1 / 13

Przepisy gry w piłkę nożną halową.

Przepisy gry w piłkę nożną halową. Robert Marciniak 3.12.2007. Jak jest w regulaminach halowych Ilość zmian dowolna. Warunek – najpierw zejście, a następnie wejście zmiennika. Zmiany odbywają się we własnej strefie zmian. O zmianie nie potrzeba informować sędziego.

norm
Download Presentation

An Image/Link below is provided (as is) to download presentation Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author. Content is provided to you AS IS for your information and personal use only. Download presentation by click this link. While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server. During download, if you can't get a presentation, the file might be deleted by the publisher.

E N D

Presentation Transcript

1. Przepisy gry w piłkę nożną halową. Robert Marciniak 3.12.2007

2. Jak jest w regulaminach halowych Ilość zmian dowolna. Warunek – najpierw zejście, a następnie wejście zmiennika. Zmiany odbywają się we własnej strefie zmian. O zmianie nie potrzeba informować sędziego. Na boisku nie może znajdować się więcej niż sześciu zawodników danej drużyny. W przypadku złamania tego przepisu sędzia ma obowiązek wykluczyć na okres 2 minut zawodnika zespołu, który dopuścił się przewinienia oraz ukarać rzutem wolnym pośrednim z miejsca, w którym znajdował się piłkarz w momencie przerwania gry. Jak jest w przepisach futsalu Jeżeli podczas przeprowadzania zmiany zawodnik wchodzący wejdzie na boisko zanim zawodnik schodzący je opuści, lub zawodnik wchodzący wejdzie na boisko lub zawodnik schodzący opuści je poza strefą, gra powinna być przerwana a winny zawodnik ukarany żółtą kartką. Gra zostaje wznowiona rzutem wolnym pośrednim, przyznanym drużynie przeciwnej z miejsca, w którym znajdowała się piłka w chwili przerwania gry Liczba zawodników

3. Liczba zawodników Jeżeli w przypadku wykluczeń zawodników (włączając bramkarza), któraś z drużyn liczy mniej niż 3 zawodników grę należy przerwać.

4. Jak jest w regulaminach halowych Wprowadza się zakaz gry wślizgiem i ataku z tyłu (za przekroczenie tego przepisu sędzia dyktuje rzut wolny bezpośredni, ewentualnie rzut karny w przypadku przewinienia w polu bramkowym. Jak jest w przepisach futsalu Rzut wolny bezpośredni jest przyznany drużynie przeciwnej jeżeli zawodnik: Za pomocą wślizgu atakuje piłkę będącą wposiadaniu (lub usiłującego ją zagrać)przeciwnika (oprócz bramkarza we własnympolu karnym). Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie

5. Jak jest w regulaminach halowych Zawodnik może być ukarany za przewinienie dokonane w czasie gry – wykluczenie z gry na czas 3 minuty trzecie przewinienie tego samego zawodnika traktowane jest jako czerwona kartka, Za poważniejsze przewinienie zawodnik jest usuwany całkowicie z gry, a jego drużyna gra w osłabieniu przez okres 5 minut (przy poważnym przekroczeniu przepisów gry Kierownictwo turnieju decyduje o jego karze), Strata bramki przez drużynę grającą w osłabieniu anuluje karę Jak jest w przepisach futsalu Jeżeli 5 zawodników gra przeciwko 4 i zespół grający z większą liczbą zawodników zdobywa bramkę, to drużyna grająca 4 zawodnikami może uzupełnić skład. Jeżeli obie drużyny mają po 4 zawodników i pada bramka, to drużyny pozostają z tą samą liczbą zawodników. Jeżeli 5 zawodników gra przeciwko 3 przeciwnikom i zespół grający z większą liczbą zawodników zdobywa bramkę, to drużyna grająca 3 zawodnikami może uzupełnić skład tylko o jednego zawodnika Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie

6. Jak jest w przepisach futsalu Jeżeli obie drużyny mają po 3 zawodników i pada bramka, to drużyny pozostają z taką samą liczbą zawodników Jeżeli drużyna grająca w osłabieniu strzela bramkę, kontynuuje grę z tą samą liczbą zawodników. Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie

7. Jak jest w regulaminach halowych Po uderzeniu piłki od sufitu, konstrukcji, oświetlenia, sędzia zarządzi rzut wolny pośredni przeciwko drużynie, która dopuściła się przewinienia Wprowadzanie piłki do gry następuje z boku (aut) na wysokości przewinienia. Jak jest w przepisach futsalu Jeżeli piłka uderzy w sufit przyznaje się rzut z autu. Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie

8. Bramkarz gra rękami tylko we własnym polu bramkowym, Bramkarz wprowadza piłkę do gry z pola bramkowego tylko ręką – w przypadku wprowadzenia jej nogą sędzia dyktuje rzut wolny pośredni z odległości linii pola karnego, Gra niedozwolona i niewłaściwe postępowanie

9. Jak jest w regulaminach halowych Wprowadzenie piłki z boku następuje nogą (aut) Jak jest w przepisach futsalu Podczas wykonywania rzutu z autu zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się co najmniej 5 metrów od miejsca wykonania rzutu. Rzut z autu

10. Jak jest w przepisach futsalu Piłka zostaje wyrzucona przez bramkarza z dowolnego miejsca własnego pola karnego. Bramka nie może być zdobyta bezpośrednio z rzutu od bramki. Rzut od bramki

11. Jak jest w regulaminach halowych Przy stałych fragmentach gry, odległość od piłki winna wynosić przynajmniej 5 metrów. Jak jest w przepisach futsalu Rzut wolny pośredni podyktowany za przewinienie popełnione przez zawodnika we własnym polu karnym dyktuje się z linii pola karnego najbliższego miejsca przewinienia. Rzuty wolne

12. Jak jest w regulaminach halowych Za przewinienie w polu bramkowym popełnione przez drużynę broniącą – sędzia zarządzi rzut karny z odległości 9 metrów, Jak jest w przepisach futsalu Rzut karny wykonywany jest z odległości 6m (w przypadku bramek 2x3) Rzut karny

13. Jak zdobywa się bramkę Bramka jest zdobyta, gdy piłka całym obwodem przekroczy linię bramkową pomiędzy słupkami bramkowymi i poprzeczką, zakładając, że zawodnik drużyny, która zdobyła bramkę nie rzucił, nie niósł lub celowo nie zagrał piłki ręką lub ramieniem (dotyczy również bramkarza) i nie naruszył wcześniej w jakikolwiek sposób przepisów gry