Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
MART AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ MART AYI KAVRAMLARIMIZ MART AYI SEBZEMİZ PowerPoint Presentation
Download Presentation
MART AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ MART AYI KAVRAMLARIMIZ MART AYI SEBZEMİZ

MART AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ MART AYI KAVRAMLARIMIZ MART AYI SEBZEMİZ

396 Views Download Presentation
Download Presentation

MART AYINDA NELER YAPTIK? ETKİNLİKLERİMİZ MART AYI KAVRAMLARIMIZ MART AYI SEBZEMİZ

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. BÜLTENİMİZDE NELER VAR? • MART AYINDA NELER YAPTIK? • ETKİNLİKLERİMİZ • MART AYI KAVRAMLARIMIZ • MART AYI SEBZEMİZ • MART AYI GEZİLERİMİZ • MART AYI ÖZEL GÜN KUTLAMALARIMIZ • MART AYI PARTİMİZ • MART AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZ • NİSAN AYINDA NELER YAPACAĞIZ? • NİSAN AYI MİNİ BÜLTENİ • NİSAN AYI AİLE KATILIMI

 2. MART AYINDA NELER YAPTIK? "ETKİNLİKLERİMİZ" TÜRKÇE :“GÖKYÜZÜ VE UZAY” -GÜNEŞ SİSTEMİ NEDİR? -GÜNEŞ SİSTEMİNDE NELER BULUNUR? -DÜNYA İLE DİĞER GEZEGENLERİN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? -YERÇEKİMİ NEDİR? -UZAYDA YERÇEKİMİ VAR MIDIR? -ASTRONOT NEDİR? GÖREVLERİ NELERDİR? “HAYVANLAR VE SAVUNMA MEKANİZMALARI” -HAYVANLAR KENDİLERİNİ KORUMAK İÇİN NE YAPARLAR? -HAYVANLAR KENDİLERİNİ NEDEN SAVUNURLAR? -BİZLER NEDEN KENDİMİZİ SAVUNURUZ? -DİNAZORLARIN SAVUNMA MEKANİZMALARI NELERDİR? -DİĞER HAYVANLARIN SAVUNMA MEKANİZMALARI NELERDİR? -BUKALEMUNUN ÖZELLİKLERİ NELERDİR? KENDİNİ NASIL SAVUNUR? “SAYILAR VE MATEMATİK” -GÜNLÜK YAŞAMIMIZDA MATEMATİĞİ NASIL VE NERELERDE KULLANIYORUZ? -SAYI VE NESNE EŞLEŞTİRME ÇALIŞMALARI -SINIFIMIZIN EN SEVDİĞİ RAKAM ÇALIŞMASI -BAŞ-ORTA-SON KAVRAMI ÇALIŞMALARI -1. 2. 3. GİBİ SIRA ÇALIŞMALARI -ABAKÜS NEDİR? ABAKÜS İLE NELER YAPILABİLİR?

 3. -SAYILARI BÜYÜK-KÜÇÜK SAYI OLARAK KARŞILAŞTIRMA ÇALIŞMALARI -(+) (-) (x) (=) MATEMATİK SEMBOLLERİNİ TANIMA VE YAZMA ÇALIŞMASI -TOPLAMA VE ÇIKARMA İŞLEMLERİ -KÜME NEDİR? DENK VE EŞİT KÜMENİN ELEMANLARI NASIL OLUR? -GEOMETRİK ŞEKİLLER VE ÖZELLİKLERİ -ÖRÜNTÜ ÇALIŞMALARI -KÜPLERLE KENAR VE KÖŞESİ OLAN ŞEKİLLERİN HACİM ÖLÇÜMÜ ÇALIŞMALARI HİKAYE: “AY’DA”, “ÜÇ UÇAN ÇOCUK”, “KİMİN YATAĞI UÇUYOR”, “TREX VE YAVRU DİNAZOR”, “IŞIK EVRENİ”, “DİNAZOR”, “BENİM DÜNYAM”, “EĞLENCE DÜNYASINI ARAYAN DİNAZOR”, “SİNCAP SİNİ’NİN KURABİYELERİ”, “ŞEKİLLERİN EĞLENCESİ”, “ALTIN UÇURTMA”, “KİTAPLAR NEDEN AĞLAR”, “SAYILARLA OYUN”, “İLKBAHARIN SESİ”, LAKLAK LEYLEK GELİYOR” isimli hikayeler okundu. “TARİH ÖNCESİ TOPRAKLARDA DİNAZORLAR” isimli CD izlendi. MÜZİK: “SAY BAK”, “TOPLAMA YAPTIK”, “İKİ KEDİ”, “SEBZELER”, “SAYILARI SAYALIM BERABER”, “KARGA İLE TİLKİ”, “DİNAZOR”, UZAYDAN GELENLER” isimli şarkılar öğrenildi. SANAT: Pastel boya ile kesme-yapıştırma astronot çalışması. Artık malzemelerle güneş çalışması Yavru dinozora istenilen savunma mekanizmaları ekleme çalışmalar. “ooobleck gezegeninden gelen sıvı” ile resim çalışması.

