Ko o naukowe in ynier w ieee
Download
1 / 10

Koło Naukowe Inżynierów IEEE - PowerPoint PPT Presentation


  • 89 Views
  • Uploaded on

Koło Naukowe Inżynierów IEEE. Opiekun koła: dr inż. Jacek Kołodziej www.ieee.agh.edu.pl. Początki.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about ' Koło Naukowe Inżynierów IEEE' - phyllis-chen


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Ko o naukowe in ynier w ieee
Koło Naukowe Inżynierów IEEE

Opiekun koła: dr inż. Jacek Kołodziej

www.ieee.agh.edu.pl


Pocz tki
Początki

Koło Naukowe Inżynierów IEEE zostało założone w celu zainicjowania międzynarodowej współpracy pomiędzy studentami, doktorantami i pracownikami Akademii Górniczo-Hutniczej pod patronatem największej na świecie organizacji zrzeszającej inżynierów z branży IT - IEEE.

W skład naszego koła wchodzą zarówno studenci I i II stopnia, jak i doktoranci oraz studenci studiów o kierunkach pokrewnych, pochodzących z różnych wydziałów AGH ok. 50 osób.

Szczególnie cenne jest wsparcie pracowników naukowych AGH a zarazem członków IEEE m.in. Pana prof. Andrzeja Jajszczyka i Pana dr Witolda Machowskiego

To właśnie ta różnorodność dziedzin w jakich specjalizują się członkowie koła oraz wsparcie ze strony międzynarodowej instytucji wyróżniają naszą organizację na tle innych jej podobnych, działających na AGH


Cotygodniowe dy ury
Cotygodniowe dyżury

Pierwszą inicjatywą podjętą przez KNI IEEE było udostępnienie jego członkom laboratorium C3 301 oraz ustanowienie cotygodniowych dyżurów.

Dyżury pełnione są przez grupę studentów, która ma za zadanie pomóc odnaleźć się wśród tak wielu nowinek technicznych nieco zdezorientowanych tymże przepychem członkom koła.


Wi cej o laboratorium
...więcej o laboratorium

Oczywiście udostępnienie laboratorium studentom nie oznaczało bynajmniej znalezienie im ciepłego kąta na nocleg.

W ramach korzystania z laboratorium nasze koleżanki jak również nasi koledzy mają okazję korzystać ze sprzętu znajdującego się w nim.

Wśród udostępnianych przyrządów znajdują się między innymi:

komputery z dostępem do Internetu, sprzęt lutowniczy, oscyloskopy, zasilacze laboratoryjne, analizator widma i wiele innych ciekawych modułów elektronicznych.

Tak bogaty zasób sprzętu dostępnych w laboratorium niewątpliwie daje możliwość do rozwoju i dopracowywania nawet najbardziej wymagających studenckich projektów


Podr e
Podróże

W ramach swej działalności IEEE organizuje liczne konferencje (jako studenci IEEE mamy zniżki w opłatach konferencyjnych) , na których jej członkowie mogą zaprezentować wyniki swych dotychczasowych prac, jak również zapoznać się z osiągnięciami innych członków organizacji. Takie wydarzenia są oczywiście okazją do poznania nowych miejsc (gdyż nie wiedzieć dlaczego, rzadko odbywają się one w Polsce – ale chcemy to zmienić!) oraz ludzi dzielących naszą pasję.


Wi cej o podr ach
...więcej o podróżach

IEEE R8 (Europe, Africa and Middle East)

Student BranchCongress

Belgia (KatholiekeUniversiteit Leuven)

Mamy zaszczyt reprezentować osiągnięcia studentów AGH oraz kulturę i tradycje Małopolski na międzynarodowych Kongresach Studenckich IEEE. Dzięki naszemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu w promowanie AGH i Krakowa oraz wysokiej kulturze osobistej i życzliwości jesteśmy chętnie zapraszani na kolejne Kongresy co stanowi dla nas szczególne wyróżnienie.

Kongresy IEEE to niepowtarzalna okazja odwiedzenia często nieudostępnianych do publicznego zwiedzania laboratoriów oraz spotkania i porozmawiania z najwybitniejszymi ekspertami z różnych dziedzin nauki, niedostępnymi dla studentów z Polski.

IEEE Central European Student BranchCongress

Austria (Johannes Kepler University Linz)

(13-15 Maja 2011)

IEEE Iberian Student BranchCongress

Hiszpania (UniversidadPolitechnicaMadrid)
Plany na przysz o
Plany na przyszłość

Ponieważ KNI IEEE jest stosunkowo młodą organizacją, to głównym celem przyświecającym naszym działaniom jest rozwój i reklamowanie naszej organizacji na niwie uczelnianej ale również międzynarodowej. Dlatego też planujemy w najbliższym czasie realizację następujących projektów:


Dlaczego warto zosta cz onkiem ieee agh
Dlaczego warto zostaćczłonkiem IEEE-AGH

Więcej informacji na www.ieee.agh.edu.pl


ad