R ga 26 11 2009
Download
1 / 28

Sadarbība ar Tūrisma attīstības Valsts aģentūru, pārdodot savus kultūras tūrisma produktus. - PowerPoint PPT Presentation


 • 98 Views
 • Uploaded on

Rīga, 26.11.2009. Sadarbība ar Tūrisma attīstības Valsts aģentūru, pārdodot savus kultūras tūrisma produktus. Kas? Ko? Kā?. Kas Kultūras produkta pakalpojumam ir jāsniedz tūristam? Ko Tūrists vēlas Kultūras produkta izpratnē un ko Latvija var piedāvāt? Kā TAVA var palīdzēt šajā procesā?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Sadarbība ar Tūrisma attīstības Valsts aģentūru, pārdodot savus kultūras tūrisma produktus.' - wayne-campbell


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
R ga 26 11 2009

Rīga, 26.11.2009

Sadarbība ar Tūrisma attīstības Valsts aģentūru, pārdodot savus kultūras tūrisma produktus.


Kas ko k
Kas? Ko? Kā?

 • Kas Kultūras produkta pakalpojumam ir jāsniedz tūristam?

 • Ko Tūrists vēlas Kultūras produkta izpratnē un ko Latvija var piedāvāt?

 • Kā TAVA var palīdzēt šajā procesā?


Kas kult ras produkta pakalpojumam ir j sniedz t ristam
Kas Kultūras produkta pakalpojumam ir jāsniedz tūristam?

Piedzīvojums, sajūtas, emocijas, izziņas apmierinājums. PIEREDZE, kas rada VĒLMI ATGRIESTIES

Kvalitatīvs pakalpojums. Viesmīlība, izprotot tūrista intereses un kultūras zināšanas?

Sadarbība ar tūrisma industriju. Komercijas principu ievērošana, ieinteresētība pārdot un kvalitatīvi sniegt pakalpojumu, komerciāla profesionalitāte.


Kas ir tas, ko Latviju apmeklējušais tūrists ir novērtējis vislabāk? Kas ir tas, kas viņam ir sniegts?


Galvenie ES iedzīvotāju apsvērumi izvēloties galamērķi (%)

(Europeans and Tourism - Autumn 2009, Analytical Report)

Avots: Eurobarometer


Kas piesaista latvij
Kas piesaista Latvijā (%)

Cilvēki, kuri atkārtoti apmeklē Latviju apmeklē dēļ vietējo iedzīvotāju viesmīlības – visi citi kritēriji ir mazāk svarīgi.Segment i
Segment (%)i

 • Segments (18.6%) – kultūras cienītāji.

  • 71% svarīga ir pilsēta kā kultūras vienība. Vienlaikus viņu saista neskarta daba (62%) un nepiesārņota vide (47%), kas jāsaprot kā daļa no kultūras izpausmes veidiem. Ar Latviju biežāk iepazinās caur ceļvežiem. Šis segments biežāk salīdzināja Latviju ar citām iespējamajām alternatīvām; retāk ierodas ar lidmašīnu; biežāk veica rezervēšanu caur vietējo aģentu. Ceļo kopā ar dzīvesbiedru un biežāk pievērš uzmanību vairākiem kritērijiem – svarīgs ir praktiski viss –gan izmaksas, gan viesmīlība, gan cenas un kvalitātes attiecība, utt. Bet arī apmierinātība ir augsta ar šeit saņemto. Sekojoši – segments ir gaidījis mazāk nekā saņēmis (bažu dēļ arī ir pētījis visu).

 • Segments (24.2%) – atpūtnieki Baltijā.

  • 60% devās uz Latviju atvaļinājuma laikā, ierodas ar dzīvesbiedru. Biežāk uz Latviju nonāca caur ceļvežiem, bet kā vēsta nosaukums, biežāk kā citi (32%) ir apmeklējuši visas Baltijas valstis. Viņus interesē arhitektūra un daba/jūras krasts. 8-14 dienas šis segments uzturas biežāk kā vidēji (15%). Latvijā biežāk kā citi pārvietojas ar vietējo palīdzību, biežāk brauc ar velosipēdu. Svarīgāk kā citiem ir laika apstākļi; pludmale; dabas baudīšana (ainava, tīrs ūdens, svaigs gaiss); klusums. Tomēr pilnībā apmierināti viņi ir tikai ar dabas baudīšanu. Mazāk svarīga ir cenas/pakalpojumu kvalitātes attiecība, jo pats ir uz vietas un veic izvēli/kontrolē to. Izdod mazāku summu kā vidēji.

   1. un 2 segmentu vieno arhitektūra un dabas ainavas. 1 segments brauc no savas vides tur visu nokārtojis, 2. segments visu kārot uz vietas.


