Download
slide1 n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Математика та здоров’я Урок алгебри у 7 класі PowerPoint Presentation
Download Presentation
Математика та здоров’я Урок алгебри у 7 класі

Математика та здоров’я Урок алгебри у 7 класі

286 Views Download Presentation
Download Presentation

Математика та здоров’я Урок алгебри у 7 класі

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Підготувала:вчитель математики і фізики ЗОШ І-ІІ ст. с. Беримівців Зборівського району Тернопільської області Кирич Ірина Володимирівна Математика та здоров’яУрок алгебри у 7 класі

 2. «Головним скарбом життя є не землі, що ти завоював, не багатства, що у тебе в скринях... Головним скарбом життя є здоров'я, і щоб його зберегти, потрібно багато що знати». (Авіцена.)

 3. Дев’ять десятих нашого щастя засновано на здоров’ї. Звідси слідує висновок, що найбільшою безглуздістю було б жертвувати своїм здоров’ям заради чого б то не було: багатства, кар’єри, освіти, слави, не кажучи вже про чуттєві та швидкоплинні насолоди; вірніше, всім цим варто пожертвувати заради здоров’я Шопенгаузер Артур, німецький філософ ХVІІІ ст.

 4. Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо давньогрецький філософ Платон

 5. Розв’язування задач за допомогою лінійних рівнянь Тема уроку

 6. Народна мудрість - про здоров’я Лягай натщесерце - прокинешся бадьорим (ассірійська приказка) Розподіли свій обід - залишиться й на вечерю (арабська приказка) Шлунок вже наївся, а очі - ще ні (монгольська приказка) Свою хворобу шукай на дні тарілки (китайська мудрість)

 7. Компоненти здорового способу життя: 1. Заняття спортом, висока рухова активність. 2. Збалансоване харчування та дотримання режиму харчування. 3. Загартовування, яке особливо цінне в дитячі та юнацькі роки. 4. Сприятливий психологічний клімат у стосунках з людьми (тобто збереження психічного здоров'я, що є основою духовного життя). 5. Бережливе ставлення до природи. 6. Улюблена робота. 7. Відмова від шкідливих звичок.

 8. Компоненти здорового способу життя- мовою математики.

 9. «Рух – це життя!» - здавна кажуть люди. Активний відпочинок значно знижує ризик захворюваності. Той, хто віддає перевагу «диванному» відпочинку, ризикує не лише набути шкідливих звичок, а й втратити здоров’я. Хто із сонцем, вітром і водою дружить, той від недуг не тужить. Організм загартованої людини здатний пристосовуватися до мінливих умов довкілля.

 10. Задача 1.У класі 24 учні. Під час гри, на уроці фізкультури ,їм за бажанням був запропонований поділ на 3 групи: «Фізкультурники», «Моржі» та «Знавці комп’ютера». Учнів перших двох груп виявилося стільки ж, скільки учнів третьої групи, а учнів першої групи – в 2 рази більше, ніж учнів другої групи. Тож скільки учнів було у кожній групі?

 11. Задача 2.У спортивній секції в 3 рази більше учнів, ніж у музичному гуртку. Якщо би зі спортивної секції в музичний гурток перейшли 8 учнів, то в обох групах учнів стане порівну. Скільки учнів у кожній групі?

 12. Український філософ Володимир Куценко казав: «З однакової цегли хтось зводить палац, а дехто ліпить лише сарай». Їжа має бути корисною, різноманітною і калорійною.

 13. Задача 3.Для нормального харчування дорослій людині на добу необхідно 1,435 кг продуктів. З них: хліба,булок – 0,16 кг, крупів – 0,12 кг, риби – 0,1 кг, жирів – 0,05 кг, овочів – 0,82 кг, а також певну кількість цукру та м’яса, причому м’яса на 0,115 кг більше, ніж цукру. Скільки цукру і м’яса потрібно людині на добу?

 14. Ліс – це гігантський фільтр, який виконує санітарно-гігієнічні функції: очищає повітря від пилу, шкідливих газів, відходів виробництва. Вологість повітря в лісі вища, ніж у безлісовій зоні, а це сприяє вбиранню з повітря шкідливих газоподібних сумішей. Ліс – могутній природний регулятор водного балансу, клімату, він – постачальник кисню.

 15. Задача 4.Один гектар лісу виділяє стільки кисню, скільки потрібно для очищення 18 млн. кубічних метрів повітря, що необхідне для дихання 200 людей. Яка площа лісу необхідна для дихання 20 людей, для 1 людини.

 16. Чи знаєте ви, що тютюновий дим уражає не тільки курців, а й пасивних курців. Лише 25℅ тютюнового диму потрапляє в легені курця, решта 75℅ - отруюють повітря. Немає такої системи органів, яку не уражає нікотин. Найбільше страждають легені курця.

 17. Задача 5.Викурюючи кожного дня по одній сигареті, людина за місяць скорочує своє життя на 7,5 години. Тож на скільки хвилин скорочує життя людини одна сигарета? За статистикою за рік курець викурює 3500 сигарет…

 18. Домашнє завдання. Підготувати реферати. ( «Здорове харчування», «Куріння і здоров’я», «Корисні звички – це здоровий спосіб життя», «Спорт і здоров’я» та інші.)

 19. Підсумок заняття Бережіть здоров'я, зміцнюйте і примножуйте його. І пам'ятайте, що здоров'я — найцінніший скарб, і від вас залежить, чи зумієте ви зберегти його на довгі роки.

 20. Дякую за урок. Бажаю успіхів в навчанні.