slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
نامه نوشته شده در سال 2070 PowerPoint Presentation
Download Presentation
نامه نوشته شده در سال 2070

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 21
Download Presentation

نامه نوشته شده در سال 2070 - PowerPoint PPT Presentation

xanthus-mullen
359 Views
Download Presentation

نامه نوشته شده در سال 2070

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. این داستانی است درباره آنچه که در 60 سال آینده اتفاق خواهد افتاد اگر در مصرف آب صرفه جویی نکنیم...www.mardoman.net

 2. نامه نوشته شده در سال 2070 www ww w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w ww www ww w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwwwWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w ww www ww w www wWwwwww w w ww w wwwwwwww wwwwwww w w w wwwww ww w w w www w Wwwwww w w ww w wwwwwwww

 3. سال 2070 است من به تازگی 50 ساله شده ام اما ظاهرم ظاهر مردی 85 ساله است. مبتلا به مشکلات شدید کلیوی هستم چون به اندازه کافی آب نمی نوشم. ترسم از این است که وقت زیادی برای زنده ماندن نداشته باشم. من یکی از پیرترین افراد در جامعه ام هستم.

 4. وقتی کودکی 5 ساله بودم را خوب یادم هست. آن موقع همه چیز خیلی فرق می کرد. درخت های زیادی در پارک ها بود و خانه ها باغچه های قشنگی داشتند و من می توانستم با خیال راحت یک حمام نیم ساعته بروم. امروزه ما برای تمیز کردن بدنمان از حوله و روغن های معدنی استفاده می کنیم.

 5. قبلاً خانم ها موهای زیبایی داشتند. الان مجبوریم موهایمان را بتراشیم چون آب کافی برای تمیز کردن آنها نیست. آن موقع پدرم ماشینش را با آب پمپ خانگی می شست. الان پسر من باور نمی کند که امکان دارد کسی آب را آنطور تلف کند.

 6. یادم می آید که آن روزها روی بیلبوردهای خیابان، در رادیو و تلویزیون هشدارهایی درمورد صرفه جویی در آب داده می شد اما هیچکس توجهی نمی کرد. همه ما فکر می کردیم که آب تا ابد جریان دارد. الان تمام رودخانه ها، دریاچه ها، سدها و آب های زیرزمینی یا خشک شده و یا آلوده اند.

 7. صنعت دچار رکود شده و بیکاری بیداد می کند. نمک زدایی از گیاهان تنها کار موجود است و کارگران بخشی از حقوق ماهانه خود را به شکل آب آشامیدنی دریافت می کنند.

 8. حمله و درگیری در خیایان ها حتی درگیری های مسلحانه برای یک بطری کوچک آب امری کاملاً طبیعی است. غذاها 100% از موادمصنوعی درست می شوند.

 9. قبلاً مقدار توصیه شده برای مصرف آب روزانه برای افراد بزرگسال 8 لیوان در روز بود. امروز من فقط اجازه دارم نصف لیوان آب بنوشم. ما مجبوریم لباسهای کثیف و شسته نشده بپوشیم و همین احتمال بیماری را افزایش می دهد. ما از مخزن های آلوده استفاده می کنیم چون سیستم فاضلاب به خاطر کمبود آب کار نمی کند.

 10. ظاهر جمعیت واقعاً وحشتناک است: بدن هایی لاغر و چروکیده به خاطر کم آبی و پر از زخم به خاطر اشعه فرابنفش خورشید که به خاطر نبود پوشش محافظتی لایه ازن بسیار شدیدتر شده است. سرطان پوست، مشکلات و اختلالات معده و روده و دستگاه ادرار یکی از شایع ترین عوامل مرگ و میر است.

 11. به خاطر خشک شدن بیش از حد پوست، جوان های 20 ساله مثل 40 ساله ها به نظر می رسند. دانشمندان در حال تحقیق هستند اما هیچ راه حلی برای مشکل پیدا نمی کنند. آب قابل ساختن نیست، اکسیژن هم به خاطر کمبود درخت و گیاه بسیار کم شده است و ظرفیت ذهنی نسل جدید بسیار ضعیف است.

 12. شکل اسپرم در بسیاری از مردان تغییر کرده است. به همین دلیل بچه ها ناقص و معیوب به دنیا می آیند.

 13. دولت ما را مجبور می کند به خاطر هوایی که تنفس می کنیم پول بپردازیم. افرادی که قادر به پرداخت نیستند از منطقه تهویه دار که ریه های مکانیکی بزرگ در آن قرار دارد و با نیروی خورشیدی کار می کنند، خارج می شوند. این هوا کیفیت خوبی ندارد اما حداقل می توان در آن نفس کشید. متوسط امید به زندگی 35 سال است.

 14. در کشورهایی که هنوز فضاهای سبز که رودخانه هایی از روی آنها عبور می کند وجود دارد، این مناطق توسط نیروهای مسلح محافظت می شوند. آب یکی از گرانبهاترین گنجینه هاست و قیمت آن از طلا و الماس هم بیشتر است.

 15. جایی که من زندگی می کنم هیچ درختی وجود ندارد چون به ندرت باران می بارد. اگر هم این اتفاق بیفتد فقط باران اسیدی است. فصل ها شدیداً با آزمایشات اتمی و آلودگی ناشی از صنایع قرن بیستم آسیب دیده اند. به ما هشدار داده بودند که مراقب محیط زیست باشیم اما کسی توجه نکرده بود.

 16. وقتی پسرم از من می خواهد که درمورد جوانی هایم با او حرف بزنم، از زمین های سبز و کشتزارها، زیبایی گل ها، باران، لذت شنا کردن و ماهیگیری در رودخانه ها، نوشیدن هرچقدر آبی که دلمان می خواست و سلامت انسان ها برایش می گویم.

 17. او می پرسد: پدر! چرا آب نداریم؟ و من بغضی گلویم را می فشرد.

 18. نمی توانم احساس گناه نکنم، چون من متعلق به نسلی هستم که مقصر تخریب محیط زیست است و هیچکدام از هشدارها را جدی نگرفته است.

 19. و الان این بچه های ما هستند که باید قیمت گزافی پرداخت کنند!

 20. من واقعاً باور دارم که در زمانی بسیار کوتاه زندگی روی کره زمین دیگر میسر نخواهد بود چون تخریب طبیعت الان به سطحی بازگشت ناپذیر رسیده است.

 21. How I would like to go back and make mankind understand… ~~~~پیام مردم، هیچوقت دیر نیست! همین امروز شروع کنید. در مصرف آب صرفه جویی کنید... ...that we still had time to save our Planet Earth. www.u4u.ir با تشکر از تمام شما مردم طبیعت دوست! abycdrmoht kqub qwertyuiopjhvr zxcvbnmasdfhrw zxcvbnmasdfhrw dfghtyuriolepn zxcvbnmasdfhrw abycdrmoht kqub qwertyuiopjhvr zxcvbnmasdfhrw dfghtyuriolepn qwertyuiopjhvr qwertyuiopjhvr abycdrmoht kque zxcvbnmasdfhrw abycdrmoht kque