slide1 n.
Download
Skip this Video
Loading SlideShow in 5 Seconds..
Tarİhçesİ : PowerPoint Presentation
Download Presentation
Tarİhçesİ :

Loading in 2 Seconds...

play fullscreen
1 / 14

Tarİhçesİ : - PowerPoint PPT Presentation


  • 200 Views
  • Uploaded on

1990 yılında Akgiray Ailesi tarafından kurulan Bimeks, 2007 ve 2008 yıllarında CNBC–E Business, Interpro Bilişim 500 tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi olarak değerlendirilmiştir.

loader
I am the owner, or an agent authorized to act on behalf of the owner, of the copyrighted work described.
capcha
Download Presentation

PowerPoint Slideshow about 'Tarİhçesİ :' - nasia


An Image/Link below is provided (as is) to download presentation

Download Policy: Content on the Website is provided to you AS IS for your information and personal use and may not be sold / licensed / shared on other websites without getting consent from its author.While downloading, if for some reason you are not able to download a presentation, the publisher may have deleted the file from their server.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - E N D - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Presentation Transcript
tar h es

1990 yılında Akgiray Ailesi tarafından kurulan Bimeks, 2007 ve 2008 yıllarında CNBC–E Business, Interpro Bilişim 500 tarafından Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketi olarak değerlendirilmiştir.

Müşterilerine Mayıs 2012 itibariyle, Türkiye’nin 41 şehrinde 66 adet mağazada toplam 40.230 m²’lik satış alanında bilişim teknolojisi, tüketici elektroniği, beyaz eşya ve küçük ev aletleri sunan Bimeks, Türkiye’nin lider ve öncü markalarından biridir.

Özgün hizmet ve perakendecilik konsepti ile mutlu, güvenli ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatan Bimeks, müşteri sadakatinde liderliğini korumaktadır.

2011 yılında Bimeks, verimliliğe odaklı politika ve uygulamalarına özkaynaklarını güçlendirme atılımını da ilave etmiştir. Bimeks’in toplam cirosu 2011 yılında 396 Milyon TL olarak gerçekleşmiş olup; Şirket son 8 yılda satış hacmini yıllık ortalama %40 oranında artırmıştır.

Tarİhçesİ:
y net c ler

Genel Müdür: Arif Bayraktar

  • Yönetim Kurulu Başkanı: Murat Akgiray
  • Yönetim Kurulu Başkan Vekili:Muhammet Haluk Sur
Yönetİcİler;
sosyal sorumluluk projes

Bimeks'ten Engelli Öğrencilere Karne Hediyesi

Bimeks ve Türkiye Beyazay Derneği işbirliği ile 11 Haziran'da gerçekleştirilen organizasyonla Ankara'da bulunan 8 özel eğitim okulunun birincileri bilgisayarla ödüllendirildi.

Bimeks sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek Beyazay Derneği'nin gerçekleştirdiği organizasyona sponsor oldu. Toplumsal duyarlılığa her zaman önem veren Bimeks, sunduğu ödüllerle organizasyona destek verdi.

Milli Eğitim Bakanlığında yapılan ödül töreninde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül desteklerinden dolayı Bimeks Pazarlama Yöneticisi Sinan Yazıcı'ya Beyazay Derneği adına bir plaket verdi. Bimeks'e teşekküründen sonra bilgisayarlar öğrencilere takdim edildi.

Yoğun bir eğitim döneminden sonra bilgisayarla ödüllendirilen engelli okul birincileri hediyelerini alırken duygusal anlar yaşattı. Bimeks'in katkılarıyla gerçekleştirilen bu organizasyonun, hem kendileri için hem de diğer engelli çocukların eğitimi için teşvik edici olduğunu söyleyen öğrencilerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

Sosyal Sorumluluk Projesİ:
slide9

BİMEKS’TEN İNTERNET ALIŞVERİŞİNDE BİR DEVRİM

Teknolojinin ve ilklerin öncüsü Bimeks  www.bimeks.com.tr  adresindeki web mağazasında başladığı 30 dakika ile 180 dakika arasında ekspres teslimat hizmetiyle dünyada bir ilke imza attı.