Segment i1
Segment (%)i

 • Segments (21.8%) – pilsētas ekskursanti.

  • Vairākums (63%) nakšņo viesnīcās. Izdod daudz par ekskursijām (31% virs 16 EUR), kā arī pārtikai un dzērieniem (29% virs 31 EUR). 41% pavada šeit 3-4 dienas. Lielākā daļa rezervēšanu veic caur internetu un ierodas ar draugiem nevis dzīvesbiedru. Nedaudz biežāk kā cits segmentos nāk no Somijas. Mazāk interesē daba. Svarīga ir ēdināšana, sabiedriskais transports, kā arī pārtika, veselības aprūpe un skaistumkopšana. Un atbilstoši profilam arī galveno tūrisma atrakciju apmeklēšana; Kulturāli izglītojošs brauciens; Izklaide un Iepirkšanās. Bet apmierināti viņi palika ar pārtiku, veselības aprūpi un iepirkšanos

   Praktiski nav nekā kopēja ar 1. un 2. segmentu.

 • Segments (12.4%) – apciemotāji.

  • Netērē naudu par izklaidi, lai arī izmaksas par dienu ir vidējas. Retāk nāk no galvenajiem tirgiem. Biežāk ierodas reti minēto iemeslu dēļ, retāk interesē kultūra un daba – mazāk svarīgs ir viss, izņemot viesmīlību. Rezervēšanu veic internetā, Latvijā biežāk kā citi pārvietojas ar autobusu. Apmierinātība ar apmeklējumi – vidēji. Šajā segmentā ticamākais ietilpst dažādi un individuāli apmeklējumi.


Segment i2
Segment (%)i

 • Segments (7.9%) – jūgendstila cienītāji.

  • 43% interesē jūgendstils. Puse nakšņo trīszvaigžņu viesnīcās, vairāk kā puse tērē vidējas summas par nakšņošanu un pārtiku. Biežāk nāk no Norvēģijas. 68% ieradušies pavadīt atvaļinājumu, 57% ir sievietes, kas ir nozīmīgi vairāk kā citos segmentos. Pavada šeit samērā ilgu laiku – 36% pavada 5-7 dienas, kamēr 16% - vairāk par 14 dienām. Ierodas kopā ar dzīvesbiedru, biežāk rezervē tikai naktsmājas, pārvietojas Latvijā ar vilcienu un izvēlas valsti dēļ maza tūristu skaita, jo bez jūgendstila ir svarīga arī dabas baudīšana un klusums, un attiecīgi mazāk interesē izklaide, iepirkšanās un drošība (tā kā izvēlas ceļot patstāvīgi). Bet dabas baudīšana un klusums viņus apmierināja tāpat kā citus – nebija labāk kā gaidīts. Viņus ir pozitīvi pārsteiguši ceļveži/kartes un informācija par Latviju internetā, kā arī galveno tūrisma vietu apmeklēšana.

 • Segments (15.2%) – darījumu veicēji.

  • Augsts ienākums – 28% virs 3500 EUR mēnesī. Ierodas uz vienu dienu, vieni paši, kultūra un daba nav svarīga. Svarīgākais kritērijs – naktsmājas. Retāk pievērš uzmanību visiem klasiskajiem tūrisma aspektiem un arī retāk ir apmierināti ar tiem. 13% nāk no Zviedrijas.


Ko (%) Tūrists vēlas Kultūras produkta izpratnē un ko mēs varam piedāvāt? Kāds ir apmierinātības līmenis?Modernā mārketinga un pieredzes ekonomikas kvalitātes esence ir – rekomendācija un “ieteikuma koeficents”!


Visi 3. grupas jautājumi attiecībā uz rekomendēt vēlmi ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Kult ra komunik cija viesm l ba
Kultūra? Komunikācija? Viesmīlība? ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa? TAVA var palīdzēt?


K var pal dz t tava
Kā var palīdzēt TAVA ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?

Virzīt ar Kultūru saistītu tūrisma produktu attīstību pieprasījuma virzienā

Palīdzēt identificēt produktu pieprasījumu un tūristu prasības

Palīdzēt attīstīt produktus piesaistot speciālistus, kas atspoguļo ārzemju tūristu intereses, pakalpojuma kvalitātes standartus

Komunicēt produktus attiecīgiem tirgiem un mērķa grupām


M su daudzveid ba ar ir kult ras v rt ba
Mūsu daudzveidība arī ir Kultūras vērtība ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Re ioni un v rt bas
Reģioni un vērtības! ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?

