Renowacja Aktu Chodzenia jako podstawowego wskaźnika Zdrowia Człowieka Rozumnego - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Renowacja Aktu Chodzenia jako podstawowego wskaźnika Zdrowia Człowieka Rozumnego PowerPoint Presentation
Download Presentation
Renowacja Aktu Chodzenia jako podstawowego wskaźnika Zdrowia Człowieka Rozumnego

play fullscreen
1 / 100
Renowacja Aktu Chodzenia jako podstawowego wskaźnika Zdrowia Człowieka Rozumnego
125 Views
Download Presentation
onawa
Download Presentation

Renowacja Aktu Chodzenia jako podstawowego wskaźnika Zdrowia Człowieka Rozumnego

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. Renowacja Aktu Chodzenia jako podstawowego wskaźnika Zdrowia Człowieka Rozumnego Taki Akt działalności życiowej Organizmu Człowieka Rozumnego jak chodzenie, można nazwać „Lotem do Celu!»

 2. Nauka sensfizjologika dowodzi, że Organizm Człowieka Rozumnego jest analogiem statku powietrznego, w jakiś sposób przywiązanego do Planety. Statek ten jest pędzony “wolą wiatru wpływów życia Zewnętrznego”. Lecz może on także przenosić sam Siebie, dokąd Sam zechce – ale już “wiatrem swoich działań Wewnętrznych”… Tylko w pierwszym wypadku ten “Statek Powietrzny” jest analogiem Człowieka Rozumnego. A w drugim – “Statek Powietrzny” jest analogiem Człowieka Świadomego. CZYŻ MÓWISZ PRAWDĘ? I JA NAPRAWDĘLATAM?

 3. W oparciu o to wyciągamy logiczny i ważny dla Człowieka Świadomego wniosek: Najbardziej skomplikowaną pracą dla Organizmu Człowieka Rozumnego jest… trzymanie się ziemi! Ale jeszcze bardziej skomplikowaną pracą Organizmu Człowieka Rozumnego jestosadzenie Siebie bliżej do ziemi. A jeśli to właśnie tak, TO NAJLEPSZA METODA ODNOWY SIŁ CZŁOWIEKA ROZUMNEGO Podnieść się i “Iść z wiatrem”, może za swoimi myślami, a może tak, po prostu. ALE IŚĆ!!! Nie wiesz, jak odnowić siły? Trzeba nauczyć się chodzić!

 4. Właśnie od Tego – JAK NAUCZYĆ SIĘ PODNIEŚĆ I IŚĆ– zaczniesz poznawać, czym naprawdę jest Stan Ciągłego Zdrowia! Czy zadawałeś sobie kiedykolwiek następujące pytanie: «Jak to możliwe, żeby Człowiek, który w 80% składa się z wody (taka sobie beczka o wadze 60,80,100 і więcej kilogramów) z łatwością i bez problemów przemieszczał się, do tego jeszcze Pionowo, po Planecie? Kto i w jaki sposób przenosi go z miejsca na miejsce i Dlaczego?” “Kto i w jaki sposób przenosi go z miejsca na miejsce?” “А DLACZEGO?!”

 5. Odpowiedź chyba kryje w sobie następujący Fakt: Mała Chmurka (o długości gdzieś około dwóch kilometrów) z ziemi wydaje nam się drobna i leciutka jak piórko, lecz niesie ona w sobie nie mniej niż dziesięć tysięcy ton wody!” Jak to mozliwe? 10 000 тон To dziwne. Jak tak olbrzymia waga może tak lekko i swobodnie przypływać sobie wysoko ponad naszymi głowami?” Wiesz, że Chmurka jest zimna i że składa się z kryształów wody i że Ona… Ale nie bedę Tego wszystkiego opowiadać o Chmurce – to jej tajemnica!

 6. Lepiej wyjaśnijmy sobie to, co dotyczy bezpośrednio nas: «Dzięki czemu Człowiek, który stoi tylko na dziewięciu punktach stopy, i, jak już podkreślałem, jest tak ciężką “beczką z wodą” jednak stoi i nie pada?!» Ale oto ta “beczka z wodą” (cialo Człowieka Rozumnego) wyznaczyła sobie jakiś CEL – i …poszła!!!Jak to możliwe?! Аle wszystko, jak wyjaśniła nauka sensfizjologika, jest bardzo proste: Ktoś i za pomocą Czegoś trzyma Człowieka z góry za ciemię... а gdy Człowiek Rozumny ma iść dokądś lub wjakimś Celu… ТО PRZENOSI GO, TRZYMAJĄC ZA TO CIEMIĘ, Z MIEJSCA NA MIEJSCE!

 7. Ukraińscy kozacy robili sobie na czupku glowy “osełedca”. Dlaczego? Osełedec (ukr. oселедець, dosłownie 'śledź‘), to czub, wąski kosmyk włosów na czubku ogolonej głowy, spleciony w warkocz lub rozpuszczony, noszony przez kozaków zaporoskich zczególnie w XVII wieku.Kozacki osełedec był fryzurą analogiczną do podgolonego czuba polskich szlachciców w XVI/XVII w. (materiał z Wikipedii) Czyż to nie jest jasne?! Kozacy dobrze wiedzieli o “Tym Kto Ciągnie Człowieka Rozumnegoza Ciemię DoGóry”! Dlatego stworzyli więc coś takiego jak osełedec, żeby pomóc “Temu Kto Ciągnie DoGóry”. Napewno żeby można było lekko skoczyć na konia, i, jeśli zaistnieje taka potrzeba, –po prostu lecieć“nie czując nóg”!

 8. Żydzi i papierz uczynili inaczej – chyba dlatego aby mniej przemieszczać się Planetą (przecież na miejscu nawet kamień porasta mchem), noszą oni na ciemieniu specjalną czapeczkę. A może także dlatego aby ciągle odczuwać to miejsce i odczuwać działania “Tego Kto Ciągnie Do Góry”. A być może nawet licząc na to, że jeśli w “Tym Kto Ciągnie DoGóry”, nagle zrodzi się zamiar pociągnięcia zbyt mocno… To pociągnie tylko za czapeczkę, a ciało pod ciemieniem zostanie przy ziemi! Widocznie ichnie religie wiedzą, dlaczego...

 9. А mnisi tybetańscy – golą w ogóle całą głowę! Tak są nienasyceni w swoich uczuciach do “Tego Kto Ciągnie Do Góry”! А, na przykład, mnisi dominikanie, wygalają specjalne koło na ciemieniu... І jedni, і drudzy golą ciemię i głowę po to, aby wyróżnić w ten sposób swoją głowę wśród głów pozostałych Rozumnych i zwrócić na siebie Uwagę TegoKto Ciągnie Do Góry…

 10. Аle dlaczego dookoła jest tyle łysych i łysiejących – i prawie wszyscy są płci męskiej?! Może oni, jak mnisi tybetańscy, lub mnisi dominikanie, chcą się wyróżnić spośród pozostałych Rozumnych - dla “Tego Kto Ciągnie Do Góry”?! Albo lysieją, żeby lepiej (albo mniej) odczuwać Tego Kto Ciągnie dogóry? А może łysieją dlatego że nie mają potrzeby skakać na koniu czy pędzić gdzieś i po coś… wszyscy i wszystko przyniosą im sami… Któż wie, gdzie leży prawda? А co masz robić Ty? Jak masz poznać i odczuć “Tego Kto Ciągnie Do Góry? Jak masz się wyróżnić spośród reszty Rozumnych, i na dodatek zrozumieć: Dlaczego?! “TEN, KTO ZMUSZA DO WSTANIA” (tak brzmi Imia Boga użudów)

 11. Odpowiedź na te wszystkie pytania nauki sensfizjologiki jest bardzo prosta: musisz zacząć... uczyć się chodzić! Przecież, gdy chodzisz, to zaczynasz rozumieć i wiedzieć, a to jest tak pokrzepiająca wiedza, że “Ten Kto Ciągnie Cię Do Góry” już wyróżnił Cię spośród reszty Rozumnych iprzenosi gdzieś Tam! (gdzie Sam miałeś zamiar się dostać) І PRZENOSI “GDZIEŚ TAM!” GDZIE SAM MIAŁEŚ ZAMIAR SIĘ DOSTAĆ

 12. А ci, którzy nie mają Swoich Zamiarów – onialbo biegają Tam ale z powrotembez chęci nazawsze iść dalejalbo siedzą bez Celu i Misji, albo już leżą chorze, albo żyją w mękach– więc nawet Ten, Kto Ciągnie Do Góry i Przenosi, zaczyna mieć wobec takich wątpliwości: Czy tak naprawdę chcesz dogóry czy nie?! (wstawać w pion jako Czlowiek Rozumny) Więc pomóż Mu! Przestań biegać bez Celu i Misji, siedzieć bez Celu i Misji, leżeć bez Celu i Misji, lub chodzić bez Celu i Misji, cierpiąc męki bo jesteś bez Celu i Misji …PODNIEŚ SIĘ, STAŃ, i tylko wtedy potrafisz dostrzec Swój Cel i Misję. Bo biegając bez Celu i Misji, a tylko “dla siebie” siedząc godinami bez Celu i Misji, leżąc bezCelu i Misji, zagłębiając się we własnych mękach... możesz po prostu nie zauważyć Drzwi do Radośći Życia, aqlbo zamknuć Drzwi do Rozumnośći/ (Pionowośći Mobilnejjak fundamentu Stalego Zdrowia).

 13. Przecież Ten Kto Ciągnie Do Góry i Przenosi WŁAŚNIE CIEBIE – Przenosi Cię tylko tam, “gdzie Sam masz zamiar dostać się w jakimś Celu”. Chodzenie – to nie chodzenie, a osiąganie! A więc, sam proces chodzenia – to Twoje ciągłe starania o osiągnięcie Swego Własnego Zamiaru,dosiągnięcie go całą Swoją Istotą! A, na dodatek, podniesienie się wyżej…NIŻBYŁEŚ I JESTEŚ TERAZ! Technologia procesu chodzenia jest prosta – «Chcę zobaczyć!» A więc: “Zobaczyłem Coś ciekawego i zapragnąłem”(spróbować, podotykać, zbadać, obejrzeć)i cialo…poleciałem do! Przecież, zgódź się, w pewnym momencie Aktu chodzenia stajesz na dużym palcu jednej z nóg!Dięki takiemu UNOSZENIU SIĘ NAD PLANETĄ zaczynasz widzieć jeszcze dalej… (to bardzo ważnawiedza dla tych, którzy mają problemy ze wzrokiem!). Zaledwie jeden tylko Krok! А jaka otwiera się Perspektywa!

 14. Chodzenie – to nie chodzenie, a osiąganie! Obraz Leonardo da Vinchi “Jan Chrzciciel” pokazuje “Ideu Rozumnośći i Zdrowia” (idż w pion – do góry!) On, Leonardo da Vinchi, natychmiast wiedzial!!! co znaszy i oznacza chrzcienie. Nauka sensfizjologika dowodi, że “obrubka wodą” (jako rytualchrzcienia) “wymyszlono” dla tegożeby pobudić systemy Organizmu Czlowieka Rozumnego, “który podnoszą rozumnu glowu do góry a cialo do pionu”.

 15. Lecz gdy dążysz do lotucałą Swoją Istotą, całym swoim ciałem, działającym w Twojej własnej Intencji – to, zauważ, elementarnie padasz. ...Ale Twój Organizm nie może dopuścić do Twojego upadku w trakcie Lotu! Jest on idealnie dostosowanym do grawitacji ziemskiej i antygrawitacji kosmicznej i jest uniwersalnymn Systemem Ochronnym. Każda jego funkcja powołana jest do tego by chronić Twoją Pionowośćprzed upadkiem, więc on po prostu w obliczu Wszechświata NIE POZWOLI Ci upaść “twarzą w błoto”.

 16. І dlatego aby utrzymać Cię w pozycji Pionowej – w trakcie upadku wyrzuca do przodu stopę! І jeśli ktoś z Szanownych Czytelników uważa, że swoje nogi człowiek przestawia sam – to głęboko się myli. Samodzielnieprzestawiają je tylko ludzie starzy i chorzy!!! I w ten sposób pogarszają oni Swój stan, ponieważ nie dają stopie;swobody wypadu w przód, w celu ochrony ciała Człowieka Rozumnegoprzed upadkiem,i dla nowego podniesienia-lotu. I właśnie to – ich,ktostarzy i chorzy, brak zaufania do nogi i ich, kto starzy i chorzy, STRACH PRZED UPADKIEM – kaleczy Programowy proces Wzajemnej Działalności i Wzajemnego Działania Kosmosu i Planety (przez Twój Organizm!) Rzeźba ilustruje technologię chodzenia jako funkcjonalnego systemu wahadłowego dla lotu Człowieka Rozumnego do Swego Zamiaru

 17. Jest to krytycznym błędem tych ludzi! Nauka sensfizjologika dowodzi: kości, mięśnie, stawy, końcówki nerwowe, które zabezpieczają funkcje nogi jako realizatora Aktu chodzenia, zostały zaprojektowaneprzez Stwórcę w taki sposób, aby noga zadziałała jako System Ochronny tylko wtedy… GDY ONA SWOBODNIE ZWISA W STAWIE BIODROWYM. І tylko wtedy, gdy noga swobodno zwisa w stawach biodrowych, ona W PRAWIDŁOWY SPOSÓB odczuwa stopą powierzchnię Planety! Nie dawać nodze swobody z powodu, na przykład, strachu upadku, albo przed istniejącym, lub, co gorsza, już dawno minionym bólem (patrz Prawo Osi na początku książki) – to tak, jakby zmuszać ptaka do lotu, uprzednio związawszy mu skrzydła. “Gdy będę wolna od Twoich działań w stawie biodrowym,wtedy będę lepiej odczuwać stopą powierzchnię Planety, i właśnie wtedy Tybędziesz ciągle zdrowy” (mówi do czlowieka noga) Gdy jestem wolna w stawie biodrowym, to lepiej odczuwam Planetę…

 18. Proszę o zapamiętanie tej Tezy:“Gdy jestem wolna w stawie biodrowym, to lepiej odczuwam stopą Planetę” i realizowanie jej przez całe swoje życie! I wtedy Stan Ciągłego Zdrowia stanie się Twoim dobrym przyzwyczajeniem. А czy chcesz wiedzieć, w jaki sposób ją realizować?To bardzo proste: jeśli gdzieś coś zabolało – zwiększaj ból!Uciekając przed Bólem – zmuszasz go, aby Cię gonił! (jak to się dzieje – poeksperymentuj z pierwszym lepszym groźnym psem). Starożytni Chińczycy Znali tę TAJEMNICĘ nogi, którą odkrywa Ci nauka sensfizjologika, i nazwali punkt akupunktury, położony pod palcami stopy, jasno i wyraźnie: JUŃ TSUAŃ – “Wielkie Tryskające Źródło»! Klasyczny schemat ergonomiki stopy „Tak boje się łaskotek!!! Bo jestem taka czuła” (Stopa)

 19. Warto Ci podczas stania lub w trakcie chodzenia “otworzyć” Źródło Juń Tsuań – to znaczy, ODCZUWAĆ ten punkt – zacznie on tryskać energią, tworząc z Twojego ciała FONTANNĘ DZIAŁAŃ. “Metoda” stymulacja punktu JuńTsuań – “jak początku fontanny ciala i jego działań “ (pszez obraz Pikassa)

 20. Juń Tsuań LaoGun Te Punkty współdziałają ze sobą zgodnie z Prawem Osi

 21. Twój Organizm jest idealnym Systemem Ochronnym!Który BEZ PRZERWY analizuje Stan Twojego bezpieczeństwa i BEZ PRZERWY wymyśla "środki profilaktyczne", żebyś przypadkiem nie upadł. A teraz wyobraź Siebie na jego miejscu, jak się może czuć, jeśli nie ma kontaktu punktu Juń Tsuań z powierzchnią Planety?! Uwaga! Człowiek Świadomy po prostu musi zawsze uwzględniać tą zadziwiającą właściwość – odczucie punktu Tryskające Źródło. Przecież właśnie to odczucie będzie jego, Twojego Organizmu, pomocniczą energią i siłą przy korzystaniu Ciebie z nawyków Kultury Fizjologicznej jak technologii ciągłejrenowacji zdrowia za pomocą Aktu chodzenia w stanie Pionowości i Mobilności Pionowej. Dzięki właśnie temu punktowi Twój Organizm z góry wie, czego chcesz... Przecież Stwórca nauczył go zajmować się PROFILAKTYKĄ MOŻLIWEGO UPADKU! „O wszystkim wiem z góry” (Organizm)

 22. Powtarzam: Człowiek Świadomy zawsze musi uwzględniać taką technologię Organizmu jak organizacja organów i Układów w celu Tworzenia i Zapewnienia Pionowości. І właśnie odczuwanie punktu Wielkie Tryskające Źródło pomoże Ci podczas korzystania z Kultury Fiziologicznej dla Renowacji Ciągłego Zdrowia. Nauka sensfizjologika stwierdza: Dzięki właśnie temu punktowi Organizm z góry wie, że już chcesz... WSTAWAĆ! "„Ten, kto zmusza do wstania” rozmawia z Tobą przez swój mikrofon – Juń Tsuań! Ty, poznając Świadomość i Myślenie i Twojej nogi, i Twojego Organizmu, zgodzisz się ze mną w kwestii, że noga właśnie przez swój pierwszy Krok jako Akt Lotu do Twojego Zamiaru, już wykonała swoją funkcję – ochronienia Cię przed upadkiem – i niby wszystko jest w porządku... Ale to Ty tak myślisz! „Już wykonałam swoją pracę!” Nоgа: А Twój Оrganizm myśli nieco inaczej: “А jeśli nagle stopa trafi na coś niepewnego i zostanie zwichnięta?” “А jeśli coś się stanie nodze i nie potrafi ona utrzymać wagi ciała?” а jeśli..., а jeśli..., а jeśli...

 23. І wtedy TwójOrganizm wysyła z ewentualną pomocą nodze – na wypadek tych wszystkich “jeśli” – rękę. І ręka, która też wykonuje wypadw stawie (ramiennym) idzie do przodu. Tobie się tylko wydaje, że ręka poruszyła się sama!Wyrzucił ją do przodu Organizm “na wszelki wypadek!” Ręka: “Jeśli coś z nogą – ja jej pomogę!”

 24. Żeby przeświadczyć się o słuszności tej technologii Twojego Organizmu, popatrz na tych ludzi, którzy podczas chodzenia szeroko wymachują rękami! Dlatego żeoni wewnętrznie spieszą do celu! I ich ręka wyskakuje jak najdalej, obliczając siłę inercji ciała: “Bo jeśli ciało będzie padało, to daleko!” (tak sobie oblicza Organizm)

 25. Mamy tu do czynienia z pewnym “sprytem technologicznym” Organizmu. Przecież Organizm, wyrzucając jak najdalej ręce podczas chodzenia, przywołuje sobie do pomocy MIKROKATAPULTOWANIE. Zwróć Uwagę – na papirusach Egiptu, Faraoni zawsze trzymają “Anch”. Jest to nie tylko alegorią Pionowości Człowieka Rozumnego, lecz także instrumentem dla lotu – “Lot za Anchem!” Faraoni, rozhuśtując swoje ciało Anchem, w ten sposób czynili z procesu chodzenia coś na kształt huśtawki powietrznej – i lecieli! Przecież podobnie jak Anch działa również ręka i ratuje Cię przed tymi wszystkimi „a jeśli”. I“dzęki ręki” Twoje Ciało staje się namiastką aparatu latającego! Przecież istota huśtawki – to podniesienie na wysokość. Іnstrumenty dla lotu-chodzenia

 26. Istota huśtawki – podniesienie na wysokość (ODERWANIE SIĘ OD ZIEMI!)

 27. W tym kontekście wydaje się interesujące poznanie przez Ciebie jeszcze jednego elementu technologii Aktu chodzenia jako możliwości osiągnięcia Stanu Ciągłego Zdrowia. Jak wiadomo, łączna waga ręki i głowy Człowieka Rozumnego jest równa wadze nogi. DLACZEGO? Odpowiedź jest prosta – dla tego samego: “Lotu do Celu”. A ściślej – dla stworzenia warunkówdo takiego Lotu. Korpus Organizmu Człowieka Rozumnego jako układ idealnie Pionowy, równieźjako środek między tymi wartościami wagowymi, UWAŻNIE ŚLEDZI, aby waga głowy i waga ręki z nogą zawsze się zrównoważały. Inaczej – Katastrofa! zawsze się zrównoważały

 28. Na tym polega problem wielu moich pacjentów! Zamiast dać całkowitą swobodę rękom W STAWACH RAMIENNYCH, pacjenci trzymają ręce zawsze “w pogotowiu” (czy istnieje taka potrzeba, czy nie), i w ten sposób zakłócają harmonię wzajemnych oddziaływań wagowych! A wtedy Twój Organizm “ze strachu” – przecież jest to dla niego sygnałem, że coś złego stało się nogom… w ogóle przestaje chodzić!

 29. Podobne przyzwyczajenie – trzymania rąk w ciągłym napięciu i podczas stania, i podczas siedzenia,a w szczególności podczas chodzenia – to tylko pamięć o dawnym, minionym bólu… …Niejeden raz w dzieciństwie, i również później, człowiek upadał i uderzał się w rękę… Bolało. Być możeTy tylko się uderzyłeś, a ktoś inny miał zwichnięcia lub nawet złamania… І teraz ręce, które ODCZUŁY BÓL, instynktownie podczas chodzenia chronią siebie – PRZED EWENTUALNYM BÓLEM. Boję się! Boję się!

 30. No i co to jest za lot?! Przecież zamiast ręki (niezbędnej jako pomoc dla nogi) do przodu leci łączna masa głowy, rąk i korpusu ciała… a nogi… nogi TYLKO JĄ DOGONIĄ! Wiadomo że podczas normalnego Aktu chodzenia, cała masa ciała przetacza się na dużym palcu nogi przez umowną linię pionową, która, “idąc z Kosmosu”, przechodzi przez niego (dużego palca) do powierzchni Planety. I w pewnej chwili Twojego Kroku – w fazie maksymalnego lotu, dogóry i do przodu, – ta linia pionowa przecina się z korpusem ciała i wtedy druga noga, obliczając moment inercji i ewentualnego Twojego upadku, wykonuje wypad w stawie biodrowym w ślad za stopą… I znowu Cię ratuje!

 31. І, jak zawsze, jej na pomoc - «na wszelki wypadek» - spieszy druga ręka… Na tym się kończy cykl “PRZENOSZENIA WRAZ Z PRZELOTEM” takiego klejnotu, jakim jesteś Ty dla Ziemi i Kosmosu! І jeśli twój zamiar pozostaje aktualny – na przykład, realizujesz Misję, lub Twoim Celem jest praca, wypad na ryby, do sklepu czy do teatru, lub przeżycie 10000 lat... To Ciało Twojej Realizacji koniecznie Cię tam dotransportuje… W CAŁOŚCI I BEZ USZKODZEŃ! Ale - powtarzam: Bez uszkodzeń tylko w jednym wypadku – jeśli Ty podczas tak ważnego i samodzielnego procesuOrganizmu w pełni zaufasz stopom, nogom, rękom i Samemu Organizmowi! Mój Cel – to 10 000… Nie, nie złotych, a lat! Stopo, Nogo, Ręko, Organizm – ufam Wam!!!

 32. Właśnie wtedy zaczniesz oglądać taki milu ŚWIAT! ...А nie ziemię przed sobą, “szukając oczyma zagubionych przez kogoś pieniędzy”, czyli drogi na tamten świat. Іnaczej koniecznie zadziała Prawo nauki sensfizjologiki: «Gdzie patrzą oczy, tam Cię niosą nogi, i tam idzie ciało». (czasem “na ziemię”, a później również “pod ziemię”) Sam je skierowujesz! Niekiedy, ucząc swoich pacjentów technologii renowacji Aktu chodzenia jako Fundamentu i Budowli Ciągłego Zdrowia, pytam: “A po Co masz iść pod ziemię?” ?! Nie znają odpowiedzi! А pacjentom, którzy tak boją się upadku, że “nie mogą nie patrzeć na ziemię” (aż korci, żeby napisać – pod ziemię) organizowuję “Demonstrację Rozumności Nóg”.

 33. Wybieram kogoś z otaczających, proszę, by zamknął oczy, i swobodnie, jak na spacerze, przeszedł się po gabinecie z zamkniętymi oczyma. Sam w tym momencie ukradkiem kładę na jego drodze papierek. Zdziwienie innych pacjentów nie zna granic! Praktycznie nigdy stopa NIE NADEPNIE NA PAPIEREK!!! Noga, jeśli nawet miała już nadepnąć na papierek, jednak go ominie… Tak się dzieje zgodnie z następującym Prawem nauki sensfizjologiki:“Stopy mają Oczy”. І, zgodnie z tym prawem, noga koniecznie postawi stopę poza papierkiem! Czasami bywa tak, że osoba, która idzie z zamkniętymi oczyma, czuje się wobec innych trochę niezręcznie – wtedy z powodu inercji stopa może “nie zdążyć” ominąć papierek i częściowo staje na nim… ALE KONIECZNIE PRZY TYM ZACHWIEJE SIĘ Z NIEPEWNOŚCI! Таk wrażliwa jest nasza stopa! “Tak boje się łaskotki!!! Bo jestem taka wrażliwa” (Stopa) po takiej demonstracji Rozumności Nóg moi pacjenci, którzy “nie mogli nie patrzeć na ziemię”, zaczynali, JUŻ UFAJĄC SWOIM NOGOM, oglądać Świat, stając się właśnie dzięki temu Ciągle Zdrowymi.

 34. Teraz i Ty, chociażby od czasu do czasu, przeprowadź renowację Ciągłego Zdrowia i tak ważnego, NAJWAŻNIEJSZEGO DLA CZŁOWIEKA ROZUMNEGO aktu życiowego, jak możliwość pionowego przemieszczania się po Planecie (chodzenia). Zaczynaj uczyć się chodzić po Planecie! Nauka chodzenia sensfiziologicznego przeprowadzana jest według następującej technologii: Wstań i wyprostowanym ciałem… i padaj do jakiegoś obiektu w polu Twojego widzenia. Oto i cała technologia, i cała nauka!Zwróć Uwagę, jak podczas takiego upadku, ratując Cię przed uderzeniem się “nosem o Planetę”, przed Tobą koniecznie wypadnie noga (mężczyznom lewa, kobietom prawa).I tak “padaj” do Celu dalej i dalej, chociażby, jak już mówiłem, do 10000 lat! Tylko pozbaw Ziemię i Podziemie uwagi Twoich oczu! Idziesz w Locie! А przed Tobą, chroniąc Cię przed jakimkolwiek upadkiem i chroniąc Twoją Pionowość, czyli Rozumność, czyli Zdrowie, po kolei wypada do przodu raz jedna, raz druga noga…

 35. Niektórzy mnie zapytają: “Dlaczego mężczyźni wykonują pszy pierwszym kroku wypad koniecznie lewą nogą, a kobiety prawą?” Odpowiedź na to jest bardzo prosta – jak zawsze w nauce sensfiziologice – dla Zapewnienia Równowagi Pionowej! Ja, między innymi, żeby przetestować “męskość” i “kobiecość” pacjentów po leczeniu – czyli poziom ich zdrowia hormonalnego i ogólnego – proszę ich zacząć iść… I patrzę, z której nogi pacjent lub pacjentka zrobi Pierwszy Krok. Zwróć Uwagę na taki fakt – kobieta najczęściej trzyma niemowlę z lewej strony. Dlaczego? Żeby dziecko słyszało spokojne i łagodne bicie jej Serca.

 36. Właśnie dlatego prawa noga kobiety, gdy robi pierwszy krok, swoją wagą, działając zgodnie z Prawem Osi, harmonizuje nieodpowiednią do równowagi sytuację. Natomiast mężczyźni przyzwyczajeni są pracować prawą ręką (do tego przystosowana jest większośćZiemian) dlatego lewa noga mężczyzny, którarobi pierwszy krok, działając zgodnie z Prawem Osi, bierze na siebie inicjatywę zapewnienia Równowagi Pionowej... Tak przetrwała stulecia “nierównomierność genetyczna”. Ale Człowiek Świadomy powinien pamiętać następującą rzecz: Wyżej powiedziane (test na kobiecość a męskość) – która z nóg jako pierwsza ratuje przed upadkiem – nie jest wskaźnikiem Idealnego Zdrowia! Przecież nauka sensfizjologika jako nauka Kultury Fizjologicznej Człowieka Świadomego akceptuje właśnie Stan Ciągłego Zdrowia… Człowieka Świadomego! А takim stanem może być tylko Stan Idealnej Pionowości podczas przemieszczania się po Planecie. (i to niezależnie od żadnych czynników: "pogodowych" lub innych). Właśnie dlatego dla zapewnienia równowagi lewego i prawego oraz przodu i tyłu, podczas renowacji Programu Pionowości Mobilnej (Aktu chodzenia), przeprowadź od czasu do czasu trening sensfiziologiczny pod tytułem “Wszystko na odwrót!”. Gdy “padasz całym ciałem do Celu”, to świadomiedaj możliwość wykonania wypadu “nieprawidłowej” dla Swojej płci nodze.

 37. А jeśli postawiono Ci diagnozę, że coś jest nie w porządku z hormonami… wtedy daj możliwość wykonania wypadu “prawidłowej” nodze, i wyleczysz w ten sposób swój Układ hormonalny. W Indiach – gdzie w ciągu stuleci jest troskliwie chroniona wiedza o Kulturze Fizjologicznej – podczas procesji zawsze bacznie śledzą, aby dziewczynki zaczynały iść tylko z prawej nogi! Rytuał istnieje, a Dlaczego, być może zapomniano...nauka sensfizjologika daje prostą odpowiedź: “Tak olbrzymia siła, tak olbrzymia szybkość przebudowy Hormonów!!!” Na rysunkach: To gimnastyka kobiecości za pomocą procesu ubierania sari! Właśnie takeubranie narodowe akcentuje fiziologiczne odczucie ”dziecka przy sercu”. W ten sposób Organizmkobiety uczy się opierać na prawej nodze. Tak ubierania sari trenuje mięśnie kobiety, żeby dzieckonie miało wagi! Ubieranie sari również trenuje mięśnie międzyżebrowe i mostkowo-żebrowe oraz stawy kręgowo- żebrowe, żeby kobieta miała KOBIECY oddech. Ubieranie sari uczy wykonywaniu obrotów korpusem ciała “po kobiecemu”(a ściślej piersią a nie głową)... і td.

 38. Szkoda, że objętość tej książki nie daje mi moiżliwości podania tu analizy sensfiziologicznej znaczenia strojów ludowych kobiet różnych narodowości dla renowacji “Kroku w życie” – Dlaczego są właśnie takie, a nie inne… Ale wynalazłem technologię renowacji Produktywnej Pionowości dla obu płci – trudno jest odnaleźć prostszą technologię ciągłejrenowacji zdrowia Twojego Organizmu!I mózgu, i rdzenia, i układu ruchowego. Gimnastyka Mentalna (Jak zawsze zawiadamiam na swoich wykładach – warta jest nagrody Nobla!) Gimnastyka Mentalnaod nauki sensfizjologiki jest odrębną kategorią Kultury Fiziologicznej Człowieka Świadomego. Nie jest ona nawykiem gimnastycznym, w dosłownym znaczeniu tego wyrazu, jest treningiem odczucia “prawidłowości” lub “nieprawidłowości” tych lub innych działań Twojego Organizmu. I ta gimnastyka sensfiziologiczna została nazwana przeze mnie “Mentalna” dlatego, że wymaga ona od Ciebie świadomej analizy i świadomych działań na podstawie Logiki. Na podstawie Logiki!!!

 39. Dla przykładu. Istnieje Gimnastyka Mentalnapicia, którą nauka sensfizologika proponuje jako jeden z nawyków Kultury Fizjologicznej. Pozycja wyjściowa:Pij to, co chcesz, ale SŁUCHAJ, w jaki sposób ten Akt działalności życiowej wykonuje Sam Organizm, co on w tej chwili czyni z napojem... I w ten sposób zwrócisz Uwagę, że Twój Organizm – nie pije!!! Coś tam przeżuwa i robi z płynem zębami, maca plynjęzykiem, przewraca, i tylko z rzadka po trochu połyka… Właśnie to jest Aktem Człowieka Świadomego – uświadomienie Aktu Fiziologicznego, jako analiza działań Swojego Organizmu (teraz przy przeniknięciu płynu do Wewnątrz). Gimnastyka Mentalna – to jest właśnie technologia słuchania, analizowania i rozumienia LOGIKI DZIAŁAŃ Organizmu. Ależ jak on to robi?!!!!

 40. Żegnaj, cukrzyco! Nazwijmy takie świadome słuchanie podczas tego Aktu Organizmu ŚWIADOMYM PICIEM. Właśnie taka Gimnastyka Mentalna pod tytułem “Akt Świadomego Picia” podaruje pacjentowi z cukrzycą Święto Zdrowia. Po prostu wielu wyleczy! А są, na przykład, takie Gimnastyki Mentalne jak Akt Świadomego Wkładania Ubrania, Akt Świadomego Ssania Cukierka, Akt Świadomego Naciskania Klawiszy Komputera lub Świadomej pracy z “myszką”… i tak dalej, i temu podobne. Іdea i sensfizjologika Gimnastyki Mentalnej są proste. Nie gwałcisz Organizmu swoimi zwykłymi działaniami, a “puszczasz na wolność” jego własny proces technologiczny dla rozwiązania Twojego konkretnego zadania życiowego…A dla Organizmu to jak “manna z nieba”!Lubi On rozwiązywać “łamigłówki życiowe”.

 41. Gimnastyka Mentalna – to nie nudne powtarzanie jednakowych ruchów, a mnóstwo wariacji takich “ćwiczeń gimnastycznych”. Przecież się zgodzisz, że istnieje mnóstwo ciekawych Aktów działalności życiowej, czyli specyficznych procesów osiągania Stanu Ciągłego Zdrowia – procesów wsłuchiwania się.Procesów analizy, i nawet (wraz ze zdobyciem doświadczenia) prognozowania działań Organizmu i rozumienia LOGIKI JEGO TECHNOLOGII… … … … Аle wśród Gimnastyk Mentalnych jest jedna, która, jak już wspominałem, jest rzeczywiście warta nagrody Nobla dla mnie za jej wynalezienie.

 42. Aby uświadomić filozofię i praktykętego mojego, bez wątpienia znaczącego dla ludskośćiwynalazku, najpierw wyjaśnijmy następującą rzecz: …Czy wiesz, ile świąt zdrowia kradną Ci Twoje przyzwyczajenia?! (ściślej, mikroprzyzwyczajenia) А żeby się dowiedzieć – zwróć Uwagę, którą nogą jako pierwszą namacujesz obuwie, żeby wykonać fiziologiczny Akt obucia się? А na którą nogę najpierw ubierasz skarpetę? А w którą stronę mieszasz łyżeczką herbatę? А na której nodze opierasz się, gdy stoisz? Jak się ubierasz lub idziesz do pracy?... Przecież to mnóstwo nieświadomych POWTARZAJĄCYCH SIĘ RUCHÓW, które całkowicie Tobą zawładnęły! One tak przeciągnęły Twoje Ciało Realizacji w swoją stronę, że po prostu stałeś się “bezmyślnym zakładnikiem” mikroprzyzwyczajeń. Zakładnikiem “jakichś tam” mięśni, nerwow i temu podobne… Dlaczego one przywłaszczyły sobie prawo kierowania Człowiekiem Rozumnym jak marionetką?!

 43. А komórki, organy, uklady, mięśnie, caly Organizm, odpowiadają na to: “A dlaczego Ty przywłaszczyłeś sobie takie prawo – kierowania nami i wskazywania nam, jak i co mamy robić? Czyżbyś rozumiał się na tym? Tak samo się na tym rozumiesz, jak pasażer i kosmonauta rozumieją się na wszystkich najmniejszych detalach samolotu lub statku kosmicznego!” Leć spokojnie. Będę troszczył się o Twoje bezpieczeństwo” Оrganizm

 44. “JESTEŚMY STWORZENI PO TO, ŻEBY ZAPEWNIĆ SPEŁNIENIE TWOJEJ MISJI NA PLANECIE” Оrgany i Układy

 45. Przecież mogłeś, mówi Twój Organizm, gdy byłeś jeszcze dzieckiem, jednakowo się posługiwać zarówno lewą, jak i prawą ręką?!” – mogłeś! А kto mnie zmusił, pyta się Ciebie Twój Organizm, abym był jednoręki i jednonogi?! А kto mi zabronił, pyta się Cebie Twój Organizm, jeść to, co chce i kto przymusem wpychał jedzenie do jamy ustnej, żebym się dusił?! Kto swoimi przyzwyczajeniami zmusił moi organy i układy, aby oddaliły się od Programu Idealnej Ochrony, oddaliły się od Standardów Naturalnego Piękna, od Standardów Idealnie Chronionego Układu?!”... Czyżbyś to nie był Ty?

 46. А kto z przyzwyczajenia nadal kuleje, w ten sposób uciekając przed nie istniejącym od dawna bólem?... Czyż to nie Ty kaleczysz procesy ochrony samego Siebie jako zamkniętego stabilnego układu w skafandrze-skórze – wkładając na szyję, palce (a teraz to w ogóle na wszystko) ozdoby, które niszczą tą delikatną Warstwę Ochronną?! CZY TO TEŻ NIE TY?

 47. Nauka sensfizjologika zbadała: Człowiek Rozumny posiada ruchy PROGRAMOWE, które zostały zaprogramowane przez przyrodę samego Człowieka Rozumnego jako Pionowego Układu Mobilnego. Na przykład, kobieta, gdy dziecko jest niespokojne, trzyma jego główkę przy swoim sercu, żeby ono wiedziało, że wszystko będzie dobrze! A słysząc jakikolwiek dźwięk, kobieta najpierw obraca korpus, a tylko potem głowę, tak niby podaje piersi (mleko!)… Natomiast mężczyzna, układ hormonalny którego jest w normie, najpierw obraca głowę, a korpus zawsze pozostawia nieruchomym. Przecież jest to naturalną koniecznością, aby jak najszybciej ocenić sytuację w celu ewentualnej obrony, lecz wraz z tym “zaoszczędzić zasoby energetyczne”, by móc reagować momentalnie… TĘ LISTĘ MOŻNA WCIĄŻ KONTYNUOWAĆ. Na przykład, mężczyzna, żeby coś podnieść, w normie schyla się, natomiast kobieta przysiada – nawet do piórka! Mężczyzna podaje dłoń na powitanie wewnętrzną stroną do góry, a prawdiwa kobieta –zewnętrznąstroną do góry...Nawet w wypadku gwałtownej śmierci różnie upadają na brzuch lub na plecy… I tak dalej.

 48. Zwróć Uwagę na takie testy kobiecości i męskości, zaproponowane przez naukę sensfizjologikę! I jeśli się okaże, że “nie zdałeś testu ”, to za pomocą tych samych ruchów ale jużjako nawyków Kultury Fizjologicznej i według technologii renowacji Ciągłego Zdrowia po prostu ureguluj swoją męskość lub kobiecość! Na przykład, w prawidłowy sposób podając dłoń na powitanie, wykonując przysiad lub nie, obracając się na dźwięk “tak, jak należy”!… Аle kto zabrania kobiecie lub mężczyźnie podczas mnóstwa “niespecyficznych” Aktów działalności życiowej w identyczny sposób posługiwać się obiema rękami?! Chodzić i stać z identycznym obciążeniem na obie nogi?!ALEŻ NIKT! ALEŻ NIKT!

 49. Był to przykład niezgodności statusu Hormonalnego i niezdolności do jednakowego władania lewą i prawą połową Twojego Organizmu, a także równomiernego obciążenia nóg… Prawa Osi nikt nie odwoływał! Ta i jakakolwiek inna niezgodność samego Siebie z Ideałem Człowieka Rozumnego jest oznaką tego że Człowiekiem Rozumnym i jego mobilnością pionową (czyli również zdrowiem i rozumnością) zawładnęli wrogowie znacznie bardziej złośliwi, niż wirusy, bakterie i nazywają się oni – mikroprzyzwyczajenia.

 50. WŁAŚNIE MIKROPRZYZWYCZAJENIA, według diagnostycznego I terapeutycznego doświadczenia autora, są powodem 99,9% dysfunkcji i schorzeń Organizmu! Mikroprzyzwyczajenia > 99,9% chorób