efektywno energetyczna w gospodarstwie agroturystycznym innowacje technologie i przyk ady zastosowa
Download
Skip this Video
Download Presentation
Forum FREE – główne cele

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 9

Forum FREE – główne cele - PowerPoint PPT Presentation


  • 91 Views
  • Uploaded on

Efektywność energetyczna w gospodarstwie agroturystycznym – innowacje, technologie i przykłady zastosowań. Forum FREE – główne cele.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Forum FREE – główne cele' - sheila


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
efektywno energetyczna w gospodarstwie agroturystycznym innowacje technologie i przyk ady zastosowa

Efektywność energetyczna w gospodarstwie agroturystycznym – innowacje, technologie i przykłady zastosowań

forum free g wne cele
Forum FREE – główne cele

Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) jest projektem paneuropejskim zapoczątkowanym przez firmę SHV Energy – globalnego lidera rynku LPG. W Polsce działa pod mecenatem firmy GASPOL.

Forum propaguje wiedzę na temat nowoczesnych źródeł energii i rozwój energetyki prosumenckiej opartej na rozproszonych źródłach energii.

Jest to wielka szansa dla mieszkańców obszarów wiejskich. Modernizacja energetyczna jest warunkiem udziału tych obszarów w rozwoju gospodarczym kraju oraz może ograniczyć rachunki za energię elektryczną, stworzyć nowe miejsca pracy i wzmocnić ochronę środowiska.

forum free dzia ania
Forum FREE – działania

Badania, publikacje, konferencje i inne działania FREE pomagają zwiększyć świadomość polityków, władz wykonawczych oraz mediów w kwestii potrzeb i deficytu energetycznego na obszarach wiejskich i podmiejskich.

  • FREE prowadzi dialog z lokalnymi społecznościami. Pomaga im zabierać głos w publicznej debacie na temat ich energetycznych potrzeb i możliwości. Współpracuje z ekspertami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami, którzy dostrzegają problemy i ogromny potencjał drzemiący w obszarach wiejskich w Polsce.
efektywne r d a energii
Efektywne źródła energii

Celem Forum Rozwoju Efektywnej Energii (FREE) jest informowanie o efektywnych źródłach energii, które są dostępne dla gospodarstw i przedsiębiorstw na obszarach wiejskich.

Innowacyjne rozwiązania energetyczne mogą zrekompensować różnice wynikające z braku na terenach podmiejskich infrastruktury energetycznej podobnej do tej, jaką dysponują miasta.

W tej części zostaną zaprezentowane rozwiązania energetyczne, które odpowiadają założeniom FREE.

efektywne r d a energii1
Efektywne źródła energii

Kolektory słoneczne to rozwiązanie energooszczędne. Prawidłowo dobrane pozwalają zaoszczędzić nawet do 80% energii zużywanej do podgrzewania wody. Warto pamiętać, że w Polsce poziom nasłonecznienia jest różny w przeciągu roku, a zimą znacznie spada ich wydajność.

Panele fotowoltaiczne charakteryzują się niską emisją. Ich montaż może zapewnić częściowe bezpieczeństwo energetyczne. Istotne jest to na wsiach, położonych w dużej odległości od elektrowni, gdzie przeciążenie sieci często powoduje przerwy w dostawach energii elektrycznej.

efektywne r d a energii2
Efektywne źródła energii

Gazowe pompy ciepła to rozwiązanie dla dużych nieruchomości położonych na odizolowanych obszarach wiejskich. Pompy ciepła zasilane LPG potrzebują zaledwie niewielkiej ilości energii elektrycznej, gdyż zarówno proces podgrzewania, jak i pompowania zasilany jest gazem.

Przepływowe gazowe podgrzewacze wody są urządzeniami niezwykle wydajnymi i ekonomicznymi. Dostarczają gorącą wodę w chwili, kiedy jest ona najbardziej potrzebna. Niewielkich wymiarów urządzenia mogą być montowane wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

efektywne r d a energii3
Efektywne źródła energii

Mikrokogeneracja (mCHP)to jednoczesna, skojarzona produkcja energii elektrycznej i cieplnej w oparciu o urządzenia małych i średnich mocy. Ich zaletą jest zdolność wykorzystywania minimum 90% energii chemicznej zawartej w paliwie zasilającym urządzenie.

Zastosowanie mCHP gwarantuje zwiększenie niezawodności zasilania i poprawę bezpieczeństwa energetycznego oraz ograniczenie zanieczyszczeń atmosfery.

mCHP przynosi również wymierne korzyści: niższe koszty energii dla użytkowników, łatwe i tanie bilansowanie potrzeb energetycznych w okresie największych obciążeń sieci oraz dodatkowe przychody – świadectwa pochodzenia energii.

kontakt
Kontakt

Krzysztof Gigol

e-mail: [email protected]

tel. kom. 798 782 790

ad