Zde v s sezn m me s p r pam tkami cel ho usa
Download
1 / 7

Zde vás seznámíme s pár památkami celého USA - PowerPoint PPT Presentation


  • 93 Views
  • Uploaded on

Zde vás seznámíme s pár památkami celého USA. ( stručně ). Socha Svobody.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Zde vás seznámíme s pár památkami celého USA' - tibor


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Zde v s sezn m me s p r pam tkami cel ho usa
Zde vás seznámíme s pár památkami celého USA

(stručně)


Socha svobody
Socha Svobody

  • Socha Svobody, anglicky Statue ofLibertyje socha stojící na Ostrově svobody u New Yorku v USA.Socha je vysoká 46 metrů, spolu s 47metrovým podstavcem je tedy vrchol pochodně ve výšce 93 metrů nad zemí. Socha váží 205 tun, v obvodu má 10,6 metru, ústa mají šířku 91 centimetrů. Pravá paže, držící pochodeň, je dlouhá 12,8 metru; jen ukazováček je dlouhý 2,4 metru. U nohou Svobody leží rozťatá pouta tyranie. V levé ruce drží socha desky představující vyhlášení nezávislosti, je na nich nápis JULY IV MDCCLXXVI (4. července 1776, den vyhlášení Deklarace nezávislosti). I její koruna se sedmi paprsky je symbolem svobody, kterou má vyzařovat přes sedm moří do sedmi kontinentů.


Golden gate bridge
GoldenGateBridge

  • Most GoldenGate (Zlatá brána) je jeden z nejdelších a nejznámějších visutých mostů na světě. Překonává stejnojmennou úžinu u ústí Sanfranciské zátoky do Tichého oceánu a spojuje tak San Franciscona jižním poloostrově s okresem Marin na severním. Není jen dopravní komunikací, ale i symbolem města San Francisca a turistickou atrakcí. O jeho stavbě bylo rozhodnuto v roce 1930 a byla zahájena 5. ledna 1933. Do provozu byl slavnostně uveden 27. května 1937 pro pěší a o den později pro automobily; tehdy byl nejdelší na světě.


Mount rushmore
Mount Rushmore

  • Národní památník Mount Rushmoreje název obrovské sochy, která se nachází poblíž amerického města Keyston v Jižní Dakotě. Socha byla vytesána přímo do žulového skalního masivu v letech 1927-1941 a zobrazuje hlavy čtyř významných americkýc prezidentů: GeorgeWashingtona (1732–1799), Thomase Jeffersona(1743–1826), TheodoraRoosevelta (1858–1919) a Abrahama Lincolna (1809–1865). Sochu navrhl sochař GutzonBorglum v roce 1927. GutzonBorglum ale v květnu roku 1941 umírá, a tak jeho práci musel dokončit jeho syn. Veškerá plocha památníku zabírá 5,17 km² a nachází se v nadmořské výšce 1745 m. Každoročně je navštíví okolo dvou milionů návštěvníků. Stavba trvala 12 let (z toho 6 přímo na skále).


ad