slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
A B C POLSKIEJ PREZYDENCJI 2011 PowerPoint Presentation
Download Presentation
A B C POLSKIEJ PREZYDENCJI 2011

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

A B C POLSKIEJ PREZYDENCJI 2011 - PowerPoint PPT Presentation


  • 81 Views
  • Uploaded on

A B C POLSKIEJ PREZYDENCJI 2011. CO TO JEST PREZYDENCJA?.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

A B C POLSKIEJ PREZYDENCJI 2011


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
slide1

A B C

POLSKIEJ PREZYDENCJI

2011

co to jest prezydencja
CO TO JEST PREZYDENCJA?

Prezydencja (przewodnictwo) to kierowanie przez 6 miesięcy pracami Rady Unii Europejskiej, która jest jedną z najważniejszych instytucji UE.Polska Prezydencja rozpocznie się 1 lipca 2011 r., a skończy 31 grudnia 2011 r.W tym czasie do naszego kraju będą przyjeżdżać politycy i urzędnicy ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Polscy urzędnicy będą kierować rozmowami o przyszłości UE i wykonywać ważne zadania organizacyjne.

co to jest trio prezydencji
CO TO JEST TRIO PREZYDENCJI?

Określenie „trio”, chociaż kojarzy się głównie z muzyką, jest bardzo ważnym terminem związanym z Prezydencją. Otóż trio Prezydencji to grupa 3 państw obejmujących przewodnictwo w Radzie UE kolejno po sobie. Każde z nich sprawuje tę funkcję przez 6 miesięcy. W praktyce państwa te współpracują ze sobą przez 18 miesięcy, nadając wspólny kierunek rozwoju UE.Polska będzie sprawować Prezydencję w trio wspólnie zDanią i Cyprem.

dlaczego prezydencja mojego kraju jest taka wa na
DLACZEGO PREZYDENCJA MOJEGO KRAJU JEST TAKA WAŻNA?

Kraj sprawujący Prezydencję ma duży wpływ na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej. To wielki prestiż, ale i odpowiedzialność.W ciągu pierwszego półrocza 2011 r. odwiedzi Polskę wielu zagranicznych gości, którym będziemy mogli zaprezentować walory turystyczne naszych regionów, bogactwo kultury i tradycji. Sukces Prezydencji to najlepszy sposób na promocję kraju, walkę ze stereotypami i umocnienie naszego wizerunku w Europie i na świecie.

prezydencja w liczbach
PREZYDENCJA W LICZBACH:

184 – tyle dni będzie trwała polska Prezydencja.150 – tyle (mniej więcej) będzie spotkań z udziałem urzędników z całej Unii Europejskich w wybranych miastach Polski.1500 – tyle osób jest zaangażowanych w przygotowania do polskiej Prezydencji.

jak m j kraj przygotowuje si do prezydencji
JAK MÓJ KRAJ PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PREZYDENCJI?

Już w 2008 roku polski rząd powołał Pełnomocnika odpowiedzialnego za przygotowania do polskiej Prezydencji – jest nim Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych – minister Mikołaj Dowgielewicz.

jak m j kraj przygotowuje si do prezydencji1
JAK MÓJ KRAJ PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PREZYDENCJI?

Polski rząd przygotowuje tzw. priorytety Prezydencji, czyli wskazuje główne zagadnienia, które Polska będzie chciała w czasie Prezydencji przedyskutować ze swoimi partnerami z innych krajów UE.

jak m j kraj przygotowuje si do prezydencji2
JAK MÓJ KRAJ PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PREZYDENCJI?

Pod kątem spotkań w trakcie naszej Prezydencji, które będą się odbywać w polskich miastach w 2011 roku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wybiera odpowiednie ośrodki konferencyjnei hotele. Z wyprzedzeniem musi zadbać także o zapewnienie bezpieczeństwa gości z zagranicy, którzy przyjadą do Polski z innych krajów UE.

jak m j kraj przygotowuje si do prezydencji3
JAK MÓJ KRAJ PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PREZYDENCJI?

Chcemy, by pracownicy naszych ministerstw byli jak najlepiej przygotowani do rozmów, które ich czekają z partnerami z innych krajów, organizujemy więc dla nich specjalne szkolenia m.in. z języków obcych i wiedzy o Unii Europejskiej.

jak m j kraj przygotowuje si do prezydencji4
JAK MÓJ KRAJ PRZYGOTOWUJE SIĘ DO PREZYDENCJI?

Z okazji polskiej Prezydencji ciekawe imprezy z udziałem artystów będą się odbywać m.in. w Polsce, Niemczech, we Francji, a nawet w Chinach. O bogaty program kulturalny naszej Prezydencji dba Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czy w moim mie cie w czasie prezydencji b dzie si dzia o co ciekawego
CZY W MOIM MIEŚCIE W CZASIE PREZYDENCJI BĘDZIE SIĘ DZIAŁO COŚ CIEKAWEGO?

W 2011 roku w polskich miastach pod patronatem polskiej Prezydencji będą się odbywać koncerty, imprezy sportowe, wystawy oraz wiele innych atrakcji. Wszystkie informacje o tych wydarzeniach będziesz mógł znaleźć na oficjalnym portalu Prezydencji www.pl2011.eu, który zostanie uruchomiony w połowie 2011 roku.

jak mog si w czy w przygotowania do prezydencji
JAK MOGĘ SIĘ WŁĄCZYĆ W PRZYGOTOWANIA DO PREZYDENCJI?

Spróbuj zainteresować tematem Prezydencji swojego nauczyciela i zaproście na lekcje konsultanta z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej znajdującego się najbliżej Twojej szkoły. Adresy RCIE znajdziesz na stronie www.polskawue.gov.pl. Konsultant poprowadzi lekcję europejską, podczas której dowiesz się więcej na temat Prezydencji, weźmiesz udział w konkursie wiedzy i zabawach z nagrodami.

jak mog si w czy w przygotowania do prezydencji1
JAK MOGĘ SIĘ WŁĄCZYĆ W PRZYGOTOWANIA DO PREZYDENCJI?

Odwiedzaj stronę przygotowań do Prezydencji www.prezydencjaue.gov.pl/mlodziez.Tu znajdziesz informacje o ciekawych konkursach i inicjatywach dla młodzieży dotyczących Prezydencji.Zaproponuj temat Prezydencji na zajęciach szkolnego klubu europejskiego w twojej szkole. Zastanówcie się już teraz wspólnie, jak możecie wypromować swoją miejscowość i region wykorzystując szanse jakie stwarza Przewodnictwo Polski w Unii Europejskiej.

wi cej informacji o prezydencji
WIĘCEJ INFORMACJI O PREZYDENCJI?

Odwiedź stronę:

Polska Prezydencja 2011 ma również swój profil na facebooku