slide1 n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
????? 8-? ???????????? ?????????? ??????????????? ???????????

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

????? 8-? ???????????? ?????????? ??????????????? ??????????? - PowerPoint PPT Presentation


  • 144 Views
  • Uploaded on

Музей 8-ї Гвардійської Черкаської бомбардувальної авіадивізії. Інтерактивна екскурсія. Початок війни

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '????? 8-? ???????????? ?????????? ??????????????? ???????????' - val


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1
Музей 8-ї Гвардійської Черкаської бомбардувальної авіадивізії

Інтерактивна екскурсія

slide3

Початок війни

Друга Світовавійна для містаЧеркасирозпочалась 22 червня 1941 року, коли німецькаавіаціярозпочалаавіабомбуваннявулиць і стратегічнихоб'єктівміста. Так, одразубулизнищенімісцевазалізничнастанція та мости через Дніпро. Радянськівійська, якізнаходились у місті, одразурозпочалиобороннупідготовку до наступунімецькихвояків. В районісучасногомікрорайонуПівденно-Західногобувзбудований 12-кілометровий протитанковийрів. На йогобудівництво з ініціативноїмолодіформувались і проводились навчанняополченців. Окрімцього, булатакожзбудована і тимчасова переправа через Дніпро.

На головну

На наступну

slide4

Звільненняміста

Радянськівоїни, середякихвеликучасткускладалиукраїнці, знали, щоїх з нетерпіннямчекаютьзнемагаючі у фашистськійневоліспіввітчизники. Усвідомленняцьогоякраз і було основою того масовогогероїзму, якийтисячібійців і командиріввиявилипід час боїв за Черкаси. Про запеклістьцієїбитвисвідчитьхоча б той факт, що у «Черкаськійоперації» булизадіяні 25 радянськихвійськовихз'єднань і частин, в тому числі: 3 стрілецькі, 1 повітряно-десантна, 2 авіаційні і 1 зенітно-артилерійськадивізії, 4 бригади — танкова, артилерійська і 2 повітряно-десантні, 7 артилерійськихполківрізногопризначення, серед них — полк гвардійськихмінометів, уславлених «катюш», 3 авіаційні полки і 1 окремаескадрилья, 3 інженерно-сапернібатальйони. Тридцятьднівтриваликровопролитнібої на підходах до міста і щедвадцятьчотири — на йоговулицях. Усімзгаданимз'єднанням і частинамтим же наказом Верховного Головнокомандуючогозгодомбулоприсвоєнепочесненайменування «Черкаських».

На головну

На наступну

slide5

ФорсуванняДніпра

Навітьпіслянищівноїпоразки на Курськійдузі, Гітлер все ж таки вважав, щоЧервонаарміянізащо не ступить на правий берег Дніпра, де булоутворенопотужнулініюнімецької оборони підумовноюназвою «Східний вал». У фюрера буливсіпідстави для такоївпевненості, адже за численнимиукріпленнямибулосконцентрованочи не найпотужніше і найбільшбоєздатнеугруповання вермахту. Важлива роль у ційрозгалуженійобороннійсистемівідводилась і містуЧеркасам.

На головну

На наступну

slide6

Вранці 1 жовтня село було звільнене, а в ніч на 2 жовтня на хрещатинський плацдарм переправилися 933-й та 936-й стрілецькі полки 254-ої стрілецької дивізії. Плацдарм був невеликий: півтора кілометри по фронту і один кілометр в глибину. Ворог переважував в кількості, але радянські бійці не відступили ні на крок. Розширюючи плацдарм, наші війська вийшли на оборонний рубіж міста Черкаси. Черкаси відігравали дуже важливу роль у всій системі оборони фашистських військ, тому звільнення міста мало велике стратегічне значення в планах радянського командування для подальшого розвитку наступу військ Червоної Армії.

На головну

14 27 1 1905 11 2 1945
ПолбінІван Семенович14(27) .1.1905-11.2.1945
  • Народився в с. Ртіщево-кам'янка нині Майнського району, Ульяновськой області, двічі Герой Радянського Союза (23.11.1942 і 6.4.1945), генерал-майор авіації (1943).
  • У боях на р. Халхін-Гол командував бомбардувальним полком. Під час Великої Вітчизняної війни 1941—45 на різних фронтах, командував 150-м-код бомбардувальним авіаційним полком (1941—42), 301-ою бомбардувальною авіаційною дивізією (1942—43), 6-м-код гвардійським бомбардувальним авіаційним корпусом (1943—45). Зробив 157 бойових вильотів на бомбардування важливих військових об'єктів. Загинув при виконанні бойового завдання. Нагороджений 2 орденами Леніна, 2 орденами Червоного Прапора, орденами Суворова 2-ої міри, Богдана Хмельницького, Вітчизняної війни 1-ої міри і медалями.

На головну

slide9
Фотоальбом

На головну