dzie kobiet n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Dzień Kobiet PowerPoint Presentation
Download Presentation
Dzień Kobiet

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 8

Dzień Kobiet - PowerPoint PPT Presentation


  • 130 Views
  • Uploaded on

Dzień Kobiet. 8 MARCA 2014.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Dzień Kobiet' - tanek-romero


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
dzie kobiet

Dzień Kobiet

8 MARCA 2014

slide2

Wszystkim przedstawicielkom płci pięknejNaszej wspaniałej Pani, Naszym wszystkim koleżankom z klasy V Askładam najserdeczniejsze życzenia zdrowia,pomyślności i samych pięknych dni w życiu.Życzę by uśmiech rozpromieniał Wasze twarzei byście zawsze czuły się doceniane.

slide3

Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!Taki dzień raz się w roku zdarza,gdy 8 Marca z gwarem wiosnywytryśnie z kartek kalendarza.Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,więc śpieszą chłopcy i panowiez bukietem życzeń w barwach kwiatów -Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet.

slide4

Niesiemy dziś kwiaty do każdego domu, niesiemy życzenia, podziękowania... W każdym bukiecie wyrazy wdzięczności, szacunku, uznania. Im, Kobietom Całego Świata, Dziewczętom ze wszystkich stron za Ich serca, umysły! Za trud Ich rąk...

slide5

Kobieta - puch marny! Kobieta - niebianka!Kobieta - to cacko! To raju mieszkanka!To wietrzna istota! Serc ludzkich królowa! To rodu ludzkiego... więcej ważna połowa!

slide6

Kobieta? A ja wam powiadam zaiste:Gdy myśli porządnie i serce ma czyste, Gdy od czczych uniesień i marzeń jest wolna,Gdy szczerze dla drugich poświęcić się zdolna,Gdy ziemię swą kocha uczuciem poczciwem,Gdy myślą od pracy do Boga aż sięga, Och! Wtedy kobieta jest świętym ogniwem,Które ziemię z niebem sprzęga.

slide7

I tam gdzie rośnie palma, i tam gdzie rośnie brzózka, w każdym zakątku ziemi, gdzie stąpa stopa ludzka, w ten dzień ósmego marca kobiety wszystkich krajów łączą się jeszcze mocniej i tak razem śpiewają: „Nie chcemy więcej wojen!" to krzyk matek olbrzymi. A spójrz: i twoja matka jest także razem z nimi. (...)