Kanada
Download
1 / 15

KANADA - PowerPoint PPT Presentation


  • 193 Views
  • Uploaded on

KANADA. Země : Kanada Oficiální název : Kanada Kontinent : Severní Amerika Rozloha : 9 984 670 km2 Počet obyvatel : 33 098 932 (červenec 2006) ‏.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'KANADA' - noel


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

Kanada

  • Země:Kanada Oficiálnínázev:Kanada Kontinent:Severní Amerika Rozloha:9 984 670 km2 Počet obyvatel: 33 098 932 (červenec 2006)‏


Kanada

  • Nejvyšší hory: Mt. Logan 5951 m, Mt.Waddington 4042 m Nejdelší řeky: Mackenzie - Athabasca 4240 km, St. Lawrence 3058 km Největšíjezera: Hořejší (část) 89 270 km2, Huronské 59 596 km2


Kanada

Největší města: Toronto 4 050 000, Montréal 3 275 000, Vancouver 1 675 000, Ottava (hl. město) 960 000, Edmonton 880 000

Úřední jazyk:angličtina, francouzština Etnický původ/Národnostní složení: britský 34,7%, francouzský 25,8%, německý 3,6%, italský 2,8%, ukrajinský 1,7%, indiánský a inuitský (eskymácký) 1,5%, čínský 1,5%, holandský 1,4%, ostatní 27,0% Náboženská příslušnost: římští katolíci 46,5%, protestanté 41%, pravoslavní 1,5%, židé 1,2%, muslimové 0,4%, hinduisté 0,3%, sikhové 0,3%, ateisté 7,4%, ostatní 1,4% Měna: 1 kanadský dolar = 100 centů Hrubý domácí produkt (HDP): 1 165 000 000 000 US dolarů (2006) HDP na osobu: 35 200 US dolarů (2006)‏


Turistika
TURISTIKA

Mapa


Kanada

Kanada je krásná, plná kouzelné přírody a nádherných scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper.

Snínmky pocházejí z Národního parku Jasper, který se nachází v Alberte Canada na Icefield Highway

Jasper se spolu s Národním parkem Banff nachází severojižním směrem na východních svazích Rockies. Je tu velmi živé turistické centrum, které má stejný název jako park. V létě tu bývá průměrná teplota kolem 19°C a v zimě kolísá mezi minus 8 až minus 15°C. Teploty kolem -20°C tu nebývají ale neobvyklé.

Kanada je hojně navštěvovaná a turisticky velmi atraktivní. Chráněná horská území mají neuvěřitelných 20 238 čtverečných kilometrů.


Rocky mountains skalnat hory
Rocky Mountains (Skalnaté hory) scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper.


Montr al
Montréal scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper.


Kanada

Struktura HDP scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper. : zemědělství, lesnictví a rybolov 2,1%, těžba 3,9%, průmysl 19,0%, stavebnictví 6,5%, služby 68,5%

Kanada zaujímá většinu severní poloviny severoamerického kontinentu.

V současné době tvoří její populaci pestrá směsice etnických skupin, z nichž mnohé si udržují vlastní kulturní tradice, a přispívají tak k specifickému charakteru kanadské společnosti.

Kanada, jejíž území je rozlohou větší než Spojené státy, je po Rusku druhým největším státem světa. Počtem obyvatel se však řadí mezi středně až méně lidnaté země


Toronto
TORONTO scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper.


Povrch
Povrch scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper.

Kanada se člení na několik geografických oblastí

Na východ od Kanadského štítu v jižním Ontariu a jihozápadní Quebeku se rozkládají nížiny Velkých jezer a povodí řeky Svatého Vavřince.

Ontarijská nížina na severozápad od Niagarských vodopádů představuje území modelované ledovcem, pokryté drumliny - protáhlými pahorky vytvořenými z horninového materiálu, který tu zanechal ustupující pevninský ledovec.

Na západě jezerní oblasti se zvedá členitější nízký hřbet Manitobského prahu, za nímž se rozkládá kopcovitý terén Saskatchewanské planiny.

Na sever od kanadského štítu leží arktické ostrovy, které hraničí se stále zamrzlým mořem Severního ledového oceánu. Velká část volného moře je pokryta vrstvou ledu silnou asi 3 metry, přesto jen polovina plochy ostrovů je také zaledněna.


Podneb
Podnebí scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper.

Kanada má více než v polovině území subarktické podnebí, s chladnými léty a velmi studenými zimami - často studenějšími než v samotné Arktidě, kde výskyt extrémně nízkých teplot oslabují vody Severního ledového oceánu. Zima začíná v polárních krajích v srpnu. Až do prosince teplota rychle klesá a do března zůstává nízká.

Dále na jih je podnebí typicky kontinentální s horkými léty a studenými zimami. Nejtepleji je v jižním Ontariu, v oblasti Velkých jezer. Nejmírnější zimy jsou na jihovýchodním a hlavně na západním pobřeží, které má charakteristické oceanické klima. Větry vanoucí z moře přinášejí silné dešťové a sněhové srážky Přímořským horám, ale za nimi se nachází oblast ve srážkovém stínu, suchá zejména v zimě. V létě známé prérijní bouřky poskytují srážky celé rozsáhlé oblasti Velkých planin.

Vlhký vzduch od Atlantského oceánu přináší v létě do Kanady hojné dešťové srážky a v zimě obzvlášť husté sněžení zejména Newfoundlandu a Novému Skotsku.


Kanada

Hořejší jezero scenérií, národních a provincionálních parků. Území Skalnatých hor patří vůbec k nejkrásnějším a najdete na něm čtyři celokanadské (Canada parks) národní parky. Jsou jimi Kootenay, Yoho, Banff a Jasper.