Windows os raida
Download
1 / 26

Windows OS raida - PowerPoint PPT Presentation


 • 155 Views
 • Uploaded on

Windows OS raida. KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS INFORMATIKOS FAKULTETAS PROGRAMŲ INŽINERIJOS KATEDRA Informacinių technologijų pagrindai SS- 3/1 akademin ė grup ė Komanda „Mantas ir šaika “ 2013 , Kaunas. Komanda „Mantas ir šaika “. Komandos nariai :

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Windows OS raida' - trung


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Windows os raida

Windows OS raida

KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

INFORMATIKOS FAKULTETAS

PROGRAMŲ INŽINERIJOS KATEDRA

Informacinių technologijų pagrindai

SS- 3/1 akademinėgrupė

Komanda „Mantas ir šaika“

2013, Kaunas


Komanda mantas ir aika
Komanda„Mantas ir šaika“

Komandosnariai:

 • Andrius Ratkevičius, SS-3/1 gr.

 • Liudas Vaščėga, SS-3/1 gr.

 • Renaldas Kalvynas, SS-3/1 gr.

 • Romas Gaučas, SS-3/1 gr.

 • Mantas Zalieska, SS-3/1 gr.


Turinys
Turinys

 • Istorija

 • Veiklos pradžia

 • Windows 1.0

 • Windows 2.0

 • Windows 3.0

 • Windows 95

 • Windows 98

 • Windows Me

 • Windows 2000 Professional

 • Windows XP

 • Windows Vista

 • Windows 7

 • Windows 8

 • Įdomūs faktai

 • Darbo eiga

 • Išvados

 • Nuomonės apie informacinių technologijų modulį ir jo turinį


Istorija
Istorija

Aštuntajame dešimtmetyje nedaugelis dar yra girdėję apie mikrokompiuterius, tačiau du jauni kompiuterių entuziastai Billas Gatesas ir Paulas Allenas mano, kad asmeniniai kompiuteriai – tai ateitis.


Veiklos prad ia
Veiklos pradžia

1975 m. Paulas Allenas ir Billas Gatesas įkuria įmonę „Microsoft“.

Darbo pradžia: „Microsoft“ įkūrėjai Paulas Allenas (kairėje) ir Billas Gatesas


Veiklos prad ia1
Veiklos pradžia

Pirmieji 11 „Microsoft“ įmonės darbuotojaiWindows 1 0
Windows 1.0

„Windows 1.0“ - tai pirmoji„Windows” versijaišleista 1985 m. lapkričio 20 d. Tai 16 bitų operacinė aplinka su grafine vartotojo sąsaja.


Windows 2 0
Windows 2.0

„Windows 2.0“ operacinėje sistemoje įdiegtos pirmosios Microsoft Word ir Microsoft Excel versijos. Įdomu, jok šios programos pirmiau buvo išbandytos naudojant Mac OS.


Windows 3 0
Windows 3.0

1990 m. gegužės 22 d. išleista „Windows 3.0“ buvo laibai populiari. Ženkliai pagerina vaizdinė grafika leido per pirmuosius dvejus metus parduoti per 10 milijonų šios OS kopijų.


Windows 95
Windows 95

1995 rugpjūčio 24 d. „Microsoft“ išleidžia „Windows 95“ Visiškai nauja 32 bitų operacinė sistema suteikia galimybę naudotis tobulesnėmis multimedijos, efektyvesnėmis mobiliosios kompiuterijos ir darbo tinkle funkcijomis.


Windows 98
Windows 98

1998 m. birželio 25 d. išleista „Windows 98“ yra pirmoji specialiai vartotojams sukurtos sistemos „Windows“ versija. Joje įdiegta FAT32 failų sistema, leidžianti palaikyti didesnius nei 2GB kietuosius diskus. Dar viena naujiena: Internet Explorer integruota į Windows Explorer vartotojo sąsają.


Windows me
Windows Me

Su šia „Windows“ versija pirmą kartą pristatyta sistemos atkūrimao funkcija, kurią naudodami galite grąžinti kompiuterio programinės įrangos konfigūracijos būseną, kurios ji buvo prieš įvykstant problemai.


Windows 2000 professional
Windows 2000 Professional

Lyginant su ankstesnėmis versijomis, „Windows 2000“ yra žymių patikimumo, naudojimosi, interneto suderinamumo ir mobiliosios kompiuterijos palaikymo patobulinimų. Taip pat šioje OS palengvintas aparatūros diegimas, nes palaikoma įvairi „prijungti ir leisti“ aparatūra.


Windows x p
Windows XP

2001 m. spalio 25 d. išleista „Windows XP“ versija greitai ir ilgam pakeitė visą kompiuterijos pasaulį. Tai buvo patogi ir greita OS pritaikyta kiekvienam vartotojui, ji išliko populiariausia OS net iki 2009 metų.


