jan pawe ii
Download
Skip this Video
Download Presentation
Jan Paweł II

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 30

Jan Paweł II - PowerPoint PPT Presentation


 • 94 Views
 • Uploaded on

Jan Paweł II. -Pielgrzym Ewangelii. Witam ! I zapraszam do prezentacji. Narodziny. Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Był trzecim dzieckiem Karola Wojtyły seniora i Emilii z Kaczorowskich. Lolek.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Jan Paweł II' - sidone


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
jan pawe ii

Jan Paweł II

-Pielgrzym Ewangelii

narodziny
Narodziny

Karol Józef Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

Był trzecim dzieckiem Karola Wojtyły seniora i Emilii z Kaczorowskich.

lolek
Lolek
 • Karol był chłopcem wesołym, utalentowanym i jak większość rówieśników - każdą wolną chwilę lubił spędzać na powietrzu i grać w piłkę nożną.
smutne chwile
Smutne chwile...

Kiedy Wojtyła miał osiem lat, zmarła jego matka. Po czterech latach zmarł jego starszy brat-Edmund, siostra Olga zmarła w dniu narodzin, a jego ojciec w 1942r.

zacz o si
Zaczęło się...

W 1938 roku Wojtyła rozpoczął studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a w 1942r naukę w konspiracyjnym seminarium w Krakowie.

karol ksi dzem
Karol-Księdzem
 • Karol Wojtyła otrzymał święcenia kapłańskie w 1946 roku, potem pracował jako wikariusz w wiejskiej parafii i był kapelanem społeczności akademickiej.Jednocześnie kontynuował drugie studia doktoranckie na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie, gdzie rozpoczął pracę nauczyciela akademickiego.
od biskupa do kardyna a
Od Biskupa do Kardynała

28 września 1958 roku Karol Wojtyła został mianowany biskupem pomocniczym w Krakowie, a później 13 stycznia 1964 roku arcybiskupem. W czerwcu 1967 roku papież Paweł VI mianował Wojtyłę kardynałem, kiedy ten miał zaledwie 47 lat...

slide10
Polak-Papieżem !
 • 16 października kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II ku czci swego poprzednika. Był pierwszym papieżem Polakiem i pierwszym papieżem nie-Włochem.Wojtyła miał 58 lat.
jan pawe ii1

Jan Paweł II

Od chwili objęcia stanowiska papież odbył niezliczoną liczbę podróży poza granicę Watykanu. Przejechał ponad milion kilometrów w ciągu 500 dni i odwiedził 124 kraje.

slide12
Zamach
 • W maju 1981 roku papież przeżył próbę zamachu. Został postrzelony podczas audiencji generalnej na Placu Św. Piotra w Rzymie.
pielgrzym pokoju
Pielgrzym pokoju

Jan Paweł II pielgrzymował po całym świecie. Najbliższe jednak były Mu pielgrzymki do swojej ojczyzny-Polski.

odszed wspania y
Odszedł Wspaniały...

Drugiego kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 odszedł Wielki

Polak- Jan

Paweł II...

pami pozostanie na zawsze
...:::Pamięć pozostanie na zawsze:::...

...:::Pogrzeb Jana Pawła II:::... ...odbył się w piątek 8 kwietnia 2005r...

slide19
Na

pogrzeb

przyszły

miliony

wiernych...

tajemnica wiat a
Tajemnica Światła

Jan Paweł II do naszego różańca dodał jeszcze jedną tajemnicę-,,Światła’’:

1) Chrzest Jezusa w Jordanie 2) Objawienie siebie na weselu w Kanie 3) Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia 4) Przemienienie na górze Tabor 5) Ustanowienie Eucharystii będącej sakramentalnym wyrazem misterium paschalnego.

na cze papie a
Na cześć Papieża !

Najbliższa sercu Jana Pawła II była piosenka: ,,Barka’’.

BARKA

1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem,

Szukał ludzi gotowych pójść za Nim

By łowić serca

Słów Bożych prawdą.

Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś,

Twoje usta dziś wyrzekły me imię.

Swoją barkę pozostawiam na brzegu,

Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów.

2. Jestem ubogim człowiekiem,

Moim skarbem są ręce gotowe

Do pracy z Tobą I czyste serce.

