Drėgnieji atogrąžų miškai - PowerPoint PPT Presentation

wylie-evans
dr gnieji atogr mi kai n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Drėgnieji atogrąžų miškai PowerPoint Presentation
Download Presentation
Drėgnieji atogrąžų miškai

play fullscreen
1 / 10
Download Presentation
Drėgnieji atogrąžų miškai
320 Views
Download Presentation

Drėgnieji atogrąžų miškai

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Drėgnieji atogrąžų miškai Viktorija Rusickaitė 2011.01

  2. Drėgnieji atogąžų miškai plyti netoli pusiaujo, kur visą laiką šilta ir labai dažnai lyja

  3. Drėgnieji atogrąžų miškai veša tuose regionuose, kur vidutinė metų temperatūra yra apie 24 – 25 laipsniai šilumos, o kritulių kiekis – ne mažiau kaip 400 cm

  4. Daugiau negu pusė visų pasaulio augalų ir gyvūnų rūšių aptinkamos šiuse miškuose, bet kiekvienas atogrąžų miškas yra savitas. Amazonės drėgnieji miškai Pietų Amerikoje yra didesni už visus kitus drėgnuosius miškus drauge paėmus. Augalija čia tanki ir aukšta, medžiai auga sparčiai ir išauga labai aukšti, nes konkuruoja tarpusavyje dėl šviesos.daugelio medžių žiedai išauga paunksnėje, žemiau šakų ir lapų raizginio, taigi juos lengvai pasiekia paukščiai, vabzdžiai ir šikšnosparniai, kurie prneša žiedadulkes ir platina sėklas.

  5. kapucinas tukanas medvarlė orchidėja smauglys ara jaguaras kolibris saturnija

  6. Ardai Medžiai milžinai 45 -70 metrų Skliautas 30 – 33 metrų Pomiškis 5 – 6 metrų Krūmai Miško paklotė

  7. Didžiausias medis Amazonės miške, gali būti iki 200 pėdų aukščio, o kamieno plotis 10-11 pėdų. Vienas medis yra namai daugeliui varlių, paukščių, vabzdžių rūšių.

  8. Epifitai • Tokie augalai, kurie išdyksta ir auga ant medžių šakų, vadinami epifitais. Jie gauna daugiau šviesos negu pomiškyje augantys augalai, bet vandens ir maisto medžiagų turi pasiimti iš lietaus, merkiančio medžio šakų lają.

  9. Didėjant planetos gyventojų skaičiui, augant žmonijos poreikiams, daugiau negu pusė pasaulio drėgnųjų atogrąžų miškų iškirsti dėl medienos, plėtojant kalnakasybos pramonę, plečiant dirbamos žemės plotus. Jų gyvūnija ir augalija išnykusi arba baigia išnykti. Iškirtus mišką, lietus greitai plauna dirvožemį, todėl anksčiau buvusių miškų vietoje driekiasi nederlingos žemės plotai. Mokslininkai nustatė, kad mažėjant drėgnųjų atogrąžų miškų plotams, kinta atmosferos dujų balansas, stiprėja šiltnamio reiškinys ir dėl to keičiasi klimatas.

  10. Ačiū už dėmesį