Rekabeti Arttırma ve
Download
1 / 15

Rekabeti Arttırma ve İhracat Kapasitesi Geliştirme Projesi - PowerPoint PPT Presentation


  • 175 Views
  • Uploaded on

Rekabeti Arttırma ve İhracat Kapasitesi Geliştirme Projesi. Rekabeti Arttırma ve İhracat Kapasitesi Geliştirme Projesi. KATILAN FİRMALAR.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Rekabeti Arttırma ve İhracat Kapasitesi Geliştirme Projesi' - virgil


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Rekabeti Arttırma ve

İhracat Kapasitesi Geliştirme Projesi


Rekabeti Arttırma ve

İhracat Kapasitesi Geliştirme ProjesiHedef 1: Projenin sona erdiği tarihten itibaren 12 ay içerisinde ihracat yapmayan KOBİ’lerin en az 1 ülkeye ihracat yapıyor olmalarını sağlamak ve ihracat yapan KOBİ’lerin, dış ticaret hacimlerinin en az %5 oranında artmasını sağlamak.

Hedef 2: Projenin sona erdiği tarihten itibaren 24 ay içerisinde, ihracatı yapılan ürün çeşidi sayısının her firma için en az % 10 oranında artması

Hedef 3: Projenin sona erdiği tarihten itibaren 18 ay içerisinde, ihracat yapılan ülke sayısının her firma için en az 1 tane artışı

Hedef 4: Projenin sona erdiği tarihten itibaren 24 ay içerisinde, belgelendirme ve kaliteyle ilgili olarak yapılacak harcamaların (eğitim, danışmanlık veya belge başvuruları) en az 5 firma için % 5 oranında artması.

Hedef 5: Projenin sona erdiği tarihten itibaren 18 ay içerisinde imalat kapasitesinin (fiili) en az 6 firmada en az % 4 oranında artması ve bu artışa paralel olarak istihdam oranının en az 10 firmada % 1 oranında artması

Hedef 6: Proje sona erdiği tarihten itibaren 24 ay içerisinde Savunma sektöründe ithal edilen en az 2 ürünün ikamesinin sağlanması

Hedef 7: Savunma ve Havacılık kümelenmesinde yer alan üreticilerin sayısında en az %15 artış


Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde; faaliyetleri başarılı bulunan URGE proje yürütücüleri, diğer proje sahipleri ile deneyimlerini paylaştı. OSSA Kümelenmesi Koordinatörü Hilal Ünal Türkan, bu toplantıda konuşmacı olarak yer aldı ve URGE Projesindeki faaliyetlerini ve deneyimlerini diğer işbirliği kuruluşlarına aktardı. OSSA URGE Projesi, Türkiye çapındaki başarılı 100 Proje arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

20 Kasım 2012 tarihinde; OSSA Kümelenmesi Koordinatörü Hilal Ünal Türkan ve OSSA URGE Proje Uzmanı Ece Haykır, URGE projelerinde ulusal kıyaslama/bilgi yönetim sisteminin oluşturulması hakkında görüşleri için; T.C. Ekonomi Bakanlığı toplantısında yer aldı.

27-28 Şubat 2013 tarihlerinde; OSSA URGE Proje Uzmanı Ece Haykır, T.C. Ekonomi Bakanlığı Kümelenme Araçları Eğitim Programında yer aldı. Küme Yönetimi konusunda, URGE İşbirliği Kuruluşları arasında bilgi paylaşımında bulunuldu.


14 Katılımcı Firma: Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde; faaliyetleri başarılı bulunan URGE proje yürütücüleri, diğer proje sahipleri ile deneyimlerini paylaştı.

URGE FİRMALARI, TOPLAM 106 ADET İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

GİZLİLİK ANLAŞMALA RI İMZALANMIŞ; TEKLİFLER SUNULMUŞTUR


9 Katılımcı Firma: Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde; faaliyetleri başarılı bulunan URGE proje yürütücüleri, diğer proje sahipleri ile deneyimlerini paylaştı.

URGE FİRMALARI, TOPLAM 157 ADET İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR. FİRMALARIMIZ, GİZLİLİK ANLAŞMALA RI İMZALAMIŞ; TEKLİF SUNMUŞLARDIR.


19 Katılımcı Firma: Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde; faaliyetleri başarılı bulunan URGE proje yürütücüleri, diğer proje sahipleri ile deneyimlerini paylaştı.

URGE FİRMALARI, TOPLAM 165 ADET İKİLİ İŞ GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR.

FİRMALARIMIZ, ALICI FİRMALAR İLE İLİŞKİLERİNİ PEKİŞTİRMİŞ; İMKAN VE KABİLİYETLERİNİ FARK ETMİŞLERDİR. GİZLİLİK ANLAŞMALA RI

İMZALANMIŞ; TEKLİFLER SUNULMUŞTUR.


7 Katılımcı Firma: Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde; faaliyetleri başarılı bulunan URGE proje yürütücüleri, diğer proje sahipleri ile deneyimlerini paylaştı.

4 Katılımcı Firma:


7 Katılımcı Firma: Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde; faaliyetleri başarılı bulunan URGE proje yürütücüleri, diğer proje sahipleri ile deneyimlerini paylaştı.


www.ostimsavunma.org.tr Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında, 18-19 Ekim 2012 tarihlerinde; faaliyetleri başarılı bulunan URGE proje yürütücüleri, diğer proje sahipleri ile deneyimlerini paylaştı.


ad