3. Ty, potrzebujesz mych dłoni,

Mego serca młodego zapałem

Mych kropli potu

I samotności.

4. Dziś wypłyniemy już razem

Łowić serca na morzach dusz ludzkich

Twej prawdy siecią

I słowem życia.

fragment testamentu jana paw a ii
Fragment Testamentu Jana Pawła II
 • 24.II. - 1. III.1980.
 • Również w ciągu tych rekolekcji rozważałem prawdę o Chrystusowym kapłaństwie w perspektywie owego Przejścia, jakim dla każdego z nas jest chwila jego śmierci. Rozstania się z tym światem - aby narodzić się dla innego, dla świata przyszłego, którego znakiem decydującym, wymownym jest dla nas Zmartwychwstanie Chrystusa.
 • Odczytałem więc zeszłoroczny zapis mojego testamentu, dokonany również w czasie rekolekcji - porównałem go z testamentem mojego wielkiego Poprzednika i Ojca Pawła VI, z tym wspaniałym świadectwem o śmierci chrześcijanina i papieża - oraz odnowiłem w sobie świadomość spraw, do których sporządzony przeze mnie (w sposób raczej prowizoryczny) ów zapis z 6.III.1979 się odnosi.
 • Dzisiaj pragnę do niego dodać tylko tyle, że z możliwością śmierci każdy zawsze musi się liczyć. I zawsze musi być przygotowany do tego, że stanie przed Panem i Sędzią - a zarazem Odkupicielem i Ojcem. Więc i ja liczę się z tym nieustannie, powierzając ów decydujący moment Matce Chrystusa i Kościoła - Matce mojej nadziei.
 • Czasy, w których żyjemy, są niewymownie trudne i niespokojne. Trudna także i nabrzmiała właściwą dla tych czasów próbą - stała się droga Kościoła, zarówno Wiernych jak i Pasterzy. W niektórych krajach, (jak np. w tym, o którym czytałem w czasie rekolekcji), Kościół znajduje się w okresie takiego prześladowania, które w niczym nie ustępuje pierwszym stuleciom, raczej je przewyższa co do stopnia bezwzględności i nienawiści. Sanguis Martyrum - semen Christianorum. A prócz tego - tylu ludzi ginie niewinnie, choćby i w tym kraju, w którym żyjemy...
 • Pragnę raz jeszcze całkowicie zdać się na Wolę Pana. On Sam zdecyduje, kiedy i jak mam zakończyć moje ziemskie życie i pasterzowanie. W życiu i śmierci Totus Tuus przez Niepokalaną. Przyjmując już teraz tę śmierć, ufam, że Chrystus da mi łaskę owego ostatniego Przejścia czyli Paschy. Ufam też, że uczyni ją pożyteczną dla tej największej sprawy, której staram się służyć: dla zbawienia ludzi, dla ocalenia rodziny ludzkiej, a w niej wszystkich narodów i ludów (wśród nich serce w szczególny sposób się zwraca do mojej ziemskiej Ojczyzny), dla osób, które szczególnie mi powierzył - dla sprawy Kościoła, dla chwały Boga Samego.
 • Niczego więcej nie pragnę dopisać do tego, co napisałem przed rokiem - tylko wyrazić ową gotowość i ufność zarazem, do jakiej niniejsze rekolekcje ponownie mnie usposobiły.
 • Jan Paweł pp. II
 • ***
znaczki z wielkim polakiem
Znaczki z Wielkim Polakiem...

Znaczki z Wielkim Polakiem

do zobaczenia w niebie
->Koniec<-

Autor: Marta Giza kl. I c

Wykonanie: Marta Giza

Pomoc: Anna Krzykawska

Tytuł: Jan Paweł II-Pielgrzym Ewangelii.

Muzyka:

Pater Noster - Jan Paweł II,

Barka,

Wadowice Moje Miasto - Chór dziecięcy.

Tekst: Źródła internetowe , Anna Krzykawska.

Zdjęcia: Internet, Anna Krzykawska.

Dziękuję za uwagę !

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Dziękuję mojej przyjaciółce Ani za pomoc w przygotowaniu prezentacji

*** .

Do zobaczenia w niebie...!
ad