžete pozrieťiba strechy, žiariace spoza stromov.

slide9

Potom za tri dní navštívi paláca asi 110 000 ľudí, ktorí dostávajú potraviny azelené balíčky, obsahujúce peniaze pre malé deti

slide12

Ogrody pałacowe

Záhrady paláca

slide14

Sután a dve z jeho žien 

Oslavy narodenín sultána

slide15

Večierok pri príležitosti syna Billaha ho vyhlásil za následníka trónu. Gigantická sála zdobená čistým zlatom, kde sedelo viac ako štyri tisícky čestných hostí z celého sveta.

slide16

Sala bankietowa, która może pomieścić nawet do 5 tys. gości

Banketová sála, ktorá pojme až päť tisíc hostí

slide18

Korunný princ Al-Muhtadee Billah Bolkiah a jeho mladomanželka, 17–ročná princezná Dayangku Sarah Salleh Ab Rahaman Pengiran počas svadobného obraduv Nurul Iman paláci.Šaty nevesty boli vyzdobené tisíckami diamantov, zafírmia inými drahými kameňmi.Svadobný sprievod tvorilo 100 áut Rolls Royce. Odhadované náklady na obradsú asi 5 miliónov dolárov.

slide23

Mešita Sultan Omar Ali Saifuddin, postavená v roku 1958, pomenovaná podľa otca panujúceho sultána. V umelej lagúne vedľa mešity je replika člna sultána z polovice šestnásteho storočia

slide30

Mešita Jame'Asr Hassanil Bolkiah, ktorú dal postaviť sultánna oslavu 25. výročia panovania.

slide38

...

Bol to dar od sultána pre obyvateľov prečo i príležitosti jeho 48. narodenín.

slide42

Tu je luxusné, zdobené zlatom Jumbo-Jet alebo Boeing 747. Má hodnotu 100 miliónov dolárov. Okrem toho má šesť malých lietadiel a dva vrtuľníky.

slide43

Sultán nie je lakomý na svojich zamestnancov a odmeňuje ich slušne. Dodržuje väčšinu občianskych práv. Občania Brunej sú oslobodení od daní a vzdelávaniea zdravotné služby sú zdarma. Sultan založil tradíciu púte do Mekky. Avšak, najviac rozmaznané sú deti sultána. Dcére na 18. narodeniny si kúpil lietadlo (s tromi ženami má celkom 11 detí). Dcére k svadbe daroval zlatý Rolls-Royce.Ako to všetko je možné? Brunej leží na veľkých ložiskách ropy a plynu.Je tretím vývozcom ropy na svete. Bohaté náleziská ropy a zemného plynu mu umožňujú najvyšší príjem na obyvateľa južnej v Ázii.

slide46

Čo máte robiť, keď váš účet praská vo švíkoch? A keď sedíte na trónepostavenom na ropných a plynových poliach?Sultán Bruneja má všetko zo zlata, zlaté kľučky, ponorku, a zlatý Rolls-Royce alebo Aston Martin v garáži.Aj keď je absolútny vládca, je u svojich poddaných zbožňovaný.

Pre priateľov upravil a poslovenčil Dedojano 2012