slide1
Download
Skip this Video
Download Presentation
AKTIVITY ZŠ TŘEBAŘOV V OBLASTI EVVO ZA ROK 2011

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 22

AKTIVITY ZŠ TŘEBAŘOV V OBLASTI EVVO ZA ROK 2011 - PowerPoint PPT Presentation


 • 100 Views
 • Uploaded on

AKTIVITY ZŠ TŘEBAŘOV V OBLASTI EVVO ZA ROK 2011. LEDEN. Žáci 6. a 9. ročníku se zapojili do výtvarné soutěže „Ochrana divoce žijících handicapovaných zvířat“ . Vyráběli nástěnný kalendář. LEDEN.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' AKTIVITY ZŠ TŘEBAŘOV V OBLASTI EVVO ZA ROK 2011' - rosalba-frank


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide2
LEDEN

Žáci 6. a 9. ročníku se zapojili do výtvarné soutěže „Ochrana divoce žijících handicapovaných zvířat“. Vyráběli nástěnný kalendář.

slide3
LEDEN

Žáci šesté třídy mají k ekologii blízko, neboť teorii s praxí spojují v ekologických praktikách. Tentokrát si vyzkoušeli vyrobit ekoobrazy ve výtvarné výchově. Čtyři vyučovací hodiny skládali a lepili mozaiku z přírodních materiálů.

slide4
ÚNOR

Děti ze třetí a čtvrté třídy absolvovaly týdenní pobytový program „Zapomenutá zima“ v ekocentru PALETA Oucmanice. Program se uskutečnil v rámci ekologického projektu Všemi smysly na přírodu.

slide5
BŘEZEN

V rámci volby povolání i ekologického smýšlení se kolektiv žáků 7. až 9. ročníku zúčastnil exkurze do Lázní Bohdaneč. Zde žáci navštívili dva podniky, které se zabývají recyklací plastového odpadu.

slide6
BŘEZEN

Žáci šesté třídy se na konci března zúčastnili velmi vydařeného pobytového programu v Naučném středisku ekologické výchovy Kladno-Čabárna. Během pěti dnů navštívili například záchrannou stanici nebo hornický skanzen Mayrau. Program se uskutečnil v rámci ekologického projektu Všemi smysly na přírodu.

slide7
BŘEZEN

Po návratu z ekologického pobytu oslavili žáci šesté třídy „Světový den vody“. Tematický den se uskutečnil v rámci ekologického projektu Všemi smysly na přírodu.

slide8
DUBEN

Po zimní sérii interaktivních školení pedagogů ZŠ Třebařov v oblasti EVVO následoval třídenní pobytový program v ekologickém centru SEVER – Rýchory v Horním Maršově. Pobyt se konal v rámci ekologického projektu Všemi smysly na přírodu.

slide9
DUBEN

V dubnu všechny třídy školy absolvovaly Den Země. V roce 2011 byla zvolena témata les, voda, zvířata kolem nás, odpady a globální problémy lidstva. Tematický den byl uspořádán v rámci ekologického projektu Všemi smysly na přírodu.

slide10
ČERVEN

6. června proběhla terénní exkurze „Moravským krasem od severu k jihu“ ve spolupráci se střediskem Lipka – Rychta Krásensko. Ekologicko-geologického dne se zúčastnili vybraní žáci 7. až 9. ročníku. Exkurze se uskutečnila v rámci ekologického projektu Všemi smysly na přírodu.

slide11
ČERVEN

Další exkurze v rámci projektu Všemi smysly na přírodu se konala v CHKO Křivoklátsko a téma znělo „Najděte si trilobita“. Exkurze pro žáky druhého stupně měla opět ekologicko-geologické zaměření a odehrála se v proslulé lokalitě Skryjsko.

slide12
ČERVEN

Žáci šesté a sedmé třídy se zúčastnili osvětové ekologické akce „Zahoď mobil“ v Pardubicích, kterou pořádala společnost Asekol.

slide13
ČERVEN

Chlapci a děvčata z deváté třídy v rámci „Světového dne životního prostředí“ vyrazili na jednodenní výlet na naučnou stezku Boršovský les. Vycházka byla součástí projektu Všemi smysly na přírodu.

