€
Download
1 / 6

€ uro - PowerPoint PPT Presentation


  • 121 Views
  • Uploaded on

€ uro. A Základné informácie o prechode na Euro. Základné informácie o Eure. Eurobankovky. Euromince. Koniec. Späť. Základné informácie o Eure. Čo je to euro? Euro je jednotná mena Európskej menovej únie, ktorú 1. januára 1999 prijalo 11 členských štátov EÚ. Oficiálny znak eura :

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' € uro' - snowy


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

uro

A Základné informácie o prechode na Euro


Základné informácie o Eure

Eurobankovky

Euromince

Koniec


Z kladn inform cie o eure

Späť

Základné informácie o Eure

Čo je to euro?

Euro je jednotná mena Európskej menovej únie, ktorú 1. januára 1999 prijalo 11 členských štátov EÚ.

Oficiálnyznakeura:

Stvárnenieznakueura € bolo inšpirovanégréckympísmenom epsilon akoodkaznakolískueurópskejcivilizácie a vyjadrujeprvépísmenoslovaEurópa.


Eurobankovky

Späť

Eurobankovky

  • Existuje sedem druhov bankoviek: 500, 200, 100, 50, 20, 10 a 5 euro. Bankovky sa líšia veľkosťou a obsahujú zelenú, žltú, modrú, svetlofialovú a oranžovú farbu. Obsahujú viacero ochranných prvkov ako hĺbkotlač, vodoznak, ochranný prúžok, sútlačovú značku a opticky premenlivú farbu.


Euromince

Späť

Euromince

  • Existuje 8 euro mincí v hodnote: 2 euro, 1 euro a 50, 20, 10, 5, 2, 1 centov.Na jedno a dvoj eurových minciach je motív dvojkríža na trojvrší - štátneho znaku Slovenska. Na 50, 20 a 10 centových minciach bude Bratislavský hrad a na 5, 2 a 1 centových minciach Kriváň.ad