francova lhota n.
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Francova Lhota PowerPoint Presentation
Download Presentation
Francova Lhota

Loading in 2 Seconds...

  share
play fullscreen
1 / 7
Download Presentation

Francova Lhota - PowerPoint PPT Presentation

piper
117 Views
Download Presentation

Francova Lhota

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

  1. Francova Lhota Obec Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu, v údolí říčky Senice.

  2. Rozhledna na Čubově Kopci Rozhledna na Čubově kopci byla postavena v roce 1989 ze dřeva tehdejším Zemědělským družstvem Fr. Lhota. Rekonstruována byla v roce 2004. Rekonstrukci provedla Obec Francova Lhota. Vzdálenost od hranice se SR je 200 m. Výška je 18 metrů a má 5 pater.Leží ve výšce 720 m n.m. • Rozhledna na Čubově kopci Čubův kopec - nejvyšší vrchol hřebínku vystupujícího mezi Střelnou a Francovou Lhotou. Je zde rozhledna, ze které je vidět na sever na údolí Senice, na Slovensko a též okolní kopce jižní části Javorníků. Kámen se symbolem rozhledny na Čubově kopci

  3. Ranč u Zvonu • Hotel ranč u Zvonu leží ve středu obce Hotel Ranč U Zvonu poskytuje ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích (celkem 51 lůžek). Jídelna hotelu "Ranč U Zvonu" s 30 místy nabízí valašské i jiné speciality.

  4. HuculClub • Hucul klub Francova Lhota - nabízí možnost jízdy na koních i rehabilitace zdravotně postižených

  5. Kostel sv. Štěpána Uherského z roku 1787 • Byl postaven ve slohu josefínském. Byl prostorný, neklenutý. Strop měl trámový se stukaturou. Věž na kostele byla nízká. Stavbu kostela podporoval hrabě Štěpán Illezhazy, dokonce ji prý i financoval a proto se uvádí jako stavitel kostela (vyčteno z kroniky). Podle něho je kostel zasvěcen sv. Štěpánovi, králi uherskému.

  6. Pulčín - místní část obce Francova Lhota • Pulčín - místní část obce Francova Lhota leží v jižní části vsetínského okresu. Je to nejvýše položená obec okresu Vsetín. Protéká zde Pulčínský potok.

  7. Pulčínské skály a ledopády • Celkový pohled na Pulčínské skály