Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija
Download
1 / 21

- PowerPoint PPT Presentation


  • 156 Views
  • Uploaded on

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazija COMENIUS daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „S. O. S. our planet is warning us to save polar bears“ 2012-2014. KOKĮ PAVOJŲ KELIA VISUOTINIS ATŠILIMAS?

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '' - sai


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijaCOMENIUS daugiašalės mokyklų partnerystės projektas„S. O. S. our planet is warning us to save polar bears“ 2012-2014

KOKĮ PAVOJŲ KELIA

VISUOTINIS ATŠILIMAS?

Parengė: mokyklos projekto koordinatorė

mokytoja Dainora Raudienė

2013 m. rugsėjis


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Visuotinis atšilimas (arba globalinis atšilimas) – per paskutinius dešimtmečius fiksuojamas Žemės atmosferos prie paviršiaus ir vandenynų vidutinės temperatūros didėjimas. Per XX amžių vidutinė pasaulinė temperatūra pakilo 0,74 ± 0,18 °C.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Nors milijonų metų laikotarpyje planetos temperatūra kito nuolat, pastarasis atšilimas laikomas pernelyg staigiu ir siejamas su žmogaus veiklos paskatintu šiltnamio efektu..

Šiltnamio dujos, šildančios Žemės paviršių bei apatinius atmosferos sluoksnius, išskiriamos deginant naudingąsias iškasenas; žemės ūkio, ypač gyvulininkystės, veiklose.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Nors ir mažiau, temperatūros kilimą taip pat lemia ir saulės temperatūros kitimas bei ugnikalniai. Remiantis Tarpvyriausybinės klimato pokyčių komisijos (IPCC) ataskaitoje pateiktais modeliais, vidutinė pasaulinė temperatūra per XXI amžių pakils 1,1–6,4 °C.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Pasaulinės temperatūros didėjimas sukels saulės temperatūros kitimas bei ugnikalniai. Remiantis Tarpvyriausybinės klimato pokyčių komisijos (IPCC) ataskaitoje pateiktais modeliais, vidutinė pasaulinė temperatūra tolimesnius pokyčius: - kylantį jūros lygį, - atitinkamai padidėjusį arba sumažėjusį auginamų kultūrų derlių, - ledynų tirpimą, - susilpnėjusias upių sroves, - rūšių išnykimą, - ligų pernešėjų pagausėjimą.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Tarp daugybės nykstančių rūšių išsaugojimo iniciatyvų, baltųjų lokių ir jų arktinės buveinės išsaugojimu rūpinasi viena didžiausių ir labiausiai gerbiamų pasaulyje nepriklausomų gamtos išsaugojimo organizacijų –

PASAULIO LAUKINĖS GAMTOS FONDAS – WWF (World Wildlife Fund).


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Dėl stipraus klimato kaitos poveikio, atšilimas Arkties regione vyksta du kartus sparčiau už pasaulinį vidurkį, o Arkties ledynas tirpsta stulbinamu 11 proc. per dešimtmetį greičiu. Tai kelia rimtą pavojų daugybei nuo ledyno priklausomų gyvūnų rūšių, o ypač BALTIESIEMS LOKIAMS.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas
Prognozuojama, kad vasarą Arkties jūrą dengiantis ledas, ant kurio šie gyvūnai klajoja, medžioja ir dauginasi, gali ištirpti.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Kadangi ant kurio šie gyvūnai klajoja, medžioja ir dauginasi, gali ištirpti.baltieji lokiai yra visiškai priklausomi nuo jūros ledo, klimato kaita ir ledynų tirpimas yra didžiulis smūgis visai šiai rūšiai. Paskaičiuota, jog, vadovaujantis ledynų tirpimo tendencijomis per 45 metus (tris lokių kartas), jų populiacija gali sumažėti apie 30 procentų.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Jeigu kitos lokių rūšys sugeba prisitaikyti juos supančioje aplinkoje keisdami savo gyvenimo įpročius ir mitybą, tai baltieji lokiai yra labai ypatinga rūšis, visiškai priklausanti nuo arktinės jūrinės aplinkos.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Baltieji lokiai supančioje aplinkoje keisdami savo gyvenimo įpročius ir mitybą, tai yra lėtai besidauginanti rūšis, todėl, sparčiai tirpstant ledynams, jie labai sunkiai prisitaiko prie besikeičiančios aplinkos.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Remiantis globalinio atšilimo tempais ir vertinant supančioje aplinkoje keisdami savo gyvenimo įpročius ir mitybą, tai baltųjų lokių lėtą dauginimosi tempą, labai tikėtina, jog po 100 metų šie gyvūnai bus išnykę didžiojoje dabartinės gyvenamosios teritorijos dalyje.


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Kiti faktoriai, kurie kelia taip pat didelę grėsmę supančioje aplinkoje keisdami savo gyvenimo įpročius ir mitybą, tai baltiesiems lokiams, yra toksinės atliekos, laivyba, pramoginės kelionės, dujų ir naftos verslo vystymas.

GELBĖKITE!


Gamtos i saugojimas m s ateitis priklauso nuo kiekvieno i m s
Gamtos išsaugojimas ( supančioje aplinkoje keisdami savo gyvenimo įpročius ir mitybą, tai =mūsų ateitis) priklauso nuo KIEKVIENO IŠ MŪSŲ!

Nepamirškite patys ir paraginkite kitus:

  • rūšiuoti šiukšles

  • nešiukšlinti aplinkos

  • sodinti medžius

  • saugoti, tvarkyti miškus

  • taupiai naudoti vandenį, elektrą, kitus energijos šaltinius

  • saugoti, globoti augmeniją ir gyvūniją


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

„Tik tada, kai bus nukirstas paskutinis medis, kai bus užnuodyta paskutinė upė, kai bus sugauta paskutinė žuvis, tik tada mes suprasime, kad pinigų valgyti negalime.“ (Nežinomas autorius)


Gelb kite baltuosius lokius kol dar nev lu
GELBĖKITE BALTUOSIUS LOKIUS, KOL DAR NEVĖLU! užnuodyta paskutinė upė, kai bus sugauta paskutinė žuvis, tik tada mes suprasime, kad pinigų valgyti negalime.“ (Nežinomas autorius)


Gelb kite baltuosius lokius
GELBĖKITE BALTUOSIUS užnuodyta paskutinė upė, kai bus sugauta paskutinė žuvis, tik tada mes suprasime, kad pinigų valgyti negalime.“ (Nežinomas autorius)LOKIUS!


Ar girdite man gresia i nykimas o jums
Ar girdite? Man gresia išnykimas. O jums? užnuodyta paskutinė upė, kai bus sugauta paskutinė žuvis, tik tada mes suprasime, kad pinigų valgyti negalime.“ (Nežinomas autorius)


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas
„Egzistuoja milijonai gyvūnų rūšių, bet tik žmogus yra tas vienintelis gyvūnas, kuris gali sunaikinti visus kitus.“ (A.D.Williams)


Kok pavoj kelia visuotinis at ilimas

Projekto veikla finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Ši informacija atspindi tik autorių požiūrį, todėl Švietimo mainų paramos fondas ir Europos komisija negali būti laikomi atsakingi už bet kokį šiame pristatyme pateikiamos informacijos naudojimą.