Mazury polski cud wiata
Download
1 / 10

Mazury Polski cud świata! - PowerPoint PPT Presentation


  • 342 Views
  • Uploaded on

Mazury Polski cud świata!. Owszem, mazury nie są cudem świata (jeszcze?). Pomimo tego, rywalizowały z czternastoma najpiękniejszymi miejscami na świecie w konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury!.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Mazury Polski cud świata!' - rashad


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Mazury polski cud wiata

MazuryPolski cud świata!

Owszem, mazury nie są cudem świata (jeszcze?). Pomimo tego, rywalizowały z czternastoma najpiękniejszymi miejscami na świecie w konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury!


Moja niedługa prezentacja, zatytułowana „Mazury – Polski cud świata, przytacza kilka informacji nt. „Krainy tysiąca jezior”.

Prezentacja sama w sobie, ma na celu zachęcić potencjalnego odbiorcę do wyjazdu na Mazury.

*W kolejnych slajdach użyłem cytatów, pochodzących z najbardziej znanej polskiej szanty „Morskie opowieści”


Powszechna mobilizacja w całym kraju okazała się prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!


„Rudy prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!Joe, kiedy popił,*

Robił bardzo głupie miny,

Albo skakał też do wody

I gonił rekiny!”

Mazury wprawdzie nie zakwalifikowały się do ścisłej siódemki, to mimo wszystko uważam, że odnieśliśmy niemały sukces. Znaleźliśmy się na liście pierwszych 14 miejsc, które uzyskały największe uznanie wśród głosujących. Pokonaliśmy wszystkich finalistów z Europy i prześcignęliśmy rozpoznawalne ikony światowej przyrody jak Malediwy,  Wielki Kanion Kolorado, Galapagos, Wodospad Salto Angel w Wenezueli,  Skałę Uluru w Australii czy Wezuwiusz.


„Od prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!Falklandu śmy płynęli,

Doskonale brała ryba,

Mogłeś wędką wtedy złapać

Nawet wieloryba!”

Rozgłos w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury, w którym uczestniczyło kilkaset milionów internautów, ma niebywałą siłę rażenia i zapewnia wysoką rozpoznawalność na globalnym rynku. W ogólnoświatowej konfrontacji Polska nie przegrała, a Mazury wygrały zdobywając cudowną laurkę krainy najpiękniejszych jezior na świecie.


Wielkie Jeziora prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!Mazurskie zostały docenione przez ekspertów, ponieważ  decyzja o tym kto dostanie się do finału należała do specjalnie powołanego jury konkursu "New 7 Wonders".  Jury wybrało spośród 71 pozostających w rywalizacji półfinalistów, 28. miejsc na świecie, które do 2011 roku będą walczyć o miano jednego z siedmiu cudów natury.


Mazury raj dla historyka
Mazury – raj dla historyka! prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!

Poniżej zamieszczam wykaz kilku najważniejszych zabytków mieszczących się na terenie mazur (kolejność dowolna):

Katedra św. Wojciecha w Ełku

Ełcka Kolej Wąskotorowa

Cerkiew Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ełku

Bazylika w Świętej Lipce

Muzea etnograficzne w Olsztynku i Węgorzewie


„Jak prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!pod Helem raz dmuchnęło,

Żagle zdarła moc nadludzka,

Patrzę  w koję mi przywiało

Nagą babkę z Pucka!”

„Łajba to jest morski statek,

Sztorm to wiatr co dmucha z gestem,

Cierpi kraj na niedostatek

Morskich opowieści.”


Obozy i szkolenia eglarskie na mazurach
Obozy i szkolenia żeglarskie na prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!Mazurach!

Na mazurach, zarówno latem jak i zimą, organizowane są obozy żeglarskie. Jest to świetna alternatywa spędzania czasu zarówno dla młodzieży i osób dorosłych.

M.in.:http://www.obozy-zeglarskie.pl/http://www.skipper.pl/?id=10


Cudze chwalicie swojego nie znacie
Cudze chwalicie swojego nie znacie! prawdziwym pospolitym ruszeniem i spowodowała, że Kraina Wielkich Jezior uzyskała oficjalne miano najpiękniejszego regionu Europy!

Powyższym powiedzonkiem pozwolę sobie zakończyć prezentacje.

Raz jeszcze zachęcam wszystkich do wyjazdu nad Mazury!


ad