המחשב - המוח הדיגיטלי - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
המחשב - המוח הדיגיטלי PowerPoint Presentation
Download Presentation
המחשב - המוח הדיגיטלי

play fullscreen
1 / 14
המחשב - המוח הדיגיטלי
129 Views
Download Presentation
steven-wall
Download Presentation

המחשב - המוח הדיגיטלי

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. המחשב - המוח הדיגיטלי יובל ארוגאס ושיר פרנקל ד-4 13.6.14

 2. למה בחרנו במחשב? המחשב הוא מכשיר שימושי התופס מקום גדול בחיי היום יום שלנו, ולכן חשוב לנו להסביר עליו כדי שנדע מאיפה הגיע הרעיון למכשיר מתוחכם שכזה.

 3. משמעות השםתחום שורש המילה מחשב הוא ח.ש.ב. המחשב הוא תחליף למוח ומכאן כנראה נקבע שמו. וכמו המוח הוא מסוגל לחשוב ולחשב. המחשב שייך לתחום התקשורת: אפשר לשלוח לחבר(ה) הודעות, תמונות, וכדומה... במחשב יש אפשרות לשימושים כמו: עבודה, משחק, הנאה, ועוד...

 4. הצורך והתרומה לאנושות הצורך האנושי הוא: מכשיר עבודה, הנאה, ולימודים. האדם המודרני רצה מכשיר שיעזור לחשוב ולחשב מהר יותר. התרומה היא שהמחשב חוסך לנו זמן ומאמץ מיותרים. המחשב הגביר את יכולת הזיכרון של האדם.

 5. מי, מתי איפה ולמה המציא? האב הקדמון העתיק ביותר של המחשב היא כנראה, החשבונייה. החשבונייה היא כלי המשמש לחישוב 4 פעולות החשבון, הבנוי ממסגרת עץ שבתוכה חרוזים המושחלים על מוטות. החשבונייה היא אחד השלבים הראשונים בפיתוח המחשב. היא הומצאה בין השנים 2400 לפנה"ס עד השנים 300 לפנה"ס.

 6. תפקיד המחשב • חלקה הראשון של ההגדרה דורש תגובה באופן מוגדר-היטב. הכוונה היא שבהנתן פקודה או רצף של פקודות, נוכל לדעת בדיוק מה תהיה פעולת המכונה על ידי בדיקת ההגדרות של הפקודות הללו. לכל מחשב קיים מדריך המספק הגדרה מדויקת של כל אחת מהפקודות שהוא מבצע. • פעם היה השימוש המרכזי במחשבים בחישובים מדעיים (לרוב לשם מטרות צבאיות).

 7. תכונות המחשב הנייד תכונות המחשב הנייד הן: • ניתן לנשיאה, אפשר לקחת אותו כמעט לכל מקום. • קטן יותר ממחשב נייח. • למחשב הנייד כונן פנימי לעומת המחשב הנייח שלו יש כונן חיצוני. • יש לו רשת מהירה. • הוא קטן מאוד ויכול להתקפל. • יש לו מקלדת מחוברת למסך.

 8. תכונות המחשב הנייח תכונות המחשב הנייח הן: • יש לו כונן חיצוני. • המסך והמקלדת לא מחוברים נפרדים (בדומה למחשב הנייד). • הוא חזק יותר (מהמחשב הנייד) כלומר - הוא יכול לבנות תוכנות גדולות ורבות לאורך זמן ממושך.

 9. היסטוריה של המחשב לפני כ-60 שנה המחשב היה מכונה ענקית שתפסה מקום של חדר שלם! לאט... לאט התפתח המחשב ובשינויים שעבר הפך להיות קטן יותר, מהיר יותר, ומתוחכם יותר.

 10. מי מייצר את המחשב? המייצרים העיקריים של המחשב הם: • apple • ivory

 11. סיכום ומסקנות על המחשב במחשב אנחנו משתמשים כל הזמן, והמחשב לוקח איתנו חלק גדול בחיים. המחשב עוזר לנו בהמון פעולות בחיי היום יום: כמו למשל בעבודה, בבית הספר, בחנויות ולפעמים אנחנו גם משתמשים בו להנאה ולמשחק. אך עולם המחשבים הוא עולם מסוכן, וחשוב להיזהר בכל פעולה שעושים! יש אנשים שנכנסים למחשב ומנצלים אותו למעשים שליליים.

 12. ביבליוגרפיה ויקיפדיה - מחשבhttp://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91 בריינפופ – ממציא המחשב http://www.brainpop.co.il/category_12/subcategory_721/subjects_4148/preview.weml Ivory – תכונות המחשבhttp://www.ivory.co.il/-

 13. משוב שלנו על העבודה היו הרבה קשיים במהלך העבודה. כמה מהם היו כאלה: היה הרבה חומר שלא מצאנו ובדקנו בהרבה אתרים ומקומות ולא היה בהם את מה שחיפשנו. היה לנו קשה לנסח את החומר שמצאנו. בסוף הצלחנו אבל, מה שהיה כיף זה לעבור את התהליך!

 14. תודה על ההקשבה