Windows vista
Windows Vista

2006 m. išleidžiama„Vista“ versija tapo dideliu nusivylimu. Nepaisant to, kad ši versija pasižymėjo pačiomis grieščiausiomis apsaugos sistemomis, ji iki šiol kaikoma viena iš labiausiai nenusisekusiu „Windows“ versijų.


Windows 7
Windows 7

Kuriant šią OS buvo atsivelgiama į tai kad nešiojamųjų kompiuterių pardavimai lenkė stalinių ir į tai, kad visiems vis labaiu rūpėjo patogus ir greitas naršymas.

Per pirmuosiusmetusbuvoparduota 240 milijonųkopijų, o tai reiškiaapie 658000 kopijų per dieną, 27000- per valandąirmaždaug 7,6 kopjos per sekundę.


Windows 8
Windows 8

„Windows 8“ – tai visiškainauja„Windows“ sistema, kuribuvoperkurtapradedantlustųsistemairbaigiantvartotojosąsaja. Pagrindinė šios versijos naujovė- puikiai veikianti lietimo sąsaja.


O tai kaip savo produkcija reklamavo microsoft
O Štai kaip savo produkcija reklamavo „Microsoft“

http://www.youtube.com/watch?v=l3pSHQsM-50


Dom s faktai
Įdomūs faktai

Pabandyk sukurt aplankalus su pavadinimais: CON, PRN, AUX, CLOCK$, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9. Nepavyko, tiesa? „Windows“ neleidžia tiesiogiai sukurt aplankų su šiais pavadinimais, kadangi operacinė sistema suprastų tai kaip įrenginį.

„Windows“ kūrė 5736 žmonės.

„Windows XP“ kūrimo metu gimė 452 Microsoft darbuotojų vaikų.

Kodinis Vista pavadinimasbuvo Longhorn (karviųrūšissuilgaisragais).

Prieš išleidžiant operacinę sistemą „Windows 7“, ją įvertino 8 milijonai beta versiją išbandžiusių vartotojų iš viso pasaulio.


Microsoft teigia prieš pradedama pardavinėti Windows 8, šią OS įrašiusi 670 milijonų kartų.

„Windows 1.0“ reikia mažiausiai 256 kilobaitų (KB), dvipusių diskelių įrenginių ir grafikos adapterio plokštės. Norint naudotis keliomis programomis arba DOS 3.0 ar naujesne jos versija rekomenduojama naudoti standųjį diską ir 512 KB atminties.

1996 m „Microsoft“ išleidžia „Flight Simulator“, skirtą „Windows 95“. Taip per 14 gyvavimo metų ši programa tapo prieinama „Windows“. Operacinės sistemos kūrimo metu ji buvo vadinama kodiniu vardu Chicago. Per televiziją transliuojamoje šios operacinės sistemos reklamoje groja „Rolling Stones“ daina „Start Me Up“ ir rodomas mygtuko „Pradėti“ vaizdas. Antraštės spaudoje tiesiog pradedamos: „Ji jau čia“.

„Windows 98“ yra paskutinė sistemos versija, kurios pagrindas yra MS‑DOS.

Iš tikrųjų „Windows Me“ buvo paskutinė „Microsoft“ operacinė sistema, sukurta remiantis „Windows 95“ kodu. „Microsoft“ paskelbė, kad visos būsimos operacinės sistemos bus kuriamos „Windows NT“ ir „Windows 2000“ branduolio pagrindu.

Kuriant „Windows 2000“ atlikti naktiniai ribinių reikšmių testai prilygsta net 1 500 kompiuterių trims nuolatinio veikimo mėnesiams.I vados
Išvados

Kaip ir anksčiau „Windows“ operacinė sistema išlieka pati populiariausia pasaulyje ir Lietuvoje. Statistika rodo, kad tokia tendencija artimiausiu metu neturėtų keitis. Ši operacinė sistema išlieka patogi, lengbai naudojama, retai nuvilianti kokybės atžvilgiu. Kiekviena „Windows“ versija vartotojams pasiūlo vis kažką naujo. Nevisada vartotojai naujovės priimdavo labai teigiamai, bet laikui bėgant jie prisitaikydavo prie naujų savybių ir jas pamėgdavo. Tūkstančiai darbuotojų visame pasaulyje nuolat dirba, kad „Windows“ palaikytų naujausias technologijas. Microsoft su jos kuriama „Windows“ yra viena iš didžiausių IT kompanijų pasaulyje, todėl ši operacinė sistema stipriai daro įtaka viso pasaulio veiklą.


Nuomon s apie informacini technologij modul ir jo turin pliusai minusai pasi lymai
Nuomonės apie informacinių technologijų modulį ir jo turinį (pliusai, minusai, pasiūlymai)ad