Grafika iespieddarbi z mogs
Download
1 / 16

Grafika Iespieddarbi Z?mogs - PowerPoint PPT Presentation


  • 152 Views
  • Uploaded on

Grafika Iespieddarbi Zīmogs. Ļauj iegūt daudzus vienādus attēlus. Atspiedums. Nospiedums, ko iegūst uzklājot krāsu uz šablona un to uzspiežot uz papīra. Reljefs spiedums . Reljefu spiedumu iegūst, lielā spiedienā karsējot un reljefi iespiežot burtus, motīvus vai citādus attēlus.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Grafika Iespieddarbi Z?mogs' - romney


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Grafika iespieddarbi z mogs

Grafika IespieddarbiZīmogs

Ļauj iegūt daudzus vienādus attēlus


Atspiedums
Atspiedums

Nospiedums, ko iegūst uzklājot krāsu uz šablona un to uzspiežot uz papīra


Reljefs spiedums
Reljefs spiedums 

Reljefu spiedumu iegūst, lielā spiedienā karsējot un reljefi iespiežot burtus, motīvus vai citādus attēlus.

Dažkārt to dēvē arī par “aklajiem domātu reljefu” – bezkrāsas attēlu vai teksta reljefu.


Reljefs z moga nospiedums
Reljefs zīmoga nospiedums

Reljefs nospiedums, ko iegūst ar zīmogu vai spiedogu. Reljefu zīmogu nospiedumu izgatavošanas ierīcē parasti ir (rokas) prese un divas presformas (pretforma un matrica).

Tā kā dobajai (gravētai) matricai un izvirzītajai pretformai (kas reljefa ziņā precīzi atbilst matricai), ir dažādi dziļumi, materiālu reljefi deformē tā, ka iespiedums mazliet izceļas virs virsmas.


Sietspiede
Sietspiede

Sietspiedes veids ir īpašs ar to, ka virsmu var pārklāt ar biezu krāsas slāni. Biezu sietspiedes krāsu lej tieši uz trafareta tīkla un spiež ar gumijas lāpstiņu. Krāsa caur atklātām caurumiem, kas izveidojas tīklā formu ražošanas laikā, tiek izspiesta tieši uz materiāla.


Augstspiede
Augstspiede

 Iespiešanas paņēmiens, kurā drukājošie elementi veido izvirzītu reljefu, līdzīgi kā zīmogā.

Augstspiede ir viens no vecākajiem iespiešanas paņēmieniem. To raksturo iespiedumi substrātā un bieza, skaidri redzama izspiestas iespiedkrāsas apmale iespiesto burtu malās.

Aizsargātos dokumentos augstspiedi bieži izmanto, drukājot secīgus numurus, piemēram, sērijas numurus.


Ofsets
Ofsets

Ofsets ir netiešs iespiedprocess, kurā tekstu vai attēlu vispirms pārnes uz gumijota cilindra, un no tā – uz dokumenta substrātu. Ofseta pamatā ir ūdens un tauku savstarpējas atgrūšanās princips; to raksturo vienmērīgs iespiedkrāsas klājums un precīzi nodrukātas malas.


Dobspiede
Dobspiede

Iespiešanas paņēmiens, ko izmantojot, iespiežamo attēlu iekodina vai iegravē iespiedformas virsmā. Vispirms uz iespiedformas uzklāj biezu un pigmentētu iespiedkrāsu, pēc tam iespiedkrāsu notīra no tās virsmas daļas, ko neizmanto iespiešanai (no negravētās daļas). Visbeidzot, iespiedkrāsu, kas atrodas iespiedformas gravētajās daļās (attēlu, kas jāiespiež), ar lielu spiedienu pārnes uz substrātu.


Minidruka
Minidruka

Līnijas vai attēli no ļoti maziem burtiem vai cipariem, kas gandrīz nav Minidruku un mikrodruku izmanto arī kā aizsarglīdzekļus.


Karstas folijas iespiedums
Karstas folijas iespiedums

Karstas folijas iespiedums, galvenokārt, ir folijas pārnese, izmantojot karstu iespiedformu; to var uzskatīt par augstspiedespaveidu.


Datorgrafika
Datorgrafika

  • Rastra grafika

  • Vektorgrafika

  • Fraktālā grafika