FRANCAS
Download
1 / 8

FRANCAS KAFKA - PowerPoint PPT Presentation


  • 240 Views
  • Uploaded on

FRANCAS KAFKA. 1883 - 1924. Alchemikų gatvė 22 , Praha. Čia gyveno ir kūrė Francas Kafka. “Praha nepaleid žia manęs... Reikėtų ją padegti iš dviejų pusių – gal tada pavyktų ištrūkti... Įsivaizduok ši karnavalą...”. T ėvas.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'FRANCAS KAFKA' - shania


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

FRANCAS

KAFKA

1883 - 1924


Alchemik gatv 22 praha ia gyveno ir k r francas kafka
Alchemikų gatvė 22, Praha. Čia gyveno ir kūrė Francas Kafka

“Praha nepaleidžia manęs... Reikėtų ją padegti iš dviejų pusių – gal tada pavyktų ištrūkti... Įsivaizduok ši karnavalą...”


T vas
Tėvas

„Kartais įsivaizduoju išskleistą pasaulio žemėlapį ir Tave, išsitiesusį įstrižai jo. Ir rodosi man tuomet, kad savo gyvenimui galiu rinktis tik tas vietas, kurių Tu arba nesi uždengęs, arba kurios Tau nepasiekiamos“

iš “Laiško tėvui”

Hermanas Kafka

Xixa filosof id jos
XIXa. filosofų idėjos metafora

  • ARTŪRAS ŠOPENHAUERIS. Valia – nesuvoktas ir aklas instinktas. Ji trokšta būti patenkinta, tačiau taip niekada neįvyksta. Todėl žmogaus gyvenimas yra kančia.

  • SIORENAS KIERKEGORAS. Baimė yra teigiamas jausmas. Ji parodo, kad žmogus išgyvena egzistencinę krizę ir gali tobulėti. Aukštesne egzistencijos stadija filosofas laikė tikėjimą.

  • FRYDRICHAS NYČĖ. “Dievas mirė! Mes jį nužudėme!” Senosios vertybės išblėso, o naujosios orientuotos į galios principą. Filosofas ragina kurti naujas vertybes ir naują tvarką.

  • ZIGMUNDAS FROIDAS. Psichoanalizės teorija. Žmogaus psichiką sudaro: instinktyvūs potraukiai, jų kontrolė bei derinimas su aplinka ir moralės normų, bei idealų paisymas.


Egzistencialist id jos
Egzistencialistų idėjos metafora

  • ŽANAS POLIS SARTRAS. Žmogus pasaulyje jaučiasi svetimas, todėl jam kyla neviltis ir nuobodulys. Laisvė – prakeikimas. Žmogus yra laisvas, nes dar nesukūrė savęs.

  • ALBERAS KAMIU. Absurdo jausmas kyla, kai suyra įprasta kasdienybės tvarka, kai žmogus pasilieka akis į akį su priešišku ir svetimu pasauliu.


ad