Download
wycieczka do ko cio a p w matki bo ej cz stochowskiej w kleszczowie n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. PowerPoint Presentation
Download Presentation
Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie.

Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie.

93 Views Download Presentation
Download Presentation

Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Wycieczka do kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie. Opracowały: Czesława Piontek Małgorzata Muras Wrzesień 2011 r.

  2. 27 września 2011 r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach uczęszczających na zajęcia koła Eucharystycznego Ruchu Młodych pojechała na wycieczkę w celu poznania kolejnego kościoła naszego regionu w parafii Kleszczów. źródło: http://www.kleszczow-parafia.pl

  3. Kościół w Kleszczowie powstał na gruntach, które państwo Gertruda i Augustyn Kania przekazali Kościołowi. Uroczyste poświęcenie obecnego kościoła nastąpiło 23 października 2001 roku. Wiele prac budowlanych i wykończeniowych wykonali sami parafianie.

  4. Uczestników wycieczki przyjął ksiądz proboszcz Józef Dombek.

  5. Pani katechetka zachęciła wszystkich do wspólnej modlitwy. Ksiądz proboszcz opowiadał , że są miejsca na świecie gdzie we współczesnych czasach giną ludzie za wiarę w Jezusa.

  6. Proboszcz parafii pokazał nam na mapie załączonej do „Małego Gościa Niedzielnego”, w których krajach świata są prześladowani chrześcijanie za wiarę. Zachęcił nas także do odmawiania w miesiącu październiku różańca w intencji prześladowanych chrześcijan. Każdemu uczestnikowi wręczył obrazek z wizerunkiem Św. Andrzeja Apostoła i zachęcił do rodzinnej wycieczki rowerowej w celu ponownego odwiedzenia parafii w Kleszczowie .

  7. Na zakończenie wizyty w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Kleszczowie wspólnie odmówiliśmy modlitwę .Wykonaliśmy także pamiątkową fotografię.

  8. Dziękujemy księdzu proboszczowi za przyjęcie w parafii. Uczestnicy spotkania z opiekunami.