Hans christian andersen
Download
1 / 10

Hans Christian Andersen - PowerPoint PPT Presentation


 • 204 Views
 • Uploaded on

Hans Christian Andersen. Najbardziej popularny Hans Christian Andersen znany jest dzieciom i dorosłym na całym świecie - jego baśnie zostały przełożone na więcej języków, niż utwory jakiegokolwiek innego pisarza. Przepowiednia.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Hans Christian Andersen' - neo


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
Hans christian andersen
Hans Christian Andersen

Najbardziej popularny

 • Hans Christian Andersen znany jest dzieciom i dorosłym na całym świecie - jego baśnie zostały przełożone na więcej języków, niż utwory jakiegokolwiek innego pisarza.


Przepowiednia
Przepowiednia

 • Już po pierwszym wydaniu "Baśni opowiedzianych dzieciom" powiedział mu znajomy, że "Improwizator" uczyni go sławnym, ale bajki uczynią go nieśmiertelnym.


Prawda o samym sobie
Prawda o samym sobie

 • W wielu baśniach w osobach głównych postaci przedstawił samego siebie. Za najbardziej autobiograficzną baśń uważa się "Brzydkie kaczątko". Brzydki podrzutek pokonując wiele przeciwności losu, wyrósł na najpiękniejszego ptaka w gromadzie.


Dziwak
Dziwak?

 • H.C. Andersen miał naturę dziwaka; bał się jeść mięso wieprzowe, bo mogło może zawierać larwy trychniny; był przeświadczony, że jego żołądek nie może trawić słodkich zup.


Pe en humoru
Pełen humoru

 • W towarzystwie ceniony był za swój humor. Potrafił opowiadać o wydarzeniach dnia w sposób humorystyczny, nie zważając na prawdziwość opowiedzianej historii.


Piewak
Śpiewak

 • Chętnie śpiewał, gdy został o to poproszony; przebywając za granicą miał w swoim repertuarze pieśni duńskie


Podr nik
Podróżnik

 • H.C.Andersen podróżował dużo po Europie. Kraje, które odwiedził to: Niemcy, Francja, Włochy, Grecja, Holandia, Grecja, Turcja, Anglia, Szkocja, Hiszpania, Szwecja, Norwegia


Moje ulubione bajki
Moje ulubione bajki

 • Brzydkie kaczątko

 • Jest to historia łabędziątka, które wykluwa się z jaja wysiedzianego przez kaczkę, odrzuconego z własnego podwórka ze względu na odmienność i brzydotę. Brzydkie kaczątko nigdzie nie znajduje przychylności, aż do momentu, gdy wyrasta na pięknego łabędzia.


Ksi niczka na ziarnku grochu

Księżniczka na ziarnku grochu

Książę zapragnął poślubić prawdziwą księżniczkę. Nie mógł poznać żadnej damy, która spełniłaby jego wymaganie. Pewnego dnia księżniczka szukała schronienia w domu księcia. I oczywiście je uzyskała. Jednak królowa poddała księżniczkę próbie prawdziwości. Musiała ona spędzić noc na ziarnku grochu ukrytym pod niezliczona masą materacy i pierzyn z puchu


Kr lowa niegu

Królowa śniegu

Baśń opisuje losy pary dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni. Wówczas do oka Kaja dostał się tajemniczy odłamek roztrzaskanego w przestworzach diabelskiego zwierciadła, który odmienił spojrzenie chłopca na świat w ten sposób, że wszystko, co piękne i dobre, postrzegał on od tej pory jako brzydkie i złe. Grzeczny chłopiec przemienił się w dziecko krnąbrne, złośliwe i okrutne. Na dodatek był zupełnie zależny od nieznajomej kobiety, która zwabiła go do siebie. Chłopiec wbrew ostrzeżeniom przywiązał swoje sanki do powozu zimowej damy i odjechał w nieznane. Była to tytułowa Królowa Śniegu, władczyni lodowatej krainy, której obce były jakiekolwiek ciepłe, serdeczne uczucia


ad