Dityramb
Download
1 / 13

DiTyramb - PowerPoint PPT Presentation


  • 123 Views
  • Uploaded on

anno 2001. DiTyramb. Üsna Utoopiline Riik Uuritud ja dokumenteeritud Marjami , Merje , Irena, Karini ja Nete poolt. Ülevaade. Maailma ainus Päike paistab kogu aeg riigi kohal, ülejäänud Maailmas valitseb Pimedus.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'DiTyramb' - paco


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Dityramb

anno 2001

DiTyramb

Üsna Utoopiline Riik

Uuritud ja dokumenteeritudMarjami,Merje,Irena, Karini jaNetepoolt


Ülevaade

Maailma ainus Päike paistab kogu aeg

riigi kohal, ülejäänud Maailmas valitseb

Pimedus.

On 3467 a. p. PG (Pedro Gonzalese) Murrangulist Koorumist. See on aeg enne Suurt Kärbumist, st. enne, kui amööbidest ahvid arenesid.

Pimedus ei ole riik, Pimedus ei ole

isegi mitte määratletud maaala, aga

tal on valitseja - Tsurematu Draco.

Täpselt poole Maakera keskel (pool Maakera on veel avastamata) asub ajalooline lossriikDiTyramb.

DiTyramb on üdini HEA, seal on

abbseluuutselt kõikhea - hobused,

kartulimaa, iseloomud, kvaliteet,

kriitika, GUNN (jajaaa, tegu on

absoluutse monarhiaga) jne.

(1 probleem on tegelikult, aga see

pole dityramblaste süü, vaid ainult

Tsurematu Draco….

.


Öö tuleb kätte sedamoodi, et Ribi lendab Päikese ette. Päeval magab Ribi oma Urus.

Mullastik on üliväga viljakas, domineerivad leetmullad. Levinud on peedi- ja kurgikasvatus. Söögitaimedena kasutatakse ka mingeid juuri, aga neid te tänapäeval nagunii ei leia. Kuna DiTyrambis on KÕIK väga hea, siis puudub mõiste “saastunud” täiesti. Loomi on väga palju ja enamasti just selliseid, kes tänapäeval on absoluutselt välja surnud. Tänapäevastest elajatest on levinud lendoravad, sõbralikud krokodillid ja nugised. Öösiti laulab metsas päkapikk.

Loodus.

DiTyrambi pindala on 60 000 km2 . See ala on kaetud lossriigiga. Lossi ülemistel kihtidel tegeldakse põllumajandusega, kuna seal onPäikeselaastaringne juurdepääs. Alumistel kihtidel leidub palju mägesid rikkalike teemantivarudega, samuti kullarikkaid jõgesid.

Veekogusid on päris palju ja need on eranditult kohutavalt sügavad, ulatudes lossi alumiste kihtideni. Vesi neis on väga puhas, aga kuidas, ei tea mitte üks keegi.

Metsast ala on vähemalt 248, aga neid ei ole keegi täpselt üle lugenud. Peamiselt on tegemist Siberi mägimändidega, sekka ka tammi, elupuid, pöökpuid ja igasuguseid teisi.

Tuul puhub arvatavasti 3 m/s, aga kui päris aus olla, siis seda pole keegi täpselt üle mõõtnudki, tegemist on hinnangulise arvuga. Sademete hulk on piisav, et põud esineks harva.

.


Hierarhia Päeval magab Ribi oma Urus.

Gunn

Pühkijad

(Seadustetegijad)

Preestrid

(Religioon)

Nuiahoidjad

(Sõjavägi)

Perenaine

Korilane

Puuraidur

Kütt

Turumutt

Kaevur

Elukutseline

Ruudi

Hoor

Koljat

Statistik

Museist

Ateist

Jaa Nii Edasi

Filosoof

Talitaja

.


RIKKAD. Päeval magab Ribi oma Urus.

Ühiskonna struktuur.

Lühidalt DiTyrambi kolmest eliitklassist.

DiTyramb on jubeväga kõrge linn ja mida kõrgemas linnaosas sa elad, seda rikkam sa oled. Rikkus ei seisne aga rahas, vaid võimus. Seega on “rikastel” palju-palju võimu, aga veega vehe raha.

Kohe lendab ekraanile maal

ja sellel maalil on kujutatud “rikkad”,

keda vaevab pidev rahapuudus.

Maali autor on tundmatu

kunstnik Rudolfo Te’rahhaka,

teos kannab nime “Simman”

Auahned täidavad oma ambitsioone majanduslikest hüvedest loobumise hinnaga, kuid võivad see-eest lausvaesuses elades läbi viia reforme, organiseerida nii palju, kui süda lustib, kamandada kõiki, kes madalamal elavad ja pealegi on neil terve hunnik end iseharivat põllumaad, millelt nad hommikuti süüa käivad korjamas.

