урок подорож "Україна - єдина країна" - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
урок подорож "Україна - єдина країна" PowerPoint Presentation
Download Presentation
урок подорож "Україна - єдина країна"

play fullscreen
1 / 12
урок подорож "Україна - єдина країна"
548 Views
Download Presentation
waxiba
Download Presentation

урок подорож "Україна - єдина країна"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Тема уроку : «Україна–Єдина Країна» Класний керівник 9-Б:Абрамович І.В.

 2. 9-Б

 3. Плани-конспекти першого уроку 2014-2015 навчального року. Україна–Єдина Країна. • Урок-спілкування для 7-9 класів – Ми нація єдина,твої ми • діти,Україно! • Мета:поглибити знання учнів про історію,природні ресурси,культурну спадщину України;формувати культуру взаємовідносин між людьми,повагу до традицій і звичаїв Українського Народу;виховувати почуття патріотизму;сприяти розвитку пізнавального інтересу. • Обладнання та оформлення : Державний Прапор України; класна кімната(зал) прикрашена повітряними кульками, елементами народної символіки;проектор,комп’ютер;записи музики,відеоролики : “Небесна сотня” , “Україна прекрасна” ; мультимедійна презентація. • Хід уроку: • 1) Організаційна частина. • 2) Вступна частина. • Відео”Лише у нас на Україні” Слово вчителя: “Вишита колоссям і калиною, Вигойдана співом солов’я, Зветься величаво –Україна, Земле зачарована моя.”

 4. Прапор — це державний символ Він є в кожної держави; Це для всіх — ознака сили, Це для всіх — ознака слави. Синьо-жовтий прапор маєм: Синє — небо, жовте — жито; Прапор цей оберігаєм, Він — святиня, знають діти. Прапор свій здіймаєм гордо, Ми з ним дужі і єдині, Ми навіки вже — народом, Українським, в Україні.

 5. Тема нашого першого уроку “Україна –Єдина Країна.” Щасливі ми, що народилися на такій чудовій,багатій,мальовничій землі - на нашій славній Україні !!! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки,тут корінь роду українського,що сягає сивої давнини. Материнський образ України встає з полинових степів і глибинної чорноземної скиби , як барва зоріє із зажури поліських озер,що чистими очима довірливо дивляться на світ,виростає недосяжно на повен зріст із карпатських верховин. Нема життя без України, бо Україна – це мати , яку не вибирають, бо Україна – це пісня , яка вічна на цій землі. Багато вікова історія українського народу, народу-великомученика , на долі якого було досить лиха… Майже кожне століття ,як свідчать джерела, розпочате голодними роками , наслідками епідемій , спустошливими війнами,чужоземними навалами. З XVстоліття , з часів козаччини , почалася національно-визвольна боротьба за побудову незалежної самостійної держави. Але шлях до незалежності був тяжкий і тернистий . Важко назвати країну,яка б пережила те , що пережила Україна за більш ніж пів-тисячолітнє поновлення ( 1240- 1991 р).

 6. СучаснаУкраїна - незалежнадержава!! Зацвітає калина,Зеленіє ліщина,Степом котиться диво- луна, Це моя Україна, Це моя Батьківщина, Що, як тато і мама, одна.

 7. Кримське Ханство В минулому Україна була розділена на частини,єдиної держави не існувало.На півдні було розташоване Кримське ханство,яке утворилось у XIV ст. в результаті розпаду Золотої Орди. За рівнем економічного розвитку кримські татари значно відставали від населення України.Вони вели напівкочовий спосіб життя і постійно нападали на нашу країну.Під час цих нападів вони грабували міста і села, спалювали їх, забирали людей у полон.Чоловіків і жінок продавали в рабство; дітей перетворювали на яничарів.Українське населення дуже страждало від цих набігів.Саме на цих землях виникло у XVст. таке видатне явище , як козацтво. Перші згадки про козаків відносяться до кінця XVст. Місце ,де оселялися козаки,називалось Дике Поле.Це були родючі , але незаселені землі,бо вони найбільше зазнавали нападів з боку кримських татар. Найбільша група людей,що переселялись сюди,- селяни-втікачі , які не витримували жорстокого феодального гноблення.Проте релігійний і національний гніт примушував покидати свої домівки навіть досить заможних людей.Козаки оселялись у зимівниках, їх основним заняттям було землеробство і скотарство. Працювати доводилось озброєними, щоб вчасно встигнути відбити напади татар. Головними заннятями козаків були військові походи й підготовка до них.Походи здійснювались на чайках Дніпром на територію Кримського ханства з метою визволення полонених і підкріплення матеріального становища. Також козаки підтримували селянські повстання в боротьбі проти посилення феодального гніту, брали активну участь у визвольній війні під керівництвом Б.Хмельницького , стояли на сторожі православ’я та української мови.Нам є на кого рівнятись і з кого брати приклад….

 8. ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ!!! Небесна сотня…. Саме цими словами Україна проводжала в останній путь своїх синів та дочок. Тих, хто загинув за свою країну, за свій народ. Знову від нас пішли найкращі. Ті, для кого "справедивість", "гідність", "свобода", "Україна" були не просто словами, а сенсом їх життя. Історія України мала багато трагічних періодів. Коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.Так було і за княжої доби. Так було і за часів Козаччини. І за часів боротьби за незалежність 1917-1921 років. І під час Другої світової. І на початку 1990-х.Нині знову прийшов цей час - час вибору між свободою та рабством, світлим майбутнім та темним минулим, справедливістю та тиранією. На Майдані пліч-о-пліч стали українці і євреї, росіяни та вірмени, грузини і білоруси.Їх об'єднала українська земля та бажання жити у вільній країні.Спочатку вони вимагали право вибору. Потім їм довелось вимагати права жити. І хоч кулі снайперів - це вагомий аргумент, але ні кулі, ні гранати, ні нелюдська жорстокість не змогли перемогти цих людей. Вони гинули, та не здавались... Так на Майдані з'явилась ще одна сотня - Небесна. Для України це найголовніша, найпливовіша сотня. Кожен із них заплатив за свої переконання найвищу ціну - життя. І для нас є святим обов'язком гідно вшанувати Героїв. Щоб ми пам'ятали - хто і за що загинув. Щоб ми їх не зрадили. На вимогу громади було прийнято рішення про створення Меморіалу Героям Небесної сотні. І ця робота буде дійсно народною. Кожен зможе взяти у ній участь - чи ідеєю, чи голосуванням, чи підтримавши фінансово. Меморіал народним героям буде народною справою.Уся діяльність з питань підготовки та проведення конкурсу буде висвітлюватись на цьому сайті. Ми запрошуємо усіх до співпраці. І голос кожного буде почуто. Інакше не можна. Темні часи пройдуть. Буде колоситись хліб. Будуть сміятись діти. Буде жити Україна. Але віднині небесне воїнство поповнилось ще однією сотнею. Небесною сотнею. Герої не вмирають! Е

 9. Стільки думок... Серце болить ... І рветься від болю за Україну... Я плачу, і Бога молю за тих,хто загинув за Вкраїну...Я буду молитись щохвилини за тих, хто хотів здобути волю...І руки тремтять коли дивлюсь на все, я дивлюсь на наших героїв....Ми віримо в них... Ми зможемо все...Бо ми це єдина країна... Бо ми патріоти і наш незламний дух, ніхто не зможе поставити на коліна...... • а

 10. а

 11. СЛАВА УКРАЇНІ.. ГЕРОЯМ СЛАВА! З ПОВАГОЮ 9-Б