n ljam ngud n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Näljamängud PowerPoint Presentation
Download Presentation
Näljamängud

play fullscreen
1 / 9

Näljamängud

118 Views Download Presentation
Download Presentation

Näljamängud

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. SuzanneCollins Näljamängud Koostas: Liis Kõnd Laagri Koolist

  2. Võitmine tähendab kuulsust ja rikkust, kaotamine tähendab kindlat surma. Näljamängud on alanud. Suzanne Collins on omatriloogiaesimesseosassepõiminudvõrdsesannusesseiklusijaromantikat, otsidesnendevarjusvastust ka filosoofilisematele, inimlikkustjavägivaldapuudutavateleküsimustele. Kuigiromaanitegevustoimubtulevikuriigis, võimaldavad need küsimusedtõmmata ka ärevusttekitavaidparalleelemeiekaasajaga.

  3. Autorist SuzanneCollins sündis Connecticuti osariigis ja on hetkel 47 aastat vana. Tema isa oli õhujõudude ohvitser. Hetkel elab ta koos oma mehe, kahe lapse ja kahe kassiga oma sünniosariigis. Collins on avaldanud 10 raamatut, Näljamängude triloogia on avaldatud aastatel 2008-2010 ja need on tema uusimad raamatud.

  4. “Näljamängud” KunagisePõhja-AmeerikavaremetelasubsäravKapitoolium, mille elanikeoodatuimaksmeelelahutuseks on iga-aastased Näljamängud: võitluselujasurma pealeülisuurelareeniltelevisiooni otseeetris. Mängudevõitmine tähendabkuulsustjarikkust, kaotusagakindlatsurma. 16-aastasest KatnissEverdeenistsaabmängudel osalejailma, et tasedategelikulttahaks. Kuitasoovibvõita, peabtahakkamavalimaellujäämisejainimlikkuse, elujaarmastusevahel.

  5. “Lahvatab leek” KõigileraskustelevaatamatavõitisKatniss Näljamängud. TemajaPeeta on imekombel ikkaveelelus. Katniss peaks tundma kergendustjaolemaõnnelik, sestlõpukson tajunaasnudomaperekonnaja vanasõbraGale’ijuurde. Ometieilaabumiskinii, nagu Katnisssooviks. Gale hoiabtemasteemale. Peetaon talletäielikultselja pööranud. JalisakslevivadkuuldusedülestõusustKapitooliumivastu – ülestõusust, mille alustamiselevõisidKatnissjaPeetakaasaaidata. Ja lisaks kõigele on Näljamängudel veerandsajandi pidustused…

  6. “Pilapasknäär” LõõmavtüdrukKatnissEverdeen on elusjatemaperekondväljaspool ohtu, kuiginendekodu on hävitatud. Gale on põgenenud. Peetaon Kapitooliumisvangis. 13. ringkond on tõestiolemas. On mässajad. On uuedjuhid. Revolutsioonkogubjõudu. TäiestiettekavatsetultpäästetiKatniss julmaVaigistusveerandsajaareenilt jatäiestiettekavatsetult on ta juba pikkaaegaosalenudrevolutsioonis, isesellestmidagiteadmata. 13. ringkond on varjustväljatulnudja seal hautakse plaaneKapitooliumikukutamiseks. Katnissistpeabsaamaülestõusnute pilapasknäär – olguisiklik hind millinetahes.

  7. Film Raamatu filmiõigused on müüdud Lionsgate’ile. Lionsgate teatas, et filmi avalikkuse ette jõudmise tähtaeg on 23.03.12. Palju erinevaid arvamusi tekitanud peategelase kehastaja otsimine on lõpule jõudnud-Katnissi hakkab mängima Jennifer Lawrence.

  8. AITÄH VAATAMAST!

  9. Kasutatud allikad • http://cdn2-b.examiner.com/sites/default/files/styles/mobile_rss/hash/dd/8b/dd8b4ef2931b92504354be99f98052c1.jpg • http://www.tnp.ee/ajaleht_raamat?article_id=139&news_id=47&f= • http://en.wikipedia.org/wiki/Suzanne_Collins#cite_note-time-0 • http://nimg.sulekha.com/entertainment/original700/suzanne-collins-2010-8-24-12-10-21.jpg • http://www.apollo.ee/product.php/0698430 • http://www.hydra.ee/pictures/raamatud/ilukirjandus/suzanne-collins-naljamangud-834976.jpg • http://www.apollo.ee/product.php/0699185 • http://www.apollo.ee/product.php/0699963 • http://www.imdb.com/title/tt1392170/