yalova meslek y ksekokulu muhasebe ve verg b l m n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ PowerPoint Presentation
Download Presentation
YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 15

YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ - PowerPoint PPT Presentation


 • 172 Views
 • Uploaded on

YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ. Bölüm Tanıtımı, Misyon ve Vizyonumuz İş İmkanları Yurtdışı Bağlantıları Dikey Geçiş İmkanları Ders Planı Akademik Kadro.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Presentation Transcript
  1. YALOVA MESLEK YÜKSEKOKULU MUHASEBE ve VERGİ BÖLÜMÜ

  2. Bölüm Tanıtımı, Misyon ve Vizyonumuz • İş İmkanları • Yurtdışı Bağlantıları • Dikey Geçiş İmkanları • Ders Planı • Akademik Kadro

  3. Günümüz iş dünyasının çok   hızlı ve kapsamlı değişimine şahit olmaktayız.Bu süreç ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinde nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamayı gerektirmektedir. Muhasebecilik mesleğinin de bu değişim sürecinden etkilenmesi kaçınılmazdır. Mesleki alandaki bu hızlı dönüşüm deneyimi bu gereksinimleri karşılayabilecek niteliğe sahip eğitimli çalışanlara olan ihtiyacı ortaya çıkarmıştır.

  4. Bu vizyon çerçevesinde Muhasebe ve Vergi Bölümü; sorumluluk sahibi,analitik düşünebilen muhasebe meslek mensuplarını yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

  5. Bölümümüzde, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları adında bir tane program bulunmaktadır. Derslerimiz uygulamalı bilgisayar tekniklerini, mali, yönetimsel ve ileri düzey muhasebe uygulamalarını, denetim ve vergileme ile finansal ilişkiler derslerini kapsamaktadır. Toplam öğrenci sayımız 203 olup bunlardan 105 tanesi (43 + 62) örgün, 98 tanesi de (40 + 58) 2. öğretimde kayıtlı bulunmaktadır.

  6. I.veya II.yılın sonunda öğrencilerimizden muhasebe uygulamalarındaki yeteneklerini geliştirmeleri için 30 günlük stajlarını başarıyla tamamlamaları beklenmektedir. Mezun olan öğrencilerimiz “Meslek Mensubu” unvanına sahip olmaktadırlar.

  7. Yakın gelecekte; kendini yenileyebilen/geliştirebilen, dünya standartlarına ayak uydurmuş, uluslar arası ilişkileri güçlü bir program görebilmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı, öğrencilerine geniş çalışma imkanları sunmaktadır.  Mezuniyetten sonra öğrencilerimiz fakültede eğitimlerine devam edebilecekleri gibi kamu ve özel sektörde kendi alanlarında çalışabileceklerdir.

  8. Üniversitemizin TompkinsCortlandCommunityCollege ile yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde öğrenci-öğretim elemanı değişim anlaşması ve öğrencilerimize çift diploma, iki sömestr ABD’de öğrenim görme, Amerikan Üniversitelerine (fakültelere) geçiş yapma hakkına sahiptirler.

  9. Programı tamamlayarak mezun olan öğrenciler Dikey Geçiş Sınavında başarılı olmaları durumunda mezun oldukları programlarına uygun bir lisans bölümüne kayıt hakkı kazanırlar. Fark derslerini vererek lisans diploması almaya hak kazanarak iş dünyasına bilgili,yetenekli, gelişmelere açık ve problemlere bilimsel çözümler getirebilen yönetici adayı olarak katılabilirler.

  10. Aynı zamanda programımız öğrencileri dikey geçiş sınavına girmeksizin ve lisans programına hazırlık eğitimi almaksızın Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesinin İşletme ve İktisat bölümlerinin üç ve dördüncü sınıf derslerini vererek lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. Programdan dikey geçişle lisans tamamlanabilecek bölümler şunlardır:

  11. - İşletme- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri - Ekonomi- Muhasebe ve Finansman Öğretmenliği- Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik- Uluslararası Ticaret ve Finansman Ders planları ise aşağıdaki şekildedir:

  12. Bölümümüz öğretim elemanları aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır: Yrd Doç Dr Ahmet Selçuk DİZKIRICI (Blm Bşk) Yrd Doç Dr Oruç ALKILINÇ (MYO Md Yrd) Yrd Doç Dr M Talha UZUNER Öğr. Gör. Dr. Ahmet GÖKGÖZ Yrd Doç Dr Sevil ŞİN

  13. Teşekkürler