 • RīgaRīga var piesaistīt tos, kuriem ir svarīgs ārējais izskats, šarms – vēlmi izlikties labākiem nekā ir, nebūt sīkumainam, baudīt labas lietas nedomājot par ikdienu.Tā motivē izaicināt sasniegto un doties vēl tālāk, palielināt esošo izziņu un ambīciju līmeni. Dinamiska atpūta, Piedzīvojums (būs ko pastāstīt pēc atgriešanās),Māksla, Sasniegumi, Brīvdomātājs, Izziņa, Jaunais, Emocionālais, Ambiciozi, Pašrealizācija, Uz rezultātu loģiski & racionāli, Ambīcijas

 • KurzemeKurzemē būs gaidīti viesi, kuri atzīst saimniekus, ciena viņu rūpes un grib redzēt, ko var sasniegt ar neatlaidību. Tūristi, kuri saprot, ka ir ciemos un vai nu netraucē vai arī labi apzinās, ka te saimnieki ir citi. Tie var būt „saimnieki”, kuriem ir svarīgi redzēt un iepazīties ar to, kā saimnieko citi – citā valstī un kultūrā, citos apstākļos, lai smeltos iedvesmu savai „saimniecībai”.Individuālā atpūta, Komforts, Liekat mani mierā, Pašpietiekami, Individuālisti, Respect, Miermīlīgi, Aktīvi?, Klusums &miers, Ģimeniskais

 • LatgaleLatgalē ir laipni gaidīti tie, kuri netur dunci azotē – nekas nav slēpjams – ja nepatīk, tad lamā, ja patīk – tad slavē. Vieta, kura atver un palīdz atvērties dvēseles dziļākiem nostūriem. Cilvēkiem, kuri dzīvo ar pilnu krūti konkrētā mirklī un vietā, bet arī saprot, ka ir tikai maza daļa no lielā visuma ar savu atbildību par tā saglabāšanu citiem (t.i. nestāda sevi augstāk par citiem).Atpūta ar „personīgu” piepildījumu, Ticība, Tradīcijas, Ģimeniskais, Tradicionālisti, Iekšējā saskaņa, Miers, Dvēseliskums, Atvērti pretī pasaulei, Mūžsenās vērtības

 • ZemgaleZemgalē ir vieta, lai apstātos. No laika skrējiena, no domām un ikdienas. Nekādas steigas, nekādu asumu. Vieta pārdomām, kā bibliotēka brīvā dabā. Cilvēkiem, kuri vēlas redzēt, ka laika pietiek un tiem, kuri grib apstāties, bet nevar. Vide un apkārtējie – palīdzēs.Mierīgs, Atpūta bez pretenzijām, Scandinavian style, On your own, Meditācija, Doing nothing, Izgulēties, Miers

 • VidzemeVidzemē ir vieta izpausmēm, brīvai elpai un plašam skatījumam bez mēģinājuma piedāvāt savu kā pareizo. Vieta smelties iedvesmu no dabas – konkrētu un racionālu. Gaida tos, kuri vēlas būt sabalansēti, atjaunot līdzsvaru, ieraudzīt ierasto citā gaismā, vai jau tādi ir un meklē līdzīgus. Netiek gaidīti vides mainītāji, tradicionālo vērtību noliedzēji.Mierīgs, Brīvdomīgs, Atpūta bez pretenzijām, Scandinavian style, Mierīgs, Vienlīdzība, Līdzsvars, Daba- EKO


Pakalpojums viet jie
Pakalpojums - “Vietējie” ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Logs uz viet jo latviju
Logs uz “Vietējo Latviju” ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Logs uz viet jo latviju1
Logs uz “Vietējo Latviju” ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Kas paz st latviju vislab k
Kas pazīst Latviju vislabāk? ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Logs uz viet jo latviju2
Logs uz “Vietējo Latviju” ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Logs uz viet jo latviju3
Logs uz “Vietējo Latviju” ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


Logs uz viet jo latviju4
Logs uz “Vietējo Latviju” ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?


K var pal dz t tava1
Kā var palīdzēt TAVA ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?

Virzīt ar Kultūru saistītu tūrisma produktu attīstību noteiktā virzienā

Palīdzēt identificēt produktu pieprasījumu un tūristu prasības

Palīdzēt attīstīt produktus piesaistot speciālistus, kas atspoguļo ārzemju tūristu intereses, pakalpojuma kvalitātes standartus

Komunicēt produktus attiecīgiem tirgiem un mērķa grupām


Kas ko k1
Kas? Ko? Kā? ir trīs reizes spēcīgāki, par apmierinātību ar cenu un kvalitāti, bet apmierinātība ar naktsmītnēm un ēšanu ir otra spēcīgākā grupa?

Veiksmīgi attīstot un pārdodot tūrisma produktus, kas balstās uz Kultūras daudzveidību, mēs iegūstam būtisku atbalstu kultūras attīstībai.

TAVA var būt būtisks partneris šajā procesā.


ad