Akcja prozdrowotna sk ra w kt rej yj
Download
1 / 18

Akcja prozdrowotna „Skóra, w której żyję” - PowerPoint PPT Presentation


  • 113 Views
  • Uploaded on

Akcja prozdrowotna „Skóra, w której żyję”. Koordynatorzy akcji :. Małgorzata Nowakowska Anna Szymańczyk Ewa Pakuszewska Olga Głuśniewska. Akcja prozdrowotna „Skóra, w której żyję” została zorganizowana w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Akcja prozdrowotna „Skóra, w której żyję”' - tayte


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Akcja prozdrowotna sk ra w kt rej yj
Akcja prozdrowotna„Skóra, w której żyję”


Koordynatorzy akcji
Koordynatorzy akcji:

Małgorzata Nowakowska

Anna Szymańczyk

Ewa Pakuszewska

Olga Głuśniewska


Akcja prozdrowotna „Skóra, w której żyję” została zorganizowana w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4

im. Książąt Mazowieckich w Miejskim Zespole Szkół nr 2 w Ciechanowie w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Trwała od 27 lutego do 2 marca 2012r.


Dlaczego sk ra
Dlaczego skóra? zorganizowana w Gimnazjum

Skóra to nasza naturalna bariera oddzielająca środowisko wewnętrzne od zewnętrznego. Pełni także wiele innych funkcji takich jak termoregulacja, usuwanie toksyn, wymiana gazowa czy gospodarka tłuszczami. Temat skóry został wybrany, aby szerzyć wśród młodzieży wiedzę o jej pielęgnacji, chorobach i budowie.


Konkurs plastyczny pt moda na zdrow sk r

Dwa tygodnie przed rozpoczęciem akcji ogłoszony został konkurs na plakat i ulotkę pt. „Moda na zdrową skórę”. Wpłynęło 11 plakatów i 5 ulotek, spośród których jury wyłoniło zwycięzców.

Konkurs plastyczny pt. „Moda na zdrową skórę”


Gazetka tematyczna

Na szkolnym korytarzu można było obejrzeć i przeczytać gazetkę poświęconą budowie i funkcjom skóry. Znalazły się na niej także ciekawostki dotyczące linii papilarnych, sposobów pielęgnacji skóry i „magazynu” dla leków.

Gazetka tematyczna

Nie ma na świecie dwóch osób o takim samym wzorze linii papilarnych.

Sole mineralne zawarte w ogórku koją i zmniejszają opuchliznę pod oczami.


Prezentacja multimedialna

Prezentacja multimedialna obejmowała szeroki zakres informacji na temat skóry. Ciekawie przedstawili ją uczniowie z klasy IIe.

Prezentacja multimedialna


Rozmowy w toku

„Rozmowy w informacji na temat skóry. Ciekawie przedstawili ją uczniowie z klasy IIe.toku”

wzorowane były na programie telewizyjnym, w którym uczniowie przedstawiali swoje problemy związane z chorobami skóry. Rad udzielali im „dermatolog” oraz „kosmetyczka” – uczniowie naszej szkoły.

„Rozmowy w toku”


Sonda co wiem o sk rze
Sonda „Co wiem o skórze” informacji na temat skóry. Ciekawie przedstawili ją uczniowie z klasy IIe.

Wśród uczniów gimnazjum przeprowadzona była sonda „Co wiem o skórze”. Pytania dotyczyły budowy, funkcji i pielęgnacji skóry.

W jakim celu kładzie się ogórka na oczy?

Przed czym chroni krem z filtrem?

Z ilu warstw składa się skóra?


Udzielanie pierwszej pomocy w urazach sk ry

Zajęcia informacji na temat skóry. Ciekawie przedstawili ją uczniowie z klasy IIe.prowadził ratownik medyczny Paweł Malinowski, który w bardzo interesujący sposób przekazywał swoją wiedzę. Uczniowie uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy przy skaleczeniach czy oparzeniach.

Udzielanie pierwszej pomocy w urazach skóry


Spotkanie z kosmetyczk

Spotkanie odbyło się z Anną Baranowską – uczennicą gimnazjum, która przekazywała swoim kolegom informacje na temat pielęgnacji skóry i techniki wykonywania makijażu.

Spotkanie z „kosmetyczką”


Wystawka pokarm w i kosmetyk w dzia aj cych pozytywnie na sk r

Na wystawce znalazły się owoce i warzywa, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry. Dołączone były do nich informacje, jakie witaminy zawierają. Gazetka znajdująca się obok informowała jak witaminy te wpływają na skórę. Ekspozycja kosmetyków zawierała kremy, balsamy i żele do pielęgnacji skóry zarówno dla dziewcząt jak i chłopców.

Wystawka pokarmów i kosmetyków działających pozytywnie na skórę


Wiecz r integracyjny czas relaksu

Celem pozytywnie wpływają na wygląd skóry. Dołączone były do nich informacje, jakie witaminy zawierają. Gazetka znajdująca się obok informowała jak witaminy te wpływają na skórę. Ekspozycja kosmetyków zawierała kremy, balsamy i żele do pielęgnacji skóry zarówno dla dziewcząt jak wieczorku było zrelaksowanie się poprzez wspólne śpiewanie karaoke. Imprezę umiliły konkursy z nagrodami i poczęstunek złożony z owoców i wody mineralnej.

Wieczór integracyjny „Czas relaksu”


Program prawda i mity o sk rze

W pozytywnie wpływają na wygląd skóry. Dołączone były do nich informacje, jakie witaminy zawierają. Gazetka znajdująca się obok informowała jak witaminy te wpływają na skórę. Ekspozycja kosmetyków zawierała kremy, balsamy i żele do pielęgnacji skóry zarówno dla dziewcząt jak studiu „Prawdy i mity” pojawili się uczniowie, przebrani za gwiazdy światowego formatu, którzy opowiadali o skutkach uzależnień, photoshopiei tatuażach.

Program „Prawda i mity o skórze”


Pokaz mody

Przed prezentacją modelek, zaprezentowane zostały krótkie filmiki, pokazujące jak dziewczyny dbają o skórę. Na wybiegu prezentowały one kolekcję Tobol Skin. Ubrania zostały wykonane z przewiewnych tkanin, a stroje były dostosowane do różnych pór roku i okazji.

Pokaz mody


Kocham ci sk ro

Program ten wzorowany był na programie telewizyjnym „Kocham Cię Polsko”. W dwóch drużynach znaleźli się prowadzący , modelki i modele. Uczestnicy musieli odpowiadać na niełatwe pytania dotyczące skóry i jej wytworów oraz odgadywać kalambury.

„Kocham Cię, Skóro”


Spotkanie z trenerem nordic walking
Spotkanie z trenerem „Kocham Cię Polsko”. W dwóch drużynach znaleźli się prowadzący , modelki i modele. Uczestnicy musieli odpowiadać na niełatwe pytania dotyczące skóry i jej wytworów NordicWalking

W tym spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Propagowano na nim aktywność fizyczną, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym również skóry.


Prezentacj przygotowa a olga g u niewska dzi kuj za uwag
Prezentację przygotowała „Kocham Cię Polsko”. W dwóch drużynach znaleźli się prowadzący , modelki i modele. Uczestnicy musieli odpowiadać na niełatwe pytania dotyczące skóry i jej wytworów Olga GłuśniewskaDziękuję za uwagę


ad