DiTyrambi kolm eliitklassi võivad elada minimaalselt 2000 meetrit üle merepinna (DiTyrambi kõrgeim punkt asub 9476 m üle merepinna ja sinna on Ribi oma koduuru kaevanud).

PÜHKIJAD - eliitklass, mis võtab vastu seadusi ja karjub need TORU mööda alla

(TORU - keskväljakult alguse saav 9 km pikkune šaht, mida mööda liiguvad ametlikud teated verbaalsel-vokaalsel kujul)

NUIAHOIDJAD - sõjaväeline eliitklass, mis tegeleb DiTyrambi ainsa probleemi, välisvaenlase Tsurematu Dracoga. Temaga peetakse pidevaid läbirääkimisi, aga Ula-lahingu aegu Draco solvus ega räägi nendega enam. Sellest on möödas juba 300 aastat. Peale läbirääkimiste tegeldakse ka tapatalgute läbiviimisega lendkärbeste seas.

.


PREESTRID Päeval magab Ribi oma Urus. - DiTyrambi kolmas ja võimsaim eliitklass, mis tegeleb tiheda suhtlemisega Vaimudeilma ja Niisama Ilmaga.

VAIMUDEILM - peale surma visatakse dityramblaste kehad üle Välismüüri Pimedusse, kuid nende vaimud lähevad Kabelisse ja hakkavad seal elama oma elu. Aegade jooksul on Kabelisse kogunenud oma 101 miljonit vaimu ja nendel on seal suhteliselt kitsas. Plaanitakse ulatuslikke juurdeehitusi.

NIISAMA ILM - DiTyrambi ainus jumal, kes hoolitseb, et ka linna alumistes kihtides Päike paistaks, õhk selge oleks ja niiskus vaid mööda jõgesid voolaks. Loomulikult on tema pädevuses ka linna ülemiste kihtide ilma tegemine.

Pildil kujutatud Kabel

.


Ühiskonna struktuur Päeval magab Ribi oma Urus. .

VAESED.

DiTyrambi alumistel kihtidel on massiliselt kulda ja vääriskive ning sealsed elanikud suplevad rikkustes.

Mida rohkem aga vara, seda vähem omab omanik võimu. Kõige varakamad ei tohi isegi omapäi otsustada, millal tualettauku külastada, kõik käsud tulevad kõrgemalt. Kõige enam inimesi elab seepärast mõõdukal keskmisel kõrgusel, päris all elutsevad ainult suurimad ahnepätsud.

Nüüd aga kõige tähtsam asi - kõik elanikud on rahul, ooo jaa - otse ülimalt rahul. Sest alati on võimalik raha võimu vastu vahetada või vastupidi. Tuleb vaid muuta elukohta - kolida siis kas kõrgemale või madalamale ja loobuda ühest hüvest teise kasuks.

.


Gunn Päeval magab Ribi oma Urus.

GUNN -THE PÕHIMEES

Praegu onvõimul Gunn Gunn Gunn Gunn Gunn Gunn Gunn Gunn Gunn Gunn14

Ajalooliselt kõige esimese riigivalitseja, kelle ametinimetus on gunn, nimi oli Gunn. Tema järglast kutsuti Gunn Gunn (ehk lihtsalt Gunn ruudus), selle järglast omakorda Gunn Gunn Gunn (ehk Gunn kuubis). Gunni kõnetamisel on oluline välja öelda tema kümme esimest nime, siis võib kasutada kümne astmeid.

KUIDAS GUNNID VAHETUVAD?

Püha ime, mis teil sest?

Top Secret

.


Kui vana gunn otsustab, et tal on võimust kõrini ja ta tahab raha (st. kolib kusagile sügavale lossi alla), siis läheb ta keskväljakule ja karjub valju häälega Torusse: “Kes uus gunn on?!?” Seepeale astub uus gunn kaks sammu ettepoole. Kui gunn on aga tropdeedinud, siis kõmistab ta oma küsimuse kabeli ukselt väheke vaimsemal kujul.

Gunn

Siinkohal räägime ära ka gunni põhiülesande. Nimelt veeretab gunn oma päevi mööda Tornis Vihmalaulu lauldes. Sellega ta meeldib Niisama Ilmale, kes siis meelitatult vihma sajatab, kus aga palutud.

Kuna vihm on DiTyrambi elu alus, on säärane tähtis tegutsemine ainult riigi kõige tähtsama mehe (VÕI NAISE) - gunni - pädevuses. Preestrid muidugi võivad kaasa ümiseda, aga eestlaulja on ikkagi gunn.

TROPDEEDIMA - guahiira keeles (üldkasutatav DiTyrambis, peale selle on piirkonniti kasutusel veel mitu tosinat kohalikku murret) vanadusse surema.