slide14
ZÁŘÍ

Druháčci ze ZŠ Třebařov a ZŠ Paleckého vyrazili na společný výlet přírodou k moravskotřebovské rozhledně Pastýřka na vrchu Pastvisko.

slide15
ŘÍJEN

Hned na začátku nového školního roku jsme v rámci projektu Všemi smysly na přírodu začali budovat novou interaktivní učebnu se zaměřením na výuku přírodopisu či ekologických praktik. Nazvali jsme ji „EKOtřída“.

slide16
LISTOPAD

Dvě akce s ekologickou tématikou byly uspořádány na začátku listopadu. Žáci šesté třídy oslavily „Světový den zvířat“, chlapci a děvčata ze 7. ročníku prožili „Den stromů“. Aktivity byly podpořeny z projektu Všemi smysly na přírodu.

slide17
PROSINEC

Poutavou čtyřhodinovou besedu o plazech s praktickou ukázkou přivezl pan Pecháček z Dolní Čermné. Žákům byly předány zajímavé informace o životě a stavbě těla různých plazů, zejména hadů. Určitě nejvíce zaujala anakonda velká.

slide18
PROSINEC

Velký úspěch jsme zaznamenali ve výtvarné soutěži s ekologickou tématikou „Pomáháme přírodě“. Soutěže se zúčastnilo více než 1600 žáků z celé České republiky a naše dvě žákyně obsadily první místo. Absolutní vítězkou internetového hlasování se stala Kristýna Faltusová, odborná porota vyhlásila za vítězku jedné z kategorií Terezu Tichou.

slide19
Zapojení žáků ZŠ Třebařov v oblasti EVVO
 • Žáci 6. ročníku každoročně absolvují povinně volitelný předmět „ekologická praktika“.
 • Žáci druhého stupně se každoročně účastní alespoň dvou exkurzí se zaměřením na EVVO.
 • Žáci 8. a 9. ročníku vytvářeli interaktivní vzdělávací materiály z oblasti ekologie v rámci projektu Všemi smysly na přírodu.
 • Vybraní žáci 8. a 9. ročníku se podílejí na výzdobě a úpravách nové učebny – EKOtřídy.
 • Pro žáky školy byly uspořádány tematické dny s environmentálními aktivitami.
 • Žáci aktivně třídí odpad – papír, plasty, elektrozařízení a vybité baterie. Pomáhají při každoročním sběru papíru.
 • Vybraní žáci pravidelně uklízí školní pozemek a přilehlou autobusovou zastávku.
 • Úspěšní žáci se každoročně zúčastní soutěží s přírodovědnou nebo výtvarně-ekologickou tematikou.
slide21
Zapojení rodičů a veřejnosti v oblasti EVVO
 • Ve spolupráci s obcí pořádáme v rámci Dne Země sběr netříděného papíru.
 • Občané Třebařova přispívají do projektu Recyklohranísběrem vybitých baterií a drobného elektrozařízení.
 • Děti se svými rodiči a místními myslivci navštěvují blízký Petrušovský les v rámci projektu mateřské školky „Rok v lese“.
 • Někteří rodiče dětí pravidelně jezdí na pobytové programy nebo exkurze, případně se účastní tematických dnů.
slide22
Zapojení provozních zaměstnanců v oblasti EVVO
 • Bioodpad z kuchyně je umisťován na kompost.
 • Provozní zaměstnanci se starají o správné třídění odpadů.
 • Pravidelné sečení trávy a její ukládání na kompost.

Propagace školy v oblasti EVVO

 • Informace o školní EVVO jsou pravidelně umísťovány na stránky www.zstrebarov.cz. Texty jsou vkládány na úvodní stranu nebo do sekce „ekologická výchova“, fotografie pak do oddílu „fotoalbum“.
 • Některé informace (zejména o grantovém projektu Všemi smysly na přírodu) publikujeme na stránkách www.ekovychova.cz, v Učitelských novinách, Svitavském deníku nebo obecním zpravodaji.
 • K prezentaci ekologické výchovy jsme také využívali školní časopis Bystřil, v roce 2011 přejmenován na časopis Bystřílek.
ad