Poznaj Dyczka
Download
1 / 8

Poznaj Dyczka - PowerPoint PPT Presentation


  • 104 Views
  • Uploaded on

Poznaj Dyczka. Prezentacja twórczości rysownika „Metra” – Joanny Dyczek. Kim jest Dyczek?. Joanna Dyczek –

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Poznaj Dyczka' - salma


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Poznaj Dyczka

Prezentacja twórczości rysownika „Metra” – Joanny Dyczek


Kim jest Dyczek?

Joanna Dyczek –

Urodzona 22 maja 1974 roku w Krakowie. Od najmłodszych lat pasjonował ją rysunek i fotografia. Zachwycała ją z twórczość Jana Marcina Szancera. Jako dziecko marzyła by być „wielkim rysownikiem”. Studiowała na krakowskim ASP, podjęła pracę fotoedytora w „Przekroju”. W 2001 roku przeprowadziła się do Warszawy, gdzie przez rok czasu pracowała w magazynie „Tina”. Od 2003 roku pracuje w Agorze w dzienniku „Metro”. Przez zupełny

przypadek – ówczesna Redaktor Naczelna zauważyła talent i potencjał rysowniczy Joanny i postanowiła go w „Metrze” wykorzystać. Tak pozostało do dziś. Rysunki „metrowego” Dyczka towarzyszą wszelkim akcjom redakcyjnym i artykułom. Wielokrotnie znalazły się na okładce „Metra” jak również stanowiły swego czasu stałą rubrykę – „Eksplikacje”, polegającą na wyjaśnianiu za pomocą rysunku trudnych wyrazów. „Eksplikacje” znaleźć można obecnie w internetowym serwisie „Metra” – eMetro.pl


Kreską Dyczka

Wystawa prac Joanny Dyczek–

W dniach 21.04 – 7.05.2008w siedzibie Agory w Warszawie zaprezentowana zostanie twórczość Joanny Dyczek. Wystawa obejmie ponad 40 prac. Zaprezentowane zostaną rysunki, które ukazały się na łamach „Metra” w przeciągu ostatnich 5 lat. Całość podzielona zostanie na cztery części:
Kreską Dyczka

Metro w Metrze

Eko Pozytywni


Dyczek w intenecie

Joanna Dyczek on-line –

Na łamach serwisu internetowego „Metra” powstał specjalny dział poświęcony twórczości Joanny Dyczek i wystawie jej prac w Agorze.

eMetro.pl/dyczek

Specjalnie dla mediów przygotowany zostanie Press Room z którego bezpłatnie można będzie pobrać materiał zdjęciowy z wernisażu inaugurującego wystawę w Warszawie. Przewidziana jest także sekcja „Dyczek w Mediach”, gdzie zamieszczone będą materiały radiowe i telewizyjne z udziałem Joanny Dyczek.


Z Dyczkiem w kontakcie

Masz pytania?

KONTAKT DLA MEDIÓW: Wszelkich informacji na temat Wystawy „Kreską Dyczka” z miłą chęcią udzieli:

Artur Stefaniak tel.: 22 555 42 60 [email protected]

Aby skontaktować się bezpośrednio z Joanną Dyczek, należy wysłać e-mail na adres: [email protected]