slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec PowerPoint Presentation
Download Presentation
Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 10
shellie-peterson

Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec - PowerPoint PPT Presentation

91 Views
Download Presentation
Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec
An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Gminny Ośrodek Kultury w Kołaczycach w dniach 29 – 30 lipiec w oparciu o Program Integracji Społecznej zorganizował wyjazd studyjny „Gospodarstwo agroturystyczne – szansą na przyszłość”. W wyjeździe udział wzięło 42 osoby zainteresowane założeniem i prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego w naszej gminie. Wyjazd trwał 2 dni i rozpoczął się szkoleniem tematycznym prowadzonym przez pracownika ODR w Boguchwale oddział w Jaśle – panią Małgorzatę Osika Szkolenie odbyło się w sali bankietowej GOK w Kołaczycach

  2. Po kilku godzinnym wykładzie o godz. 12.30 uczestnicy wyjechali do gospodarstwa pasiecznego - „Sądecki Bartnik” państwa A&J Kasztelewiczów w Stróżach, Po powitani przez panią Annę Kasztelewicz - właścicielkę gospodarstwa, odbyła się prelekcja na temat historii powstania i prowadzenia gospodarstwa, które w przeważającej części nastawione jest na produkcję i sprzedaż miodu. „Sądecki Bartnik” łączy staropolską tradycję z najnowszymi osiągnięciami światowymi. Miody z naszych pasiek trafiają prosto do nowoczesnego zakładu konfekcjonowania miodów, a stamtąd do wielu sklepów w Polsce i za granicą…” - czytamy na ulotce z gospodarstwa.

  3. ` Po prelekcji wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania skansenu pszczelarskiego, znajdującego się na terenie gospodarstwa,

  4. a także największego w Europie prywatnego muzeum pszczelarstwa, gromadzącego eksponaty w wielowiekowej historii – na przykład ule figuralne, które pieczołowicie są przywracane do życia . Jest to muzeum nietypowe – wiele znajdujących się tam eksponatów można wziąć do ręki, a nawet odbyć multimedialny spacer po wnętrzu ula….

  5. Ze staropolską gościnnością uczestników przywitała restauracja „Bartna Chata”, w której zwiedzający zjedliobiad. Dodatkową jej atrakcją była degustacja miodów pitnych połączona z prelekcją pani Kasztelewicz na temat „Własności zdrowotnych miodu”.

  6. Na uczestników czekało również wiele innych atrakcji między innymi ognisko – w pięknym parku przynależącym do gospodarstwa…

  7. … a także zwiedzanie samego gospodarstwa, które zajmuje się hodowlą koni, owiec, kóz, strusi, pawi, gołębi

  8. oraz możliwość dokonania zakupów w firmowym sklepie, który poleca szeroką gamę miodów i produktów pszczelich (np. propolis, pyłek kwiatowy) o uznanych właściwościach zdrowotnych.

  9. Na uczestników wyjazdu do „Sądeckiego Bartnika” czekały wygodne pokoje w dwóch przytulnych, pachnących miodem firmowych hotelikach.

  10. „…Gospodarstwo Pasieczne „Sadecki Bartnik” jest o kazdej porze roku idealną bazą do uprawiania aktywnej turystyki. Stąd tylko o krok do atrakcyjnych tras dla piechurów i rowerzystów, stoków narciarskich, słynnego polskiego kurortu – Krynicy, na wpół dzikiego Beskidu Niskiego z uzdrowiskiem Wysowa oraz pięknymi cerkwiami i kościołami, które poznawać można wędrując „Szlakiem Architektury Drewnianej…” – czytamy dalej na ulotce z gospodarstwa.