tutori l n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Tutori á l PowerPoint Presentation
Download Presentation
Tutori á l

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 12

Tutori á l - PowerPoint PPT Presentation


 • 167 Views
 • Uploaded on

Tutori á l. MEDLINE Complete ~ Vyhledávání. support.ebsco.com. Vítejte v tutoriálu zaměřeném na vyhledávání v databázi MEDLINE Complete. V tomto tutoriálu se podíváme na možnosti jednoduchého i pokročilého vyhledávání.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

Tutori á l


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  Presentation Transcript
  1. Tutoriál MEDLINE Complete ~ Vyhledávání support.ebsco.com

  2. Vítejte v tutoriálu zaměřeném na vyhledávání v databázi MEDLINE Complete. V tomto tutoriálu se podíváme na možnosti jednoduchého i pokročilého vyhledávání.

  3. Začneme jednoduchým vyhledáváním s využitím možností vyhledávání (ty lze rozevřít odkazem pod vyhledávacím řádkem). Zadali jsme klíčové slovo stroke do vyhledávacího pole. Můžeme zároveň zvolit některé omezující podmínky, například dostupnost plného textu a zaměření na člověka.

  4. Využití booleovských operátorů a hledání frází je často výchozím nastavením vyhledávání. Režim hledání všech zadaných pojmů vkládá automaticky mezi slova operátor AND. U hledání kteréhokoliv zadaného pojmu pak mezi slova vkládá operátor OR. Pro rozšíření vyhledávání zadejte zahrnutí Včetně příbuzných slov, přičemž systém automaticky zahrne do hledání synonyma zadaných pojmů.

  5. Seznam výsledků:I zde můžete dále upřesňovat výsledky Vašeho vyhledávání, a to například omezením rozsahu publikace, nebo vybráním hlavních hesel (Major Headings). Po výběru každého limiteru je seznam výsledků automaticky aktualizován.

  6. Klikněte na symbol složky pro (dočasné) uložení nalezeného dokumentu do schránky. Pro jejich trvalé uložení je třeba se přihlásit k vlastní schránce My EBSCOhost. Po vložení každého dokumentu do schránky změní symbol barvu.

  7. Nyní se podíváme na pokročilé vyhledávání...

  8. Začneme stejným způsobem jako u vyhledávání jednoduchého. Zadání klíčového slova, případně vybrání odpovídajících limiterů/expanderů.

  9. Předmětová hesla: Využití předmětových hesel může být velmi výhodné pro maximální relevanci nalezených výsledků. Databáze MEDLINE Complete má plně integrovaný MeSH tezaurus vytvořený Národní lékařskou knihovnou USA. Pro pomoc při procházení tezauru lze zvolit možnost Navrhnout předmětová hesla.

  10. Druhou možností, jak se přesunout do MeSH tezauru, je také kliknutí na odkaz v horní nástrojové liště.

  11. Kliknutím na odkaz Nápověda lze zobrazit úplný systém online nápovědy.

  12. Více informací naleznete na webových stránkách podpory společnosti EBSCOhttp://support.ebsco.com