MAURITIUS - PowerPoint PPT Presentation

sheri
mauritius n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
MAURITIUS PowerPoint Presentation
play fullscreen
1 / 18
Download Presentation
MAURITIUS
175 Views
Download Presentation

MAURITIUS

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. MAURITIUS

 2. Daleko na południu, na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, leży rajska wyspa Mauritius. Turkusowoniebieska woda, kryształowo czyste laguny, drobnopiaszczyste, lśniąco białe plaże oraz piękne krajobrazy z bujną roślinnością Mauritius jest państwem wyspiarskim położonym w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km od Madagaskaru. Stolicą Mauritiusu jest Port Louis

 3. Warta podkreślenia jest różnorodność kulturowa (Hindusi, Chińczycy, Europejczycy, Malgasze, Tamilowie, Arabowie) Najpopularniejszym językiem jest kreolski Mauritius kusi turystów ze wszystkich zakątków świata swoimi fantastycznymi plażami, widokami, gościnnością mieszkańców i serwisem hotelowym, który uważany jest za najlepszy na świecie.

 4. całą wyspę otaczają rafy koralowe, tworząc wokół wyspy turkusową lagunę

 5. Piton de la Petite Riviere Noire Najwyższy szczyt zarówno wyspy jak i całego państwa, wynosi 826 m n.p.m.

 6. Gris Gris Południowe wybrzeże wyspy

 7. Aapravasi Ghat W 2006 roku na listę zabytków UNESCO wpisano znajdujący się w Port Louis na Mauritiusie kompleks budynków Aapravasi Ghat. Są to dawne pomieszczenia recepcyjne emigrantów zarobkowych z Indii, pochodzące z 1849 roku.

 8. Eureka Creole Museum Wartym zobaczenia jest muzeum kreolskie Eureka Creole Museum. Atrakcja tego miejsca jest niezwykły ogród rozpościerający się nad przepaścią. Muzeum to posiada również niebywałą kolekcje mebli kreolskich z okresy kolonialnego, pełne luksusu i wygody. Interesujące są również zbiory związane z morzem- mapy, przyrządy żeglarskie, jak również kolekcja miejscowych instrumentów. Ciekawe są też fotografie stolicy Port Louis.

 9. Grand Bassin W czasie pobytu na Mauritiusie należy odwiedzić również naturalne jezioro Grand Bassin, które znajduje się w niebywałym miejscu- w kraterze wygasłego wulkanu. Jest to także cel pielgrzymek. Woda z jeziora uważana jest za świętą. Nad jego brzegami mieści się się kompleks świątyń bogatych w przeróżne relikwie, rzeźby bogów, bóstw i duchów oraz fantastyczne figury hinduistyczne. Znajduje się tu również trasa górska na górę Piton, prowadząca po schodach.

 10. Grand Bassin

 11. W Parku Narodowym Chamarel położonym na południowym zachodzie wyspy, znajduje się warta obejrzenia tzw. „ziemia siedmiu kolorów”. Jest to wulkaniczna gleba ułożona w kontrastowe warstwy. Prawdziwie magiczne miejsce na ziemi….

 12. Gospodarka

 13. Ważna gałęzią produkcji wyspy, obok rumu robionego z trzciny cukrowej, pokrywającej niemal całą powierzchnię kraju, jest herbata. W Bois Cheri znajduje się największa jej plantacja, gdzie można zwiedzać muzeum z eksponatami dotyczącymi wyrobów z tej rośliny. Droga do plantacji zwana jest trasa herbacianą. Ma ona początek w Curepipe, w kolonialnym domku- posiadłości Domanie des Aubineaux.

 14. Wyspa odznacza się bardzo korzystnymi warunkami do rozwoju wypoczynkowej turystyki nadmorskiej, a to głównie dzięki walorom krajobrazowym wybrzeży, ciepłej wodzie morskiej i dużemu usłonecznieniu. Poza tym znajdują się tu także atrakcje krajoznawcze. W stolicy kraju Port Louis wiele jest starych budowli z okresu kolonialnego, natomiast z innych obiektów turystycznych wyspy wymienić należy: ogród botaniczny Pamplemousses, znany z bogactwa roślin tropikalnych, park ptaków Casela, Black River Gorges i wreszcie duże akwarium z fauną mórz południowych.

 15. Ogród botaniczny Pamplemousses

 16. Park Casela Na 25 hektarach turyści mogą podziwiać ponad 140 gatunków ptaków z całego świata.

 17. Black River Gorges Park narodowy z pozostałościami po pierwotnej dżungli. Stąd można również wejść na najwyższą górę wyspy - Piton de la Riviére Noire (828 m).

 18. KONIEC