slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
לוב PowerPoint Presentation
Download Presentation
לוב

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

לוב - PowerPoint PPT Presentation


  • 110 Views
  • Uploaded on

לוב. מדבר סהרה. ילדה לבושה בבגדים לאומיים. מאת: היילי גולדמן. מפת לוב. כתה: ו'3. שנת לימודים:2006. דגל לוב.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'לוב' - vlora


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

לוב

מדבר סהרה

ילדה לבושה בבגדים לאומיים

מאת: היילי גולדמן

מפת לוב

כתה: ו'3

שנת לימודים:2006

slide2

דגל לוב

אני בחרתי בלוב כי זה לא ארץ כמו איטליה או יוון שכולם מכירים וחוקרים עליו זה ארץ שכמעט אף אחד לא מכיר. אני לא יודעת כלום על לוב. אני היית רוצה לדעת מה הדת שם, איזה דגל יש להם מה הם לובשים שם ו איזה אתרים מוכרים יש שם. אני מתכוונתלהישתמש באינטרנט וגם באטלס כדי להפיק מידע.

המיקום של לוב על המפה לחופי הים התיכון

slide3

תוכן עניינים

7.מחצבים ומשאבים טיבעיים

1.מיקום גאוגרפי

8.אוכלוסיה

2.פני הארץ

3.הנוף הטיבעי+אקלים

4.הרים

5.צמחייה

6.עיר ביר וערים חשובים

slide4

מיקום גיאוגרפי

לוב שוכנת בצפון אפריקה. גובלת: בצפון לים התיכון, במזרח עם מצרים, בדרום מזרח עם סודן,בדרום עם צ'אד וניז'ר, בדרום מערב עם אלג'ריה וצפון מערב עם תוניסיה. לוב צפונה לקו המשווה, הגבול הדרומי של לוב מגיע עד קו רוחב 20 מעלות צפון וגבולו הצפוני עד קו רוחב 30 מעלות צפון (גבולו הצפוני הוא בעצם הים התיכון), גבולו המערבי מגיע לקו אורך 10 מעלות (מזרח לגריניץ') גבולו המזרחי מגיע לקו אורך 25 (בערך) מעלות מזרח לגריניץ'.

slide5

פני הארץ

הצורה של לוב היא מלבן מעובט ושטחה 1,759,540 מ"ר. לוב היא המדינה הרביעית בגודלה באפריקה והשבע-עשרה בעולם. בלוב הגישה לים היא רק לים התיכון שבצפונה. בלוב יש את מפרץ סירתה בצפון מערב.

אני חושבת שלוב נראית קצת כמו כובע של מכשפה.

slide6

הנוף הטבעי

הנוף הטבעי שם הוא נוף מדברי.ברוב לוב אין אנשים אלא יש מדבר.למשל מדבר סהרה. המדבר הלובי הוא אחד היבשים בעולם, באזור אווינט הגשם האחרון היה ב-1998. יש שקע גדול-קאטרה הנמצא בדרום המדרון הצפוני. נאות מדבר הסיווה נמצא בצידו המערבי. יש עוד שקעים קטנים יותר מפוזרים במדבר לוב ומספר נאות מדבר לידם . יש מספר רמות ומסיפים באזור מרכז מדבר לוב באזורהגבול הלובי הסודני והמיצרי. יש מספר נאות מדבר לא מאוכלסים ליד השקעים העיקריים בהם ניתן למצוא מים בחפירה לעומק של מספר מטרים.חוץ מזה שאר שטח המדבר הוא שטוח.

אקלים

האקלים בעיקרו יבש ומדברי אולם באזורים הצפוניים האקלים יותר ים-תיכוניים. הטמפרטורה במדבר הלובי הוא קיצוני. למשל ב-1922 נרשם טמפ' של 57 מעלות צלזיוס בעיר עלאזזיה- הטמ' הגבוהה ביותר שנרשם בעולם. מעט מאוד גשמים יורדים לפעמים אחד לחמש שנים.באביב ובסתיו יש רוחות קדים המכונות ג'יבלי.כמו כן יש סערות חול.

slide7

הרים

באזור הדרום נימצאים המסיפים (מקשי הרים) של ארקנו אווינט וקיסו. אלו הם הרי גרניט עתיקים שנוצרו הרבה לפני אבני החול שבסביבתם. ארקנו ואווינט המערבית הם במבנה טבעתי. אווינט המזרחי (הוא הנקודה הגבוהה ביותר במדבר הלובי), היא רמת אבן חול הסמוך לחלק הגרנית של ההר במערב. המישור שלצפון הרי האווינט "מנוקד" בתופעות סחף וולקניות.

slide8

צמחייה

בזמן השלטון הרומי היו הרבה גידולים של חיטה דגנים וכו'. היום אין הרבה צמחיה כי לוב הוא מדבר אבל יש מעט נאות מדבר שגודלים בהם עצי תמרים זייתים ותפוזים ויש גם קצת באזורים הגבוהים יותר עצי שרף ורותמים

slide9

עיר בירה וערים חשובים

  • השמות של העירהבירה הוא טריפולי ושל הערים החשובים בנגזי, מיסרטה, דרנה, טוברוק.
  • טריפוליהיא עיר בירה הבירה. טריפולי נמצאת על החוף בצד המערבי של לוב. יש יותר מ-1000 קילומטר מהעיר בנגזי. טריפולי יש לו נמל גדול.
  • בנגזי היא העיר השנייה בגודלה ובחשיבותה. בנגזי היא גם יושבת על חוף אבל בצד המזרחי שלו. גם לבנגזי יש נמל חשוב. האקלים באזור בנגזי יותר ים תיכוניים ממדברי.
  • מיסרטה היא השלישית בגודלה וגם היא יושבת על החוף. יש בערך 210 ק'מ בינה לבין טריפולי. במיסרטה יש הרבה תעשיה ומסחר.
  • דרנה היא עיר עתיקה ויושבת על צפון מזרח מבנגדי על החוף.
  • טוברק הוא נמל טיבעי הוא הנמל הכי חזק ומוקלט בצפון אפריקה.הוא יושב על החוף. יש לו את השדה תעופה הכי גדול במזרח לו.
slide10

מחצבים ומשאבים טיבעיים

המשאבים הטיבעיים העיקריים הם נפט וגז טיבעי. יש גם גבס, אבן סיד (גיר), מלח-ים, אשלג ו זתר (פחמת הנתרן).

slide11

אוכלוסיה

יש בלוב כ-4 וחצי מיליון אנשים והצפיפות 3 אנשים לקמ"ר אבל בצפון ליד החוף 8 אנשים לקמ"ר 97% מהאולוסיה הם ערבים וברברים. 87%גרים בערים ועל חוף, בגלל שהם עובדים בתעשיית נפט. אבל עדיין יש אנשים שנודדים. בלוב רוב הדת הוא סוני איסלם השפה הרישמית היא ערבית. הברברים דוברים "טמזיט".

slide12

רשימת מקורות

http://en.wikipedia.org/wiki/Tripoli

http://en.wikipedia.org/wiki/Libya#Economy

http://www.ilschool.org/ayt/loov.html

http://encarta.msn.com/encyclopedia_761570705_1/Libya.html

אטלס אונברסיטאי חדש מאת:פרופ' משה ברור.הוצאת ספרית מקור, 2004

slide13

משוב

אני למדתי כל מיני דברים על לוב על האוכלוסיה על הדת וכו'. הינתי לכתוב על האוכלסיה ולראות שיש פחות אנשים מאשר בישראל למרות השטח הגדול. א מצא חן בעיני שאין כל-כך הרבה גידולים צמחיים ואנשים מתמודדים עם זה עוד משהו שאהבתי והצחיק אותי זה שגרו שם הברבים השם פשוט קצת מצחיק. התקשתי בלמצוא מידע על הרי הבירה. נעזרתי בהורים שלי וגם באטלס ובאינטרנת.

slide14

טוברק

טריפולי

תמונת לווין של לוב

קו החוף של בנגזי

מדבר