Traditsiooniliselt elab gunn kuningriigi kõige haledamas majas….

Aga ikkagi…..

Kus...kuidas uus Gunn tuleb?

.


MAJANDUS. tahab raha (st. kolib kusagile sügavale lossi alla), siis läheb ta keskväljakule ja karjub valju häälega Torusse: “Kes uus gunn on?!?” Seepeale astub uus gunn kaks sammu ettepoole. Kui gunn on aga tropdeedinud, siis kõmistab ta oma küsimuse kabeli ukselt väheke vaimsemal kujul.

Majandus

PINDMISED KIHID - põldudel kasvatatakse peete, teravilja, levinud on leivapuu- ja igasugusemuu-istandused (viimastes kasvatatakse põhiliselt ruktšakki, eesti k. igasugune muu).

Kogu tootmine käib omatarbeks, importi-eksporti ei toimu. Tegelikult ei tunne välisnaabrid kirjatehnikatki, nii et neilt poleks nagunii midagi mõistlikku osta. Pealegi leidub DiTyrambis KÕIKE. Järgnevalt tutvustame DiTyrambi elanike tegevusalasid sõltuvalt sellest, kui kõrgel nende maja on, kuid õigupoolest soodustatakse väga isetegevust ja seega peavad mõned maisipõlde isegi 3000 meetri sügavusel Maa all, kus Päikesevalguse olemasolu eest hoolitseb Niisama Ilm…. Kaubeldakse kullatükkide ja alumiiniumiga. Paberraha tuntakse ka.

KESKMISED KIHID - tänu metsade olemasolule au sees küttimine ja korilus. Rahvas on ülilõbujanuline, seepärast teenivad hästi lõbumajapidajad. LÕBUMAJA - Kas: a) kalkunikasvatus? b) väljaõpetatud “lõbusate tüdrukute” kodu? c) mitte kumbki neist? ÕIGE VASTUS: C

ALUMISED KIHID - suured maagimaardlad, kullakaevandused, kõikvõimalike kristallide leiukohad. Palju püütakse veeelukaid ja süüakse ära.

.


Probleem tahab raha (st. kolib kusagile sügavale lossi alla), siis läheb ta keskväljakule ja karjub valju häälega Torusse: “Kes uus gunn on?!?” Seepeale astub uus gunn kaks sammu ettepoole. Kui gunn on aga tropdeedinud, siis kõmistab ta oma küsimuse kabeli ukselt väheke vaimsemal kujul.

MURELAPS - TSUREMATU DRACO

.


Probleem tahab raha (st. kolib kusagile sügavale lossi alla), siis läheb ta keskväljakule ja karjub valju häälega Torusse: “Kes uus gunn on?!?” Seepeale astub uus gunn kaks sammu ettepoole. Kui gunn on aga tropdeedinud, siis kõmistab ta oma küsimuse kabeli ukselt väheke vaimsemal kujul.

Tsurematu Dracoon kõigi lendkärbeste valitseja.

LENDKÄRBSED - guahiira k. pahad, elajad, kes elavad väljaspool DiTyrambi (väljaspool ainult elajad elavadki).

Draco on surematu, kuna ta jõi omal ajal ühte teatud eliksiiri. Viimasel ajal on tal aga hakanud esinema ägedad seedehäired, sest nagu öeldakse…….

.

.

.

.

.

.

.

Lossriigi ja lendkärbeste vahel käib pidev...

SÕDA, aga selge on see, et välja surra ei kavatse mitte keegi. Kaotused on igati kooskõlas võitudega.

Dityrambi argipäeva sõda ei puuduta, sellega tegelevad vaid sõjafanaatikutest nuiahoidjad, kes on auväärse lahingus hukkumisega väga rahul.

.


Lõpp tahab raha (st. kolib kusagile sügavale lossi alla), siis läheb ta keskväljakule ja karjub valju häälega Torusse: “Kes uus gunn on?!?” Seepeale astub uus gunn kaks sammu ettepoole. Kui gunn on aga tropdeedinud, siis kõmistab ta oma küsimuse kabeli ukselt väheke vaimsemal kujul.

SEE ON NÜÜD LÄBI….

SEE - ‘slaidiprogramm’ asesõnade sümboolikas

Kuna aegruumi olemasolu ei ole veel tõestatud ja seetõttu on raskendatud selles hulkumine, kasutasime ajaloo taastamisel omaenda fantaasiat (me = needsamad, kes esimesel slaidil kirjas olid, siis - Marjam, Merje, Irena, Karin ja Nete). Kõik tekkinud küsimused saata aadressile [email protected] või küsida nüüd kohe (see on siis 9. Aprillil 2001) ja pärast enam mitte norida.

Aitäh aja ja mõnede muude asjade eest ning Ongi Kõik.

.


ad