premier chemia n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
PREMIER CHEMIA PowerPoint Presentation
Download Presentation
PREMIER CHEMIA

play fullscreen
1 / 40

PREMIER CHEMIA

103 Views Download Presentation
Download Presentation

PREMIER CHEMIA

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript

 1. PREMIER CHEMIA

 2. INFORMACJE OGÓLNE Jesteśmy grupą młodzieży w wieku 13-16 lat z Publicznego Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Noblistów w Radomiu, która wraz z uczniami szkoły St John Payne w Chelmsford w Wielkiej Brytanii bierze udział w projekcie poszerzającym nie tylko wiedzę i umiejętności w zakresie chemicznym, lecz ćwiczy również porozumiewanie się w języku angielskim z naszymi brytyjskimi partnerami. Celem naszych działań jest zachęcenie innych uczniów do nauki chemii i poznania innej kultury oraz wyobrażeń na temat otaczającego nas świata.

 3. PIERWSZE SPOTKANIE Po raz pierwszy mieliśmy okazję poznać naszych partnerów 11-10-2012 r., kiedy doszło do połączenia internetowego na Skype’ie. Tego dnia dowiedzieliśmy się kto będzie naszym partneremoraz omówiliśmy plan zadań naszego projektu.

 4. Przedstawiam pary uczniów biorących udział w projekcie : Martyna Kaczorowska Mark Andrade Milena Drużdżel Molly Chilvers Martyna Nawrot Owen England Jakub Bolesta Lyndon Gorman Agnieszka Gajewska Jennifer Jardine Magda Kupis Toby Lansdell Dagmara Pszczoła Jennifer Martin Paulina Figarska Matthew Miller Dawid DembkowskiLiamO'Connor Dragan Sosnowski CalumO'Halloran Filip Berezowski Harry Reeves Aleksandra Prokop Tomasz Rudner Anna Potograbska George Salthouse Maciej Boniecki Sam Wright Inga Kicior Jordan Farrugia

 5. Doświadczenie #1Rozdzielanie mieszanin Jak rozdzielić mieszaninę soli , piasku i opiłków żelaza ?Potrzebne przybory: Zlewka Sączek Magnes Woda Parownica Trójnóg Palnik Szklana bagietka Szalka Petriego Lejek

 6. 1. Dodajemy sól, piasek i opiłki żelaza do szalki Petriego. • 2. Mieszamy roztwór.

 7. 3. Za pomocą magnesu oddzielamy opiłki żelaza od piasku i soli. • 4. Domieszaniny wlewamy wodęi mieszamy aż sól się rozpuści.

 8. 5. Przygotowywujemy zestaw do sączenia. • 6. Wlewamy przez sączek roztwór do zlewki.

 9. 7. Na sączku pozostaje piasek a w zlewce klarowny roztwór. • 8. Klarowny roztwór wlewamy do parownicy.

 10. 9. Umieść parownicę nad palnikiem na trójnogu. • 10. Pozostaw ją nad palnikiem dopóki H20 nie wyparuje.

 11. 11. Woda wyparowała a na dnie parownicy pozostały kryształki soli.

 12. Doświadczenie #2 W tym dniu sprawdzaliśmy , ile tlenku magnezu (MgO) powstaje z magnezu i tlenu i obliczaliśmy teoretyczną wydajność.

 13. Po wykonanym doświadczeniu , podzieliliśmy się wrażeniami podczas rozmowy z naszymi partnerami.

 14. BUDOWA ATOMU Każdy z nas miał za zadanie skonstruowanie przestrzennego modelu atomu wybranego pierwiastka. Mogliśmy je stworzyć z przeróżnych materiałów oraz w dowolnej formie. Każda z prac była wyjątkowa pod względem niezwykłego pomysłu oraz jego zrealizowania.

 15. A oto nasze prace :

 16. Paulina

 17. Magda

 18. Milena

 19. Maciek

 20. Filip

 21. Inga

 22. Ola

 23. Martyna

 24. Mamy również zdjęcia, przedstawiające modele naszych partnerów:

 25. Doświadczenie #3 W Mikołajki 6 grudnia, spotkaliśmy się na zajęciach, aby sprawdzić rozpuszczalność i przewodnictwo elektryczne danych substancji. W tym celu podzieliliśmy się na grupy i używając grafitu, węgla, gliceryny, soli oraz wody, wykonaliśmy doświadczenie.

 26. PODSUMOWANIE :

 27. Zrobiliśmy kartki świąteczne dla naszych kolegów: W zamian za to,my również dostaliśmy kartki prosto z Anglii :

 28. Lekcja świąteczna – 20 grudnia W tym dniu mieliśmy okazję obejrzeć przez program Skype pokaz doświadczeń, przygotowanych przez Anglików.

 29. Nasz projekt został certyfikowany przez program eTwinning

 30. Kilka słów o projekcie:

 31. Dziękujemy za uwagę ☻ Prezentację wykonała uczennica klasy 3a - Martyna Kaczorowska z pomocą opiekunów:P. Beaty Gregorczyk oraz P. Renaty Kowalskiej.