pomys y na postanowienia noworoczne dla ca ej rodziny uczni w klasy 1b
Download
Skip this Video
Download Presentation
Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b .

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 18

Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b . - PowerPoint PPT Presentation


  • 114 Views
  • Uploaded on

Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b. Wspólne działania.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Pomysły na postanowienia noworoczne dla całej rodziny uczniów klasy 1b .' - tejano


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
wsp lne dzia ania
Wspólne działania
  • Zapomnijcie o żmudnych ćwiczeniach w klubie fitness (karnet wykupiony, zapomniany, wyrzuty sumienia aktualne), drakońskich dietach (przygnębienie, irytacja i poczucie przegranej, do tego nieustanny głód czekolady) czy comiesięcznym odkładaniu pieniędzy (konto świeci pustkami, a nowa para butów w związku z powyższym cieszy mniej niż powinna). Początek roku rozbudza pewne nadzieje na zmiany i sprzyja podejmowaniu różnego rodzaju zobowiązań, o których zapominamy najczęściej w okolicy Dnia Kobiet. W tym roku proponujemy porzucenie pomysłu indywidualnych postanowień noworocznych, a w zamian postulujemy podjęcie wysiłków rodzinnych - bo w grupie jest prościej, raźniej i łatwiej o mobilizację!
  • Pierwszy pomysł na postanowienie noworoczne dla całej rodziny to znalezienie sobie wspólnego hobby, zamiast siedzenia przed ekranem telewizora czy komputera: mogą to być cotygodniowe wyjścia na basen, comiesięczna wizyta w kinie, rodzinne gotowanie, nauka gry na instrumencie... Co tylko w Waszej rodzinnej duszy gra - byle razem i dobrowolnie!
b d cie eko

Bądźcie eko!

Może w tym roku postawić na ekologię? Nauczcie się segregowania śmieci, wkręćcie w to dzieciaki. Zbierajcie makulaturę, wybierajcie zdrową żywność, nakłaniajcie dzieci do rysowania z obu stron kartek, oszczędzajcie wodę. Żarówki już wymienione?

rusz aj cie si
Rusz(aj)cie się
  • Spróbujcie spędzać jak najwięcej czasu na dworze. Postanówcie na przykład, że w soboty musicie obowiązkowo wybrać się do parku. Latem róbcie sobie pikniki, zimą szalejcie na sankach (to zadziwiające ile frajdy daje dorosłym szusowanie w dół pagórka na małym plastikowym "jabłuszku"! Sprawdzone!). Warto pomyśleć o wspólnym sporcie - może pływanie, narty albo wycieczki rowerowe? W towarzystwie łatwiej zmobilizować się do regularnych ćwiczeń.
zdrowa ywno
Zdrowa żywność
  • Zamiast głodzić się w samotności lub odmawiać sobie słodyczy, postanówcie jako rodzina, że w tym roku będziecie zdrowiej się odżywiać. Warto zaangażować dzieci we wspólne wybieranie warzyw i owoców na targu czy w lokalnym warzywniaku, przygotowywanie owocowych sałatek i deserów oraz planowanie menu. Może niezłym pomysłem byłoby zainwestowanie w sokowirówkę i sumienne - rodzinne! - wypijanie szklanki zdrowego soku dziennie?
dbanie o wsp ln przestrze
Dbanie o wspólną przestrzeń

W tym roku koniec z samotnym nakrywaniem do stołu, odkurzaniem dywanów i szorowaniem łazienek! Zamieniamy domowe obowiązki we wspólną sprawę - niech stanie się to nawykiem, a jednocześnie może okazać się niezłym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Kolacja zjedzona przy stole nakrytym przy pomocy wszystkich członków rodziny, po prostu smakuje lepiej, prawda?

czytamy codziennie
Czytamy codziennie
  • Nie ma, że zmęczenie, że jeszcze zadanie domowe do odrobienia, śmieci do wyniesienia, kolacja do przygotowania - w tym roku czytamy codziennie. Dzieci naprawdę mogą pokochać książki, jeśli rodzice będą regularnie czytać im na głos. Nie martwmy się cenami książek, nie wszystkie musimy mieć na własność - od czego są biblioteki? Dla dziecka wypożyczenie książki w prawdziwej bibliotece to nie lada przeżycie i przygoda, a przy okazji my możemy wybrać też coś dla siebie w części z literaturą dla dorosłych.
b dziemy dla siebie milsi

Będziemy dla siebie milsi

Pytani o noworoczne postanowienia, rodzice często wymieniają cierpliwość: "Będę bardziej cierpliwy", "Nie będę tyle krzyczeć", "Nie będę się tak łatwo denerwować". Może dobrym pomysłem byłoby podjąć wspólny wysiłek, żeby być miłym dla siebie wzajemnie? Odbyć rodzinną naradę, porozmawiać o tym, jakich zachowań każde z nas chciałoby widzieć mniej i spróbować chociaż trochę je kontrolować: mniej się kłócić, być bardziej elastycznym, okazywać sobie więcej zrozumienia i miłości?

popo udnie bez technologii
Popołudnie bez technologii
  • Lubicie gry planszowe? Jeśli dawno nie graliście, spróbujcie wybrać taką, w którą można zagrać z całą rodziną. To fantastyczny sposób na zacieśnianie więzi z dziećmi, a przy okazji niezła lekcja współpracy, zdrowej rywalizacji, nauka przegrywania i wygrywania. Rozgrywkom zwykle towarzyszy sporo śmiechu, a czasem także trochę łez - zanim młodsi gracze nauczą się akceptować to, że nie zawsze można wygrać. Świetnym pomysłem jest ustalenie, że taki wieczór lub popołudnie w wersji "retro" - bez nowoczesnej technologii - to stały punkt naszego tygodnia. Rodzinne postanowienia mają ogromną przewagę nad tymi podjętymi indywidualnie: pozwalają robić coś wspólnie z osobami, które kochamy najbardziej.

Życzę Wam roku pełnego miłości!

Bożena Kukułka

ad