slide10

Teknoloji perakendeciliğinde hep ilkleri gerçekleştirerek ve rakiplerinden farklı projeler üreterek sektöre yön veren Bimeks, bu kez de online mağazacılıktaki yeni projesiyle internet alışverişinde devrim yaptı. www.bimeks.com.tr internet adresinde başlayan yeni uygulaması “bir dakika ile artık siparişleriniz bir pizza siparişi kadar hızlı ya da bir çiçek siparişi gibi istediğiniz saatte evinize veya işyerinize gelecek. Bimeks “bir dakika” hizmetiyle en erken 1 gün sonra teslim eden teknoloji online satış mağazalarının çok önüne geçerek internet alışverişine teknolojinin gerçek hızını getirdi.

slide11

“Bir dakika ” hizmeti ile 3 ayrı uygulamada; ekspres teslimat ile maksimum 180 dakikaya kadar, hızlı teslimat ile aynı gün içinde, zamanlı teslimat ile istediğiniz saatte siparişlerinizi teslim alabileceksiniz.

Şu anda İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da uygulamada olan “bir dakika ” hizmeti çok yakında tüm Türkiye’ye hizmet verecek. Ağırlığı 8 kg’mı geçmeyecek teknoloji siparişlerinizde kullanabileceğiniz “bir dakika” ile artık günlerce siparişinizi beklemek zorunda kalmayacaksınız.

İnternetten alışveriş yapmanın kolaylığını yaşamak isteyen ve zamandan tasarruf etmek isteyen teknoloji müşterileri Bimeks’in “bir dakika” hizmetine büyük ilgi gösterdiler.

Siz de ihtiyacınız olan teknoloji siparişinizi www.bimeks.com.tr‘den verin ve Bimeks’in hızını teknoloji alışverişinizde yaşayın. TV reklamımızı izleyin. Siz de yeni hizmetimizle buluşun.

aldi i d ller

Bimeks'e İki Ödül:

HP tarafından her yıl düzenlenen HP Yetkili İş Ortakları Toplantısı, 30 Kasım - 2 Aralık 2007 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirildi. 2007 HP İş Ortakları Toplantısı'nda Bimeks, HP'yi En İyi Temsil Eden İş Ortağı ve HP Color Laserjet 1600 satışı ile 2007 Ticari Ürün Satışında En Başarılı İş Ortağı olmak üzere iki ayrı ödülün sahibi oldu. 2007 sonuçlarının değerlendirilip, 2008 hedeflerinin konuşulduğu toplantıya, HP Türkiye yöneticilerinin yanı sıra, 400'e yakın iş ortağı katıldı.

AldIğI Ödüller:
slide14

HALK WEB’DE FAVORİSİNİ SEÇTİ

  • Bimeks 10. Altın Örümcek Web Ödülleri'nde perakendecilik ve mağazacılık kategorisinde halkın oylarının çoğunluğunu alarak halkın favorisi seçildi.
  • Her yıl Türk internet dünyasının en başarılı web sitelerinin belirlendiği Altın Örümcek Web Ödülleri’nin onuncusu bu sene düzenlendi. 10. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde toplam 34 kategoride ödüller dağıtıldı. 2011 yılının en iyi web siteleri ve internet teknolojileri alanındaki projeleri ödüllendirildi. Bimeks 10. Altın Örümcek Web Ödülleri'nde perakendecilik ve mağazacılık kategorisinde halkın oylarının çoğunluğunu alarak halkın favorisi seçildi.
  • 10.Altın Örümcek Web Ödülleri’nde 4.800’ün üzerinde gerçekleşen başvurular beş değerlendirme kriteri baz alınarak değerlendirildi. Bu kriterler; tasarım, içerik, özellik/işlevsellik, kullanılabilirlik, standart uygunluğu ve çapraz tarayıcı uygunluğu olarak belirlendi. Facebook üzerinden gerçekleştirilen Halkın favorisi Oylamasına 45 bin kişi 120 bin oyla katıldı ve başarılı web sitelerini seçtiler.