slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Sławni dyslektycy PowerPoint Presentation
Download Presentation
Sławni dyslektycy

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 11

Sławni dyslektycy - PowerPoint PPT Presentation


  • 252 Views
  • Uploaded on

Whoopi Goldberg (1955). Sławni dyslektycy. W roku 1974 urodziła córkę Alexandrę. W tym samym roku rozwiodła się z ojcem dziecka. Dopiero w 1986 r. ponownie wyszła za mąż za holenderskiego kamerzystę Davida Claessena, z którym również wkrótce się rozwiodła.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Sławni dyslektycy' - spyridon-galen


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

Whoopi Goldberg (1955)

Sławni dyslektycy

slide2

W roku 1974 urodziła córkę Alexandrę. W tym samym roku rozwiodła się z ojcem dziecka. Dopiero w 1986 r. ponownie wyszła za mąż za holenderskiego kamerzystę Davida Claessena, z którym również wkrótce się rozwiodła.

slide4

Na scenę trafiła w wieku ośmiu lat. Na rozpoczęcie kariery komediantki w San Francisco, opracowała "widowisko na jedną aktorkę" pt.: The Spook Show (Straszące Widowisko).

slide6

Dzięki temu programowi Mike Nichols zwrócił na nią uwagę i przeniósł show na Broadway. Jej kariera filmowa rozpoczęła się od roli Celie w filmie Stevena Spielberga pt.: Kolor purpury. Za tę rolę nominowano ją w 1986 roku do nagrody Oscara jako najlepszą aktorkę. Po tej roli kontynuowała swoje Widowisko na jedną aktorkę.