 4. İlk-son uzay resmi çalışması. Gezi sonrası “gezide gördüklerimiz” resimleri yapıldı. Artık malzemeler ile uzay çalışması. Artık malzemelerle dinozor çalışması. Strafor ile üç boyutlu dinozor çalışması. Boyama ve renkli kum, sim kullanarak bukalemun çalışması. 1-10 arası sayılar ile artık malzeme kullanarak sayı-nesne eşleştirme çalışması. Boyama ve kesme ile kukla, tiyatro sahnesi çalışması. Artık malzemelerle “en sevilen rakam” süsleme çalışması. Kağıt kesme-yapıştırma ile “lale” çalışması. OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK: Çizgi Çalışmaları, Matematik Çalışmaları, Dikkat Çalışmaları isimli kitaplardan Mart ayında alınan kavram ve konular doğrultusunda çalışmalar yapıldı. “Çizgi ve Ses Çalışmaları” kitabına devam edildi.

 5. MART AYI ETKİNLİK FOTOĞRAFLARIMIZ

 6. AİLE KATILIMI ETKİNLİKLERİMİZ

 7. "HAYDİ GELİN ÇOCUK OLALIM" ETKİNLİKLERİMİZ

 8. MART AYI KAVRAMLARIMIZ ALÇAK-YÜKSEK İÇ-DIŞ İÇİNDE-DIŞINDA SERT-YUMUŞAK AÇIK-KAPALI CANLI-CANSIZ SAĞINDA-SOLUNDA İLERİ-GERİ ARASINDA AÇ-TOK HAREKETLİ-HAREKETSİZ SESLİ-SESSİZ AÇIK-KOYU TERS-DÜZ LİLA RENGİ TANIMA RENK TONLARINI TANIMA(AÇIK VE KOYU) İKİŞERLİ RİTMİK SAYMA 10’DAN GERİYE SAYMA 11-15 ARASI SAYILARI TANIMA VE YAZMA RENK ÖRÜNTÜ-ŞEKİL ÖRÜNTÜ ALTIGEN ŞEKLİNİ TANIMA VE ÇİZME OVAL ŞEKLİNİ TANIMA GRAFİK OLUŞTURMA NEDEN-SONUÇ DİKKAT ÇALIŞMASI İLİŞKİ KURMA

 9. MART AYI SEBZEMİZ MAYDANOZUN YARARLARINI ÖĞRENEREK, TADINA BAKTIK, NELER YAPILABİLECEĞİNİ KONUŞTUK. DAHA SONRA DA MAYDANOZLU HAVUÇ SALATASI YAPARAK AFİYETLE YEDİK.

 10. TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ "BİR MASAL MÜZİKALİ" 27 MART DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ

 11. MART AYI GEZİLERİMİZ

 12. PELİT PASTACILIK FABRİKASI

 13. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ZOOLOJİ MÜZESİ

 14. MART AYI PARTİMİZ "ÇILGIN ŞAPKALAR"

 15. MART AYINDA DOĞAN ÖĞRENCİLERİMİZ ADA KUTAY MANKIR

 16. NİSAN AYINDA NELER YAPACAĞIZ?

 17. NİSAN AYI MİNİ PROGRAMI

 18. NOT: Mini programdaki etkinlikler o gün yapılacak birkaç etkinliği içermektedir.

 19. NİSAN AYI AİLE KATILIMI