“Любити все прекрасне і земне і говорити правду...” - PowerPoint PPT Presentation

slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
 “Любити все прекрасне і земне і говорити правду...” PowerPoint Presentation
Download Presentation
 “Любити все прекрасне і земне і говорити правду...”

play fullscreen
1 / 25
 “Любити все прекрасне і земне і говорити правду...”
134 Views
Download Presentation
odele
Download Presentation

 “Любити все прекрасне і земне і говорити правду...”

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1.  “Любити все прекрасне і земне і говорити правду...”

 2. Дитячі роки Народився 8 січня 1935 року в глухому поселенні Біївці Лубенського району на Полтавщині в сім'ї колгоспників. “У мене була лиш мати, та був ще сивий дід, - нікому не мовив “тату”. І вірив, “що так і слід”, - згадував він з часом про свої дитячі роки.

 3. Навчання • 1942 – 1946 рр. – школа у Бiïвцях; • 1946 – 1947 рр. – навчався в Єнькiвцях; • 1947 – 1952 рр. – продовживнавчатися у Тарандинцях, закінчив школу із золотою медаллю; • 1952 р. – ступив на факультет журналістики в Київського університету; • 1957 р. – отримав диплом “літописцясучасності”

 4. Працював у редакціях газет • "Черкаська правда" (1957 - 1960 рр.), • "Молодь Черкащини" (1960 - 1963 pp.), • "Робітнича газета« 1962 р. Василь Симоненко став членом СПУ та плануваввступати до аспiрантуриIнститутулiтератури АН УРСР.

 5. Мене щекоженможерозтоптати, Принизити, грязюкою облить. А що я можудати у відплату, Кому моєскавчаннядошкулить? Чи хватить в мене розумуісили Відповісти ударом на удар? Хібарозтопитьмармурові брили Малого серцяпристрасний пожар? Хібавогонь той висушить болото? Хоч як бивін завзято не горів - Його заглушить темряваісльота, Йогозавіютьподихивітрів. Над ним жорстококоженпосміється, Дотеписиплючинахабніінудні… Для кого ж цемаленькесерцеб'ється, Кому воноприсвячуєпісні?

 6. Разом з Аллою Горською йІваномДрачем, Ліною Костенко йІваномСвітличним, ЄвгеномСверстюкомі Василем Стусом, МиколоюВінграновськиміМихайломБрайчевськимбули членами Клубу творчоїмолоді

 7. За життя поета вийшла лише одна збірка “Тиша і грім”. Сталося це у 1962 р.

 8. Казка Василя Симоненка, що вийшла друком у 1963 році.

 9. На думку СтаніславаБуряченка однокурсника, колеги та сусіда, "його, Василева, українськанаціональнасутністьзавжди противилась будь-якомунасильству, будь-якійтиранії, і в першу чергуросійсько-більшовицькомусвавіллю, що особливо виразно проявилось у неопублікованих за йогожиттяпоезіях, написаних на початку шістдесятихроків"

 10. "У творчості Василя Симоненка антибільшовицька тематика займає особливе місце… Василь у своїх тираноборчих віршах про ката українського народу Йосипа Сталіна та інших вождів-деспотів вважав їх уособленням абсолютистської, деспотичної влади і сили саме більшовицько-комуністичної партії…"

 11. Олесь Гончар писав: “... зглибин народного життявийшлапоезія Василя Симоненка. Змужності народу, з горя йогоійогозвитяжноїборотьбивисвітлювалась вона. Звідси той дух непоборний, яким вона дихає, звідси та пристрасть, яка буяє в ній. Вітер часу не остудив Симоненковихпоезій, вогнем душіжаріють вони йсьогодні, як тоді, коли вперше так жагучойнеповторновибурхнулись в нашому красному письменстві”. 

 12. Василь Симоненко автор • громадської й патріотичної лірики, • гумористичних і сатиричних творів, • прозових творів казок для дітей, • щоденникових записів.   Поетові притаманна мова метафор, висока експресія вислову, органічне поєднання пафосу любові та гніву

 13. 1962 року В.Симоненко разом з  А.Горською та Л.Танюком виявили місця поховання розстріляних НКВД на Лук'янівському та Васильківському цвинтарях, в Биківні, про що й було зроблено заяву до міської ради.

 14. Наприкінці 1956 року Василь Симоненко разом із своїм однокурсником Станіславом Буряченком прибули на переддипломну практику в «Черкаську правду». • Коли через два роки створювали молодіжну газету «Молодь Черкащини», Симоненку запропонували перейти туди завідуючим відділом пропаганди.

 15. 1958 р. в Черкаси приїхав батько. Василь привітав його, запросив переночувати, а вранці сказав: «А тепер, батьку, бувайте здорові. Ви пізно прийшли до мене. Я в дитинстві вас виглядав щодня...» Стареньку матір забрав. Ганна Федорівна продала свою хату, переїхала до Черкас.

 16. 13-го грудня 1963р. поет помер у черкаськiй лiкарнi (за офiцiйною версiєю, вiд раку), похований у Черкасах.

 17. Тематика творчості •  Сатира на радянський лад («Некролог кукурудзяномукачанові», «Злодій», «Суд», «Балада про зайшлогочоловіка»). • Зображенняважкогожиттярадянських людей, особливо селянства («Дума про щастя», «Одинока матір»). 3. Викриттяжорстокостейрадянськоїдеспотії («Брама», «Гранітніобеліски, як медузи …»). • Затавруванняросійського великодержавного шовінізму («Курдськомубратові») . • Любов до своєїбатьківщиниУкраїни («Задивляюсь у твоїзіниці», «Єтисячідоріг», «Український лев», «Лебеді материнства», «Україні» ).

 18. У Черкасахіснує Літературно-меморіальний музей Василя Симоненка

 19. 25 грудня 2008 року Національний банк України випустив в обіг пам'ятну монету номіналом 2 гривні присвячену поету.

 20. 17 листопада 2010  року у місті Черкасах на вулиці Фрунзе був відкритий  пам'ятник поетові.