slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
הארכיטקטורה וההקשר הנופי/ רן שחורי PowerPoint Presentation
Download Presentation
הארכיטקטורה וההקשר הנופי/ רן שחורי

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 23

הארכיטקטורה וההקשר הנופי/ רן שחורי - PowerPoint PPT Presentation


  • 89 Views
  • Uploaded on

הארכיטקטורה וההקשר הנופי/ רן שחורי. הטולוס- מבנה אורגני: ענף עץ אנכי ואליו נסמכים זרדים וענפים ליצירת סוכה מעוגלת, הדומה לחרוט. המגרון- תיבה מאורכת, בניין של עמוד וקורה. "חושות" בסיני. בנייה כפרית ערבית. בניה המנוגדת לקווי הנוף- נוכחות פיזית, הנוגדת את הרכות ואת ההמשכיות הנופית.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'הארכיטקטורה וההקשר הנופי/ רן שחורי' - wayne-figueroa


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2

הטולוס- מבנה אורגני: ענף עץ אנכי ואליו נסמכים זרדים וענפים ליצירת סוכה מעוגלת, הדומה לחרוט.

slide3

המגרון- תיבה מאורכת, בניין של עמוד וקורה.

"חושות" בסיני

בנייה כפרית ערבית

slide4

בניה המנוגדת לקווי הנוף- נוכחות פיזית, הנוגדת את הרכות ואת ההמשכיות הנופית.

שכונת גילה בירושלים

slide5

צילום נופו של ההר הדרום מזרחי של רמות, עליו ממוקמת רמות א'

slide7

הארכיטקטורה שירתה בכל תולדותיה את בעלי הממון והכוח. הפירמידות של מצרים, המקדשים של יוון, הקתדרלות הגותיות, הארמונות הענקיים, מגדלי הטירות ומבני המשרדים העכשווים,

כולם ביקשו להפגין דבר אחד- נוכחות, שליטה, כוח.

פירמידות במצריים

slide10

האדריכל נורמן פוסטר, מרכז חברת הביטוח "סוויס-רה", 1997-2004 פלדה ,זכוכית, אלומיניום. 180 מטר גובה

הבניין השישי בגובהו בלונדון שבאנגליה ואחד מן המוכרים ביותר בשל צורתו הייחודית .

בשל צורתו יוצאת הדופן זכה הבניין למספר כינויים ובהם: המלפפון החמוץ (the Gherkin), המלפפון החמוץ האירוטי (the Erotic Gherkin), סמל פאלי מקריסטל (The Crystal Phallus שהוא משחק מילים על בסיס "The Crystal Palace" - ארמון הבדולח) והרמיזה הגבוהה (the Towering Innuendo

המגדל נמצא באזור הסיטי של לונדון (המרכז ההיסטורי והפיננסי של לונדון)

slide11

האדריכל ברונולסקי מפירצה, איטליה

הישגו המרשים ביותר של ברונלסקי הוא בניית כיפת הקתדרלה "סנטה מריה דל פיורה". הקתדרלה נבנתה תחילה ללא גג או כיפה ועל - כן רבים היו האנשים שניסו למצוא פתרון לבעיה זו. בזמנו קוטר הגג היה 45 מטרים ועובדה זו היוותה בעיה גדולה לבעלי המקצוע השונים.בשנת 1423 בה התקיימה תחרות בעיר פירנצה בנוגע למציאת פיתרון מתאים לבניית הכיפה, החל ברולנסקי לתכנן את צורת הכיפה ומרכיביה. ברולנסקי היה היחיד והראשון שהציע פתרון של בניית כיפה גבוהה ומצולעת כדי ששלדה יהיה חזק וישען על שמונה עמודים. לבסוף, זכה ברולנסקי בתחרות זו והחל בבניית הכיפה, אולם רבים היו האנשים אשר לא האמינו ביכולתו לבצע משימה כה מסובכת.

ברונלסקי מקים בניינים שהם בבחינת מימושה של אידאה סדורה ומאורגנת מראשיתה, ששולטים בהם הארגון המתימטי והסיסתמטי(שיטתי),הסימטריה ושיווי המשקל.

slide13

כאשר התחזקה התודעה שתפקידה של האדריכלות לדאוג להמוני בני אדם ולא רק לשכבות העשירות והשליטות, התמלא העולם בבתי שיכון המוניים, במגדלי מגורים ובשכונות צפופות ואחידות.

שכונה בלוד

בנייה סטנדרטית, קומפקטית, מודולרית ואחידה יותר, היא זולה, מהירה ויעילה יותר ומאפשרת פתרונות דיור המוניים.

שיכונים בלוד

שיכון עובדים

slide14

הגיה סופיה, איסטנבול

מראה הכנסייה מול הים

ניסיון להשתלב עם הסביבה: כנסיית הגיה סופיה בקונסטנטינופול היא דוגמא למבנה שצורתו כעין הר מלאכותי ומהווה העתק לנוף הגבעות שמסביבו.

slide15

הבנייה העממית, הפרימיטיבית והספונטנית במקומות שונים נטתה, מעצם אופיה, להשתלב אורגנית בסביבה, כמו בערי החול של מרוקו ואלגיר, בערים החפורות של קפדוקיה ובדוגמאות נוספות ביבשת האמריקנית.

אפריקה- מאלי

בניית חומר בתוך המצוק עצמו. הדוגונים, בנו את כפריהם למרגלות מצוקי אבן החול של הרמה אם כי יש גם כפרים שלהם שמטפסים די גבוה. הטלם בנו את כפריהם לתוך מערות ולתוך סדקי אורך ורוחב גדולים, גרים בבתים תלויים מהמצוק עצמו.

slide16

קפדוקיה היא חבל ארץ גאוגרפי והיסטורי במרכז רמת אנטוליה באסיה הקטנה שבטורקיה

ברוב המקרים מדובר על סדרי גודל טרום אורבניים (לפני הערים הגדולות), בערים קטנות ובכפרים, ובשימוש בחומרי בנייה מקומיים כמו עץ, אבן מקומית ולבני חומר ובצבעים תואמים.

slide18
לה קורבוזיה, ריאה ירוקה – להכניס את הטבע לתוך העיר

הנוף נתפס כאחד ממרכיבי המכלול העירוני והוא הוגדר והושם במכלאות- לאורך שדרות, בכיכרות, בגנים ציבוריים ובפארקים

slide19

לה קורבוזיה תפס את האדריכלות כחלק מהעידן התעשייתי. הוא פיתח תאוריה של "טוהר" (purism). התכנון האורבני בכללו והבניינים בפרט צריכים להיענות לכללי תיכון פשוטים ונטולי קישוטים מסולסלים. סטנדרטיזציה ויעילות של המבנה כמו קו הרכבה תעשייתי.

הוא נהג לומר שבית הוא "מכונת מגורים". ל"תעשייתיות" של התיכנון מתלווה מתן מענה לצרכים של הכנסת הטבע לחיי התושבים. תכנונו הרעיוני של עיר כלל יצירת שלושה אזורים למגורים, למסחר ולתעשייה. הפרדה בין האזורים על ידי רצועות ירק.

Unité d'Habitation שבברלין. אחת מבין "יחידות מגורים" רבות בתכנון לה קורבוזיה

slide20

חסַן פַתְחִי המצרי ניסה לשחזר את הבנייה ואת הטכנולוגיה המסורתית בבנייה כפרית חדשה.

אדריכל עכשווי חדשני הלוקח בחשבון את ההשתלבות בנוף, מבחינה צורנית וצבעונית

פתחי זכה לתהילה עולמית בשל עשייתו המתאפיינת בחזרה לשורשים. עבודות האדריכלות שלו מבוססות על התבוננות ולימוד מאפייני הבנייה המסורתית במצרים ובהתחקות אחר שורשיה, בהנחה שאדריכלות מקומית צומחת באופן טבעי ומותאמת לצורכי המשתמש המקומי יותר מכל ארכיטקטורה מיובאת.

slide21

בית מבטחים, זיכרון יעקוב, יעקב רכטר

המיקום שלו, ממש על קצה הרכס, כשתחתיו ריאה ירוקה של חורש טבעי ובקצהו חוף ים. בניין גדול, הניצב במקביל לקו הרכס , אך מצליח לשמר את התנועה הגלית והאורגנית של קווי השטח.

slide22

שילוב בניה בנוף תוך התחשבות במבנה הטופוגרפי ואופיו של המקום

בית בפנסילבניה, שתכנן פרנק לויד רייט ונקרא Falling Water. במקור הוא נועד למשפחת קאופמן, שתתחבר עם הסביבה בכל עונות השנה, אבל בשנים האחרונות מדובר באתר תיירותי .