Ша́рівка
Download
1 / 9

????????-?????????? ???? ??????????? ??????? - PowerPoint PPT Presentation


  • 216 Views
  • Uploaded on

Ша́рівка — селище міського типу Богодухівського району , Харківської області . У селищі є цукроварня, санаторій. Відоме найбільшим садово-парковим комплексом області, парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Шарівський».

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about '????????-?????????? ???? ??????????? ???????' - nile


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
5774670

Ша́рівка — селище міського типуБогодухівського району, Харківської області. У селищі є цукроварня, санаторій. Відоме найбільшим садово-парковим комплексом області, парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Шарівський».

Природно-заповідний фонд Харківської області


5774670

Заснована 1700 осавулом Охтирського полку М. О. Шарієм на р. Мерчик спочатку як хутір. У 1709 р. Шарію, згідно з його проханням, було дозволено поселити на хуторі переселенців з-за Дніпра у кількості 20-ти сімей.


5774670

Садово-парковий комплекс був закладений у 1800 році. Змінювались його власники. Він перебудовувався. У 1900 році новий власник Леопольд Кеніґ перебудував палац (у ньому чудовий камін, дубова бібліотека, прекрасно влаштована головна зала). Кеніг привів до ладу й величезний парк: побудував терасу, зробив водоустрій. У цьому парку на спуску до одного з озер росте 600-річний дуб.


5774670

Парк умовно поділяється на дві частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими містками


5774670
Наталіївка частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими містками

  • Ната́ліївський па́рк (па́рк-па́м'ятка садо́во-па́ркового мисте́цтва загальнодержа́вного зна́чення «Ната́ліївський») - палацово-парковий комплекс ХІХ століття, що знаходиться в селищі ВолодимирівкаКраснокутського районуХарківської області, у 18 км від залізничної станціїГути. Також відомий як заміська садиба "Наталіївка" (Наталівка).


5774670

Парк частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими містками розділений на дві частини – верхню і нижню. Верхня знаходиться на правому березі річкиМерчика і складається з дубового і соснового гаїв. Нижня розташована в гирлі річки.

  • Садиба заснована у 1884 році поміщиком і цукрозаводчикомПавлом Івановичем Харитоненком, та названий на честь його молодшої дочки Наталії, княжни Горчакової.


5774670
Після частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими місткамиЖовтневої революції націоналізований комплекс був перетворений у спеціалізований протитуберкульозний санаторій.

  • Палац і оточуючий ландшафт площею 50 га є цінною пам’яткою палацово–паркового мистецтва кінця XIX – початку XX ст. Парк налічує близько 100 видів та форм дерев і кущів.


5774670

Перлиною частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими місткамиНаталівки є церква в ім’я Всемилостивішого Спаса, що розташована поблизу композиційного центру парку, на стику вікової діброви, сосновогобору та каштановоїалеї, що тягнеться від парадної арки.


5774670

Церква частини. Великі за площею широкі алеї півколом оточують палац. Навпроти розкішної свого часу білої тераси за містками через озеро розбиті липові алеї, зроблені декоративні насадження дерев. Праворуч від палацу насадження дерев на схилах височини приводять до найбільшого з озер, яке оточене куртинами широколистих та хвойних рослин. Озеро непомітно переходить у струмок з маленькими містками побудована за проектом того ж Олексія Вікторовича Щусєва. Храм був закладений у 1911 році, а в 1913 його вже завершили і освятили.


ad