venu e n.
Download
Skip this Video
Download Presentation
VENUÅ E

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 5

VENUÅ E - PowerPoint PPT Presentation


  • 91 Views
  • Uploaded on

ZAKLADNÍ INFORMACE: Venuše je druhá planeta od slunce ve sluneční soustavě . pojmenovaná po  římské bohyni lásky  a krásy  Venuši. Je to jediná planeta sluneční s oustavy která je pojmenovaná po ž eně. Okolo Slunce oběhne jednou za 224,7 pozemského dne.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'VENUÅ E' - preston-mccoy


Download Now An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
venu e

ZAKLADNÍ INFORMACE:

Venuše je druhá planeta od slunce ve sluneční soustavě.

pojmenovaná po římské bohyni

lásky a krásy Venuši.

Je to jediná planeta sluneční

soustavy která je pojmenovaná po

ženě.

Okolo Slunce oběhne jednou za

224,7 pozemského dne.

Lze ji ze Země vidět jen před 

svítání  nebo po soumraku.

VENUŠE

vznik planety
VZNIK PLANETY

Venuše vznikla podobně jako ostatní planety sluneční soustavy přibližně před 4,6 nebo 4,5 miliardami let.

Reakcí z prachového plynného dusíku jenž obíhal kolem rodící se centrální hvězdy.

Srážkami prachových částic se začala formovat malá tělesa, která svou gravitaci přitahovala další částice a okolní plyn.

Na konci tohoto procesu v soustavě vznikly čtyři terestrické protoplanety.

Po zformování protoplanety docházelo k masivnímu bombardování povrchu zbylým materiálem ze vzniku soustavy, což mělo za následek jeho neustálé přetváření a přetavování.

Je dokonce možné, že celý povrch byl roztaven.

Jehož tepelná energie společně s teplem  je dodnes kumulována v nitru jadra planety.

povrch
POVRCH

Průzkum povrchu Venuše je vzhledem k husté atmosféře obklopující planetu ve viditelném spektru nemožný. Pro zmapování povrchu se využívají radarové vlny, které jsou schopny atmosférou projít.

 Povrch Venuše je přibližně z 80 % tvořen lávovými planinami.

V oblasti severní vrchoviny lshtar se nacházejí největší hory Venuše Maxwell Montes. Tento masiv je přibližně o 2 km vyšší než Mont Everest, a dosahuje tedy výšky okolo 11 km.

prvn sonda na venu i
PRVNÍ SONDA NA VENUŠI

Následovala sovětská sonda Vněra 7 s cílem dosáhnout povrchu planety a s tímto cílem byly provedeny i konstrukční úpravy na přistávacím modulu, který měl být schopný přežít tlak 180 barů, a současně byla vnitřní vědecké aparatura podchlazena na teplotu −8 °C kvůli prodloužení její životnosti. Sonda 15. prosince 1970 započala svůj sestup vstupem do atmosféry, kde využila tepelní štít ke snížení rychlostí a následně otevřela speciálně upravený padák, který měl umožnit rychlý průlet skrz atmosféru za přibližně 35 minut. Vlivem agresivního prostředí okolní atmosféry ale padák nezůstal v pořádku po celou cestu a tak sonda několik posledních metrů padala volním pádem na povrch planety rychlostí přibližně 17 m/s. Předpokládá se, že tento tvrdý dopad částečně poškodil sondu a v první chvíli znemožnil zachycení jejího signálu. Po týdnu analyzování vesmírného šumu sovětští vědci oznámili, že se jim podařilo na pozadí objevit slabý signál sondy, který vydržel 23 minut. Signál obsahoval první parametrii a údaje o teplotě povrchu jiné planety v podobě dat.