slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
Procházka Paříží

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 29

Procházka Paříží - PowerPoint PPT Presentation


  • 120 Views
  • Uploaded on

Procházka Paříží. Vítězný oblouk – náměstí Charles de Gaulle. Francouzská národní knihovna. Katedrála Notre-Dame na ostrově Île de la Cité , který je na řece Seině. A opět - K at e dr á l a Notre-Dame.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Procházka Paříží' - viho


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide6

V prosinci 1969 roku se rozhodl prezident Georges Pompidou založit muzeum zasvěcené novodobému umění. Tady je.

slide13

Hotel-Dieu de Paris je nejstarší nemocnice v hlavním městě. Symbol lásky a pohostinnosti, to byla jediná nemocnice v Paříži až do renesance.

slide14

La Conciergerie) je bývalý královský palác a vězení v Paříži, který se nachází na západním okraji ostrova Île de la Cité, poblíž katedrály Notre-Dame.

slide15

Náměstí Ludvíka Velikého je jedno z královských náměstí v Paříži, obdélník se skosenými rohy o rozměrech 213 x 146 m. Vzniklo v letech 1685-1699 na přání krále Ludvíka XIV.

slide16

Louvre, kdysi sídlo králů, nyní jedno z největších muzeí na světě. Hlavní vchod se nachází u Pyramidy na Napoleonově nádvoří. Muzeum je otevřeno každý den kromě úterý a některých dní volna. První neděli v měsíci je vstup zdarma. Navíc každý pátek večer je vstup zdarma pro studenty.

slide17

Sainte-Chapelle je gotická kaple postavena v letech 1243-1248 na přání francouzského krále Ludvíka IX. uvnitř Justičního paláce na pařížském ostrově Île de la Cité.

slide18

Hôpital du Val-de-Grâce je vojenská nemocnice. Je umístěna na bývalé zahradě opatství se stejným názvem, který nyní zahrnuje kostel, muzea odboru vojenského zdravotnictví

slide19

Paris

Řeka Seine, její ostrovy a pohled na město

slide20

Věž Saint-Jacques (svatého Jakuba) je pozdněgotická věž v Paříži. Nachází se na malém náměstí s parkovou úpravou. Je vysoká 52 m a patří k významným památkám města. Od roku 1998 je věž zařazena na seznam světového dědictví UNESCO jako součást Svatojakubské poutní cesty ve Francii.

slide26

Arc de Triomphe du Carrousel, původně vstup na nádvoří paláce Tuileries, je kopií Arch of Septimius Severus v Římě.

slide27

Colonne de Juillet – Sloup července. V jeho spodní části je deska s nápisem: Památce francouzských občanů, kteří bojovali za občanské svobody v památné dny 27., 28.a 29. července 1830."

slide29

A nakonec jedna otázka : Víte, proč má Paříž tak široké bulváry ? No přece aby bylo těžké postavit barikády. Těch revolucí tam už bylo dost. Ale žádná nebyla sametová. Oni totiž měli rozum.

Images du Net Yann Arthus-Bertrand

Création M-F L

« mademoiselle de paris,

Un Gamin de Paris,

Sous les ponts de paris »

HENRI pélissier