PROGRAM COMENIUS - PowerPoint PPT Presentation

roz
program comenius n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
PROGRAM COMENIUS PowerPoint Presentation
Download Presentation
PROGRAM COMENIUS

play fullscreen
1 / 14
Download Presentation
PROGRAM COMENIUS
114 Views
Download Presentation

PROGRAM COMENIUS

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. PROGRAM COMENIUS WYCIECZKA

 2. Nyírbátor  Budapest

 3. Plac Bohaterów Znajduje sie w Budapeszcie. Sa tam cztery pomniki symbolizujace: prace, nauke, wojne i pokój, a takze pomniki kilku królów i bohaterów Wegierskich. Stoi tam równiez wieza na której znajduje sie Archanioł broniacy Budapeszt. W 1873 roku zostały połaczone z miasta oddzielone Dunajem Buda i Peszt i tak powstała nazwa stolicy Wegier – Budapeszt.

 4. Budapest

 5. Zamek Królewski w Budapeszcie Stoi na wzgórzu, nad Dunajem. Zbudowany jest w wielu stylach, miedzy innymi: gotyckim, romanskim, barokowym, rokoko. Obok niego znajduje sie pomnik Anonima – pisarza królewskiego, kosciół swietego Mateusza oraz baszty rybackie. Zamek otoczony jest parkiem o duzej powierzchni.

 6. Budai Vár Halászbástya

 7. Dóm Terroru Jest to dawna siedziba Wegierskiego KGB (AVH). Dom ten znajduje sie przy alei Andrassy’cego. Muzeum to wykazuje historie Wegier w czasie komunizmu. Sa tam cele, w których byli przetrzymywani wiezniowie Wegierscy. Na scianach wisza zdjecia katów i niektórych skazanych. Pokazane sa równiez przedmioty, które były uzywane do katowania wiezniów podczas przesłuchan.

 8. Terror Háza

 9. Sopron

 10. ZAMEK SCHÖNBRUNN Była to letnia rezydencja cesarzy austrujackich wybudowana przez Karola III w XVIII wieku w centrum Wiednia. Zamek jest w stylu barokowym. Znajduje sie w nim trzysta pomieszczen, a w jednym z nich grał młody W. A. Mozart. Zamek otoczony jest ogromnym ogrodem w stylu francuskim, w którym znajduje sie wiele pomników zwiazanych z mitologia. Na wzgórzu stoi brama Glorietten.

 11. Bécs

 12. Találkozunk